×

Στίβος ΝΕΟ

Sportime BET

Media

ΠαραFootball

Editorial

Στοίχημα

Βαθμολογίες

Γ’ Εθνική: Τα τελικά αποτελέσματα της 23ης αγωνιστικής


Πολλά γκολ και εκπλήξεις για την 23η αγωνιστική της Γ’ εθνικής, στην τελική ευθεία η μάχη για άνοδο και υποβιβασμό.

Στον 1ο όμιλο, η Καβάλα επικράτησε 2-1 του Αλέξανδρου Κιλκίς και συνεχίζει να προηγείται στη βαθμολογία, ενώ ο Νέστος Χρυσούπολης ακολουθεί μετά τη νίκη του με 1-0 επί του Ορφέα Ξάνθης.

Στον 2ο όμιλο, η Βέροια επικράτησε 3-0 της ΑΠΕ Λαγκαδά, με τον Τρίγλια να περνάει στη δεύτερη θέση, καθώς ο Άρης Παλαιοχωρίου έμεινε στο 1-1 με τον Αλμωπό Αριδαίας.

Στον 3ο όμιλο, χωρίς σκορ έληξε το ντέρμπι κορυφής ανάμεσα σε Κρόνο Αργυράδων και Ναυπακτιακό Αστέρα, αποτέλεσμα που δεν εκμεταλλεύτηκε ο Μακεδονικός Φούφα, ο οποίος έμεινε στο 1-1 με τον Θρίαμβο Σερβιανών.

Στον 4ο όμιλο, η Νίκη Βόλου δυσκολεύτηκε, αλλά νίκησε 3-2 τον Αλμυρό Βόλου με ανατροπή στο φινάλε.

Στον 5ο όμιλο, ο ΟΦ Ιεράπετρας πήρε πολύτιμο «διπλό» στον Κορυδαλλό, καθώς επιβλήθηκε 1-0 της Προοδευτικής, την ώρα που ο Εθνικός έμενε στο 1-1 με την ΑΕ Νεάπολης. Ο Ιωνικός νίκησε 2-1 στη Σαλαμίνα τον Αμπελακιακό και την ερχόμενη Κυριακή το ντέρμπι Εθνικός-Ιωνικός θα κρίνει την κατάσταση στην κορυφή.

Στον 6ο όμιλο, ο Ιάλυσος νίκησε 1-0 τον Διαγόρα Βραχνεΐκων, ενώ ο Παναιγιάλειος επικράτησε του Πανμοβριακού 3-1 και διατηρεί ελπίδες παραμονής.

Στον 7ο όμιλο, ο Αιολικός επικράτησε 3-1 των Αγίων Αναργύρων και ανέβηκαν στη δεύτερη θέση, καθώς ο Ηλυσιακός ηττήθηκε στο φινάλε με 1-0 από τον Χαραυγιακό στου Ζωγράφου.

Τέλος, στον 8ο όμιλο, η Καλαμάτα νίκησε 1-0 τον ΑΟ Υπάτου, ενώ ο Ασπρόπυργος πέρασε νικηφόρα (4-2) από την Ερμιονίδα. Την επόμενη αγωνιστική το ντέρμπι Ασπρόπυργος-Καλαμάτα θα κρίνει την άνοδο.

1ος όμιλος
Απόλλων Παραλιμνίου – Εθνικός Αλεξανδρούπολης 1-2 (34′ Τριανταφύλλου Κ. / 8′ Μαρασλής, 61′ Σωτηράκης)
Ορφέας Ξάνθης – Νέστος Χρυσούπολης 0-1 (69′ Παρουτζής)
Ασπίδα Ξάνθης – ΑΕ Καλαμπακίου 1-2 (48′ Δογανίδης / 51′ Ντόβας, 52′ Τσερκέζος)
ΠΑΟΚ Κοσμίου – Πανσερραϊκός 2-4 (11′ Ερκάν, 62′ Καρασιούνας / 5′-52′ Ομπόσου, 37′ Μπίλης, 64′ Παπαβασιλείου)
Καβάλα – Αλέξανδρος Κιλκίς 2-1 (16′ Μαρκόπουλος, 41′ Τόσκας / 34′ Αγαθαγγελίδης)
Εθνικός Σιδηροκάστρου – Άρης Αβάτου 3-0 (8′-33′ Παπίτσας, 39′ Παρούκας)
Κεραυνός Πέρνης – Αετός Ορφανού 5-4 (16′-18′ Γεωργιάδης, 50′-90+ Χαλπέτης, 75′ αυτογκόλ / 9′-37′ Δουζδαμπάνης, 77′ Γεράκης, 88′ Μουδούρογλου)

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

ΘΕΣΗ ΟΜΑΔΑ ΑΓΩΝΕΣ ΒΑΘΜΟΙ ΓΚΟΛ ΥΠΕΡ ΓΚΟΛ ΚΑΤΑ
1 Καβάλα 23 57 57 7
2 Νέστος Χρυσούπολης 23 56 44 13
3 Πανσερραϊκός 23 39 36 23
4 Απόλλων Παραλιμνίου 23 38 29 19
5 Αετός Ορφανού 23 36 41 29
6 Άρης Αβάτου 23 35 24 20
7 Αλέξανδρος Κιλκίς 23 35 24 15
8 Ορφέας Ξάνθης 23 32 26 24
9 Κεραυνός Πέρνης 23 30 24 22
10 ΑΕ Καλαμπακίου 23 25 16 25
11 Εθνικός Αλεξανδρούπολης 23 21 22 43
12 Ασπίς Ξάνθης 23 17 16 52
13 ΠΑΟ Κοσμίου 23 13 21 55
14 Εθνικός Σιδηροκάστρου 23 13 12 45

* Με απόφαση της Πειθαρχικής Επιτροπής, στον Κεραυνό Πέρνης έχει επιβληθεί ποινή αφαίρεσης 3 βαθμών.

2ος όμιλος
ΠΑΟ Κουφαλίων – ΑΣ Γιαννιτσά 0-2 (45′ Ρέις, 80′ Θεοδωρίδης)
Νίκη Αγκαθιάς – Εδεσσαϊκός 1-0 (48′ Ζαρογιάννης πεν)
Μακεδονικός – Αγροτικός Αστέρας 2-1 (4′ Καρλόπουλος, 66′ Τσουκάνης / 64′ Αμαραντίδης)
Ερμής Αμυνταίου – Μελιτέας Μελίτης 1-2 (57′ Αθανασιάδης / 16′-42′ Ρωμαίος)
ΠΟ Τρίγλιας – Ολυμπιακός Κυμίνων 3-0 (1′ Ντούνγκα πεν, 66′ Σουάνης πεν, 70′ Ευθυμιάδης)
ΑΠΕ Λαγκαδά – Βέροια 0-3 (44′ Μπακάλης, 61′ Χαντζάρας, 83′ Παπουτσίδης)
Αλμωπός Αριδαίας – Άρης Παλαιοχωρίου 1-1 (71′ Μένιος πεν / 39′ Σκέμπι)

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

ΘΕΣΗ ΟΜΑΔΑ ΑΓΩΝΕΣ ΒΑΘΜΟΙ ΓΚΟΛ ΥΠΕΡ ΓΚΟΛ ΚΑΤΑ
1 Βέροια 23 51 46 13
2 ΠΟ Τρίγλιας 23 46 31 18
3 Άρης Παλαιοχωρίου 23 45 40 25
4 Νίκη Αγκαθιάς 23 44 25 11
5 Εδεσσαϊκός 23 38 38 13
6 Αλμωπός Αριδαίας 23 38 32 15
7 Μακεδονικός 23 35 31 26
8 Αγροτικός Αστέρας 23 34 25 21
9 ΑΣ Γιαννιτσά 23 33 27 20
10 Ολυμπιακός Κυμίνων 23 18 10 29
11 ΠΑΟ Κουφαλίων 23 18 19 39
12 Μελιτεύς Μελίτης 23 15 23 62
13 Λαγκαδάς 23 13 13 41
14 Ερμής Αμυνταίου 23 12 20 48

3ος όμιλος
ΑΕ Λευκίμμης – Αχέρων Καναλακίου 1-2 (47′ Παπαδόπουλος / 49′ Κούσης, 58′ Φέτσης)
Μακεδονικός Φούφα – Θρίαμβος Σερβιανών 1-1 (77′ Χάιτας / 27′ Μπλέτσας)
Μέγας Αλέξανδρος Καλλιθέας – Σούλι Παραμυθιάς 2-1 (45′ Τάσιος, 63′ Νικολόπουλος / 88′ Νούγιας)
Κρόνος Αργυράδων – Ναυπακτιακός 0-0
Τηλυκράτης – Γρεβενά Αεράτα 5-0 (23′ Γεωργούσης, 30′ Καταγής πεν, 32′ Τζελάι, 49′, 73′)
Θεσπρωτός – ΑΟ Φλωριάδας 3-0 α.α.

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

ΘΕΣΗ ΟΜΑΔΑ ΑΓΩΝΕΣ ΒΑΘΜΟΙ ΓΚΟΛ ΥΠΕΡ ΓΚΟΛ ΚΑΤΑ
1 Μακεδονικός Φούφα 22 42 40 19
2 Κρόνος Αργυράδων 21 41 25 8
3 Ναυπακτιακός Αστέρας 21 40 37 15
4 Αχέρων Καναλακίου 21 38 29 18
5 Θεσπρωτός 21 38 30 12
6 Σούλι Παραμυθιάς 22 37 30 19
7 ΑΕ Λευκίμμης 21 36 39 17
8 Τηλυκράτης 2014 21 33 27 20
9 Θρίαμβος Σερβιανών 21 29 28 17
10 Μέγας Αλέξανδρος Καλλιθέας 22 29 28 30
11 Μακεδονικός Σιάτιστας 21 13 17 36
12 Γρεβενά Αεράτα 21 5 7 78
13 ΑΟ Φλωριάδας 21 -7 3 53

* Με αποφάσεις της Πειθαρχικής Επιτροπής, στον ΑΟ Φλωριάδας έχει επιβληθεί ποινή αφαίρεσης 9 βαθμών από το τρέχον πρωτάθλημα και 6 βαθμών από τη νέα σεζόν.

4ος όμιλος
ΑΟ Σελλάνων – Πιερικός 1-2 (76′ Πατσαρούχας πεν / 27′-66′ Σεχολάρι)
Θησέας Αγριάς – ΑΣ Μετέωρα 2-2 (11′ Κοτζαθανάσης, 49′ / 67′ Κιάκος, 72′ Λίτσιος)
Φωκικός – Αστέρας Ιτέας 1-1 (29′ Μεγάλος / 8′ Γεωργουσόπουλος)
ΑΟ Στυλίδας – Οικονόμος Τσαριτσάνης 1-2 (71′ Ζωγράφος / 38′ Κουμπούρας, 90+ )
Αχιλλέας Νεοκαισάρειας – Απόλλων Μακρυχωρίου 2-0 (16′ Κατσαμάγκας, 22′ Παπαδόπουλος)
Νίκη Βόλου – ΓΣ Αλμυρού 3-2 (53′ πεν-88 Κέρι, 77′ Παπαδόπουλος / 42′ Παπακώστας, 57′ Τσελεπής)
Αναγέννηση Καρδίτσας – Ολυμπιακός Βόλου 0-3 α.α.

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

ΘΕΣΗ ΟΜΑΔΑ ΑΓΩΝΕΣ ΒΑΘΜΟΙ ΓΚΟΛ ΥΠΕΡ ΓΚΟΛ ΚΑΤΑ
1 Ολυμπιακός Βόλου 23 62 56 11
2 Νίκη Βόλου 23 62 61 10
3 Αστέρας Ιτέας 23 39 32 22
4 Μετέωρα 23 36 35 23
5 Οικονόμος Τσαριτσάνης 23 32 26 29
6 Θησέας Αγριάς 23 32 27 30
7 Αλμυρός 23 31 29 19
8 ΑΟ Σελλάνων 23 29 26 27
9 Πιερικός 23 29 29 29
10 Αχιλλέας Νεοκαισάρειας 23 27 29 34
11 Α.Ο. Στυλίς 23 24 22 50
12 Απόλλων Μακρυχωρίου 23 24 22 32
13 Φωκικός 23 17 17 35
14 Αναγέννηση Καρδίτσας 23 -8 7 67

* Με αποφάσεις της Πειθαρχικής Επιτροπής, στην Αναγέννηση Καρδίτσας έχει επιβληθεί ποινή αφαίρεσης 9 βαθμών από το τρέχον πρωτάθλημα και 6 βαθμών από τη νέα σεζόν.

5ος όμιλος
Ατρόμητος Πειραιά – ΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑ 2-5 (65′, 89′ / 14′, 37′, 50′, 80′, 90+)
Προοδευτική – ΟΦ Ιεράπετρας 0-1 (52′ Χίσι)
Γιούχτας – Ατσαλένιος 1-3 (64′ Κορτσινίδης / 38′ Καϊμακαμούδης, 43′ Πατινιώτης, 58′ Καρλίτο)
ΑΠΟ Κερατσίνι – ΑΟ Επισκοπής 1-3 (16′ / 10′ Κατσικοκέρης, 14′-38′ Τζόρνταν)
Αμπελακιακός – Ιωνικός 1-2 (35′ Σταφσουλάι / 54′ Ατματσίδης, 74′ Θέος)
ΑΕ Νεάπολης – Εθνικός 1-1 (88′ Ταβλαδωράκης / 45+ Μάναλης)

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

ΘΕΣΗ ΟΜΑΔΑ ΑΓΩΝΕΣ ΒΑΘΜΟΙ ΓΚΟΛ ΥΠΕΡ ΓΚΟΛ ΚΑΤΑ
1 Ιεράπετρα 22 44 39 14
2 Εθνικός 21 40 29 15
3 Ιωνικός 21 40 28 10
4 Γιούχτας 21 36 28 16
5 ΑΟ Επισκοπής 21 36 35 20
6 Κερατσίνι 21 30 23 25
7 ΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑ 21 29 23 20
8 Ατσαλένιος 21 28 20 16
9 Προοδευτική 22 25 15 20
10 Αμπελακιακός 21 22 17 24
11 ΑΟ Παλαιοχώρας 21 20 23 39
12 ΑΕ Νεάπολης 21 10 13 43
13 Ατρόμητος Πειραιά 22 9 17 48

6ος όμιλος
Διαγόρας Ρόδου – Αστέρας Αμαλιάδας 8-0 (23/3)
ΠΑΟ Βάρδας – Φοίβος Κρεμαστής 0-1 (74′ Λαμίν)
Ιάλυσος – Διαγόρας Βραχνεΐκων 1-0 (5′ Περογαμβράκης)
Παλληνιακός – Πανηλειακός 1-1 (36′ Ζέλο / 90+ )
Παναιγιάλειος – Πανμοβριακός 3-1 (40′ Κωτσόπουλος, 45′ Σκούτα, 90+ / 63′ )
Αχαρναϊκός – Νίκη Τραγανού 1-1 (42′ / 72′ )

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

ΘΕΣΗ ΟΜΑΔΑ ΑΓΩΝΕΣ ΒΑΘΜΟΙ ΓΚΟΛ ΥΠΕΡ ΓΚΟΛ ΚΑΤΑ
1 Ιάλυσος 21 54 39 6
2 Διαγόρας Ρόδου 22 50 41 9
3 ΠΑΟ Βάρδας 22 36 30 24
4 Παλληνιακός 21 34 29 21
5 Θύελλα Ραφήνας 21 33 25 18
6 Διαγόρας Βραχνεΐκων 21 31 26 17
7 Πανηλειακός 21 31 29 21
8 Νίκη Τραγανού 21 23 19 28
9 Αχαρναϊκός 21 22 20 16
10 Παναιγιάλειος 21 21 20 33
11 Πανμοβριακός 21 19 19 30
12 Φοίβος Κρεμαστής 22 16 11 31
13 Αστέρας Αμαλιάδας Πανόπουλου 21 3 4 58

7ος όμιλος (20η αγωνιστική)
Ηλυσιακός – Χαραυγιακός 0-1 (92′ Κασιανός)
Άγιος Ιερόθεος – Αιγάλεω 0-2 (31′ Ντάγκρας, 84′ Μαγκάκης)
Άγιοι Ανάργυροι – Αιολικός 1-3 (63′ / 15′ Τσουβαλτσίδης, 33′ Ποτουρίδης, 67′ )
ΠΑΣ Κόρινθος – Θύελλα Καμαρίου 1-1 (63′ Νέδος / 79′ Μάκο)
Απόλλων Ερέτριας – Καλλιθέα 0-4 (20′ Χαρίτος, 42′ Βουκελάτος, 57′ Κρεββατάς, 94′ Ματθαιάκης)
ΑΝΑΒΟΛΗ Πανθηραϊκός – ΑΟ Χαλκίς

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

ΘΕΣΗ ΟΜΑΔΑ ΑΓΩΝΕΣ ΒΑΘΜΟΙ ΓΚΟΛ ΥΠΕΡ ΓΚΟΛ ΚΑΤΑ
1 Αιγάλεω 20 50 32 14
2 Αιολικός 20 37 30 16
3 Ηλυσιακός 20 35 25 15
4 Πανθηραϊκός 19 30 22 16
5 ΑΟ Αγ. Αναργύρων 20 28 21 18
6 Άγιος Ιερόθεος 20 27 28 23
7 Θύελλα Καμαρίου 20 23 25 25
8 Καλλιθέα 20 23 18 13
9 Χαραυγιακός 20 23 16 17
10 Χαλκίδα 19 19 11 19
11 Κόρινθος 20 18 15 30
12 Απόλλων Ερέτριας 20 6 9 52

8ος όμιλος
ΑΟ Κατασταρίου – ΑΟ Εικοσιμίας 8-0 (1′-54′ Μεζίνι, 3′-10′-67′-88′ Καψάσκης, 26′ Καρβούνης, 59′ Πέττας)
ΑΕ Ερμιονίδας – Ασπρόπυργος 2-4 (19′ Νικολούδης, 25′ Κατσέτης / 23′ Πετρόπουλος, 27′ Νικολάου, 47′ Βασιλείου, 74′ Σταύρου)
ΑΕ Πελλάνας – Παναργειακός 0-2 (63′ Καδάς, 70′ Μαρουκάκης)
Καλαμάτα – ΑΟ Υπάτου 1-0 (5′ Μίνγκας)
Παναρκαδικός – Αμβρυσσέας Διστόμου 1-1 (13′ Γεωργόπουλος / 85′ Δήμου)
Μανδραϊκός – Αστέρας Βλαχιώτη 1-2 (88′ / 78′, 90′ )
Ένωση Λέρνας – Πάμισος 1-2 (70′ Μπιτζής / 15′ Φιλόπουλος, 35′ Παπαδόπουλος)

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

ΘΕΣΗ ΟΜΑΔΑ ΑΓΩΝΕΣ ΒΑΘΜΟΙ ΓΚΟΛ ΥΠΕΡ ΓΚΟΛ ΚΑΤΑ
1 Καλαμάτα 23 59 41 5
2 Πανασπροπυργιακός Δόξα Ασπροπύργου 23 57 54 10
3 Παναργειακός 23 48 40 11
4 Ερμιονίδα 23 36 28 21
5 ΑΟ Κατασταρίου 23 37 35 20
6 Πέλλανας Καστορείου 23 35 25 19
7 ΑΟ Ύπατου 23 35 25 12
8 Παναρκαδικός 23 33 34 28
9 Αστέρας Βλαχιώτη 23 34 26 33
10 Αμβρυσσέας 23 24 25 26
11 Μανδραϊκός 23 22 19 31
12 Λέρνα 23 18 16 28
13 Πάμισσος Μεσσήνης 23 11 11 53
14 ΑΟ Εικοσιμίας 23 2 0 82


Τελευταία Νέα