FOOTBALL LEAGUE

Νέα γκέλα ο Εθνικός – Τα τελικά των εξ αναβολής

Στο 0-0 έμεινε η ομάδα του Λουκά Καραδήμου απέναντι στην ΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑ

Την ευκαιρία να περάσει στην κορυφή του 5ου ομίλου πέταξε στα σκουπίδια ο Εθνικός.

Η ομάδα του Λουκά Καραδήμου έμεινε στο 0-0 με την ΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑ, στο εξ αναβολής ματς της 20ης αγωνιστικής, έχοντας κλασικές χαμένες ευκαιρίες.

Έτσι, οι Πειραιώτες δεν κατάφεραν να φτάσουν τον ΟΦ Ιεράπετρας και έμειναν στην τρίτη θέση.

Στο πρώτο μέρος οι γηπεδούχοι είχαν την υπεροχή και τρεις φάσεις για να ανοίξουν το σκορ.

Αρχικά το σουτ του Μηλιώτη σταμάτησε στο οριζόντιο δοκάρι, ενώ προς το φινάλε, Σταματάκος και Μάναλης δεν κατάφεραν να νικήσουν τον Πονηρό σε τετ-α-τετ.

Και στην επανάληψη ο Εθνικός είχε τον έλεγχο, αλλά και πάλι έλειψε η ψυχραιμία στην τελική προσπάθεια σε προσπάθειες των Τσιλιγκίρη, Αλεξίου, Μπλάνκο.

Στις καθυστερήσεις του αγώνα οι γηπεδούχοι κέρδισαν πέναλτι, αλλά ο Παυλάκης έστειλε άουτ τη μπάλα.

ΕΘΝΙΚΟΣ (Λουκάς Καραδήμος): Κολιοφούκας, Βλάχος, Μηλιώτης, Κορνέζος, Χριστοφιλέας, Σκεντεράι, Τσιλιγκίρης, Αλεξίου, Μάναλης (64’ Μπλάνκο), Ρομάνο (58’ Παυλάκης), Σταματάκος (58’ Πολίτης).

ΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑ (Κώστας Ανυφαντάκης): Πονηρός, Βαρδάκης (74’ Κυτράκης), Παληγεώργος, Παπατζίκος, Καρβουνιάρης, Φουκαράκης, Μαζιώτης (79’ Μαζιώτης), Βεστάκης (53’ Μαθιουδάκης), Νικόλτσης, Σινκ, Τσίτας (65’ Βασιλάκης).

Γ Εθνική (εξ αναβολής, 15.00)

2ος όμιλος
Άρης Παλαιοχωρίου – ΑΣ Γιαννιτσά 2-1 (34′-54′ Σιμόνι / 89′ Χουσεΐνογλου)

5ος όμιλος
ΑΟ Παλαιόχωρας – Ατρόμητος Πειραιά 3-2 (3′ Μανουσάκης, 24′-85′ Παλιάτσιος / 65′ Παλάτσιος, 72′ Συράκος)
Εθνικός – ΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑ 0-0
ΑΕ Νεάπολης – Προοδευτική 0-1 (38′ Ξυγκάκης)