×

Στίβος ΝΕΟ

Sportime BET

Media

ΠαραFootball

Editorial

Στοίχημα

Βαθμολογίες

Γ’ Εθνική: Τα τελικά αποτελέσματα της 24ης αγωνιστικής


Πολλά γκολ και εκπλήξεις για την 24η αγωνιστική της Γ’ εθνικής, στην τελική ευθεία η μάχη για άνοδο και υποβιβασμό.

Στον 1ο όμιλο, η Καβάλα πήρε αγχωτική νίκη απέναντι στην ΑΕ Καλαμπακίου με 3-1, ενώ ο Νέστος Χρυσούπολης επιβλήθηκε 3-0 του ΠΑΟΚ Κοσμίου.

Στον 2ο όμιλο, ο Άρης Παλαιοχωρίου νίκησε 2-1 στο ντέρμπι τη Βέροια και την πλησίασε στην κορυφή, ενώ η Τρίγλια επιβλήθηκε 3-0 στον Εύοσμο του Αγροτικού Αστέρα.

Χαμός στον 3ο όμιλο

Στον 3ο όμιλο, η κατάσταση στην κορυφή έμπλεξε χειρότερα, καθώς ο Μακεδονικός Φούφα ηττήθηκε στην Καστοριά με 2-0 από τον Μ. Αλέξανδρο Καλλιθέας, ενώ ο Κρόνος Αργυράδων έμεινε στο 1-1 στην Ήπειρο απέναντι στον Θρίαμβο Σερβιανών.

Στον 4ο όμιλο, ο Ολυμπιακός Βόλου διέλυσε με 6-1 τον Φωκικό, ενώ η Νίκη Βόλου κόλλησε στο 0-0 με τον Οικονόμο στην Τσαριτσάνη.

Στον 5ο όμιλο, κερδισμένος της αγωνιστικής αναδείχτηκε ο ΟΦ Ιεράπετρας, που είχε ρεπό, καθώς Εθνικός και Ιωνικός έμειναν στο στείρο 0-0.

Στη Football League ο Ιάλυσος

Στον 6ο όμιλο, ο Ιάλυσος έγινε η δεύτερη ομάδα στη Γ’ Εθνική που κατέκτησε τον τίτλο και την άνοδο, καθώς επιβλήθηκε 4-0 του Πανομβριακού, ενώ ο Διαγόρας έμεινε στο 0-0 με τον ΠΑΟ Βάρδας.

Στον 7ο όμιλο, το Αιγάλεω πανηγύρισε την 11η εντός έδρας νίκη του σε ισάριθμα παιχνίδια, καθώς νίκησε 2-0 τον Ηλυσιακό, ενώ ο Αιολικός επικράτησε 2-1 του Πανθηραϊκού και «κλείδωσε» τη δεύτερη θέση.

Στον 8ο όμιλο, ο Ασπρόπυργος ήταν κάτι παραπάνω από σαρωτικός στο ντέρμπι με την Καλαμάτα, καθώς την σκόρπισε με το ευρύ 5-0 και έπιασε κορυφή για πρώτη φορά φέτος, δύο αγωνιστικές πριν το τέλος.

1ος όμιλος
Εθνικός Αλεξανδρούπολης – Ασπίδα Ξάνθης 0-3 (6′-46′ Χριστοφορίδης, 75′ Κωτίδης)
Νέστος Χρυσούπολης – ΠΑΟΚ Κοσμίου 3-0 (12′ Χούσινετς, 39′ Νικλητσιώτης, 43′ Μκρτσιάν)
ΑΕ Καλαμπακίου – Καβάλα 1-3 (78′ Μίτρε / 83′-90+ Βαλαβανόπουλος, 88′ Λίτσκας)
Πανσερραϊκός – Εθνικός Σιδηροκάστρου 4-0 (28′ Ομπόσου, 31′-69′ Παπαβασιλείου, 33′ Πέτρου)
Αλέξανδρος Κιλκίς – Κεραυνός Πέρνης 1-0 (27′ Αηδονίδης)
Αετός Ορφανού – Άρης Αβάτου 1-0 (67′ Μουδούρογλου)

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

ΘΕΣΗ ΟΜΑΔΑ ΑΓΩΝΕΣ ΒΑΘΜΟΙ ΓΚΟΛ ΥΠΕΡ ΓΚΟΛ ΚΑΤΑ
1 Καβάλα ΑΟ 24 60 60 8
2 Νέστος Χρυσούπολης 24 59 47 13
3 Αετός Ορφανού 24 39 42 29
4 Πανσερραϊκός 24 42 40 23
5 Απόλλων Παραλιμνίου 24 39 30 20
6 Άρης Αβάτου 24 35 24 21
7 Αλέξανδρος Κιλκίς 24 38 25 15
8 Ορφέας Puma Ξάνθης 24 33 27 25
9 Κεραυνός Πέρνης 24 30 24 23
10 ΑΕ Καλαμπακίου 24 25 17 28
11 Εθνικός Αλεξανδρούπολης 24 21 22 43
12 Ασπίς Ξάνθης 24 17 16 52
13 Εθνικός Σιδηροκάστρου 24 13 12 49
14 ΠΑΟ Κοσμίου 24 13 21 58

* Με απόφαση της Πειθαρχικής Επιτροπής, στον Κεραυνό Πέρνης έχει επιβληθεί ποινή αφαίρεσης 3 βαθμών.

2ος όμιλος
Νίκη Αγκαθιάς – ΠΑΟ Κουφαλίων 1-0 (38′ Σούκιας)
ΑΣ Γιαννιτσά – Μακεδονικός 1-1 (32′ Χιντασέλι / 5′ Καρλόπουλος)
Εδεσσαϊκός – Ερμής Αμυνταίου 3-0 (14′ Ταουσιάνης, 38′-50′ Παπαδημητρίου)
Αγροτικός Αστέρας – ΠΟ Τριγλίας 0-3 (38′ Ντούνγκα, 55′ Μπέσσας, 77′ )
Μελιτέας Μελίτης – ΑΠΕ Λαγκαδά 5-1 (27′ Λεζάκης, 35′-90+ Ρωμαίος, 72′ Σεκκουλίδης, 79′ Μπατμάς / 90+ )
Ολυμπιακός Κυμίνων – Αλμωπός Αριδαίας 1-1 (90+ Ρακαβίνας / 88′ Ελευθεριάδης Λ.)
Άρης Παλαιοχωρίου – Βέροια 2-1 (25′ Τσιντογιάννης, 47′ Σιμόνι / 90+ Βεργώνης)

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

ΘΕΣΗ ΟΜΑΔΑ ΑΓΩΝΕΣ ΒΑΘΜΟΙ ΓΚΟΛ ΥΠΕΡ ΓΚΟΛ ΚΑΤΑ
1 Βέροια 24 51 47 15
2 ΠΟ Τρίγλιας 24 49 34 18
3 Άρης Παλαιοχωρίου 24 48 41 25
4 Νίκη Αγκαθιάς 24 47 26 11
5 Αλμωπός Αριδαίας 24 38 32 15
6 Εδεσσαϊκός 24 41 41 13
7 Μακεδονικός 24 36 32 27
8 Αγροτικός Αστέρας Ευόσμου 24 34 25 24
9 ΑΣ Γιαννιτσά 24 34 28 21
10 Ολυμπιακός Κυμίνων 24 19 11 30
11 ΠΑΟ Κουφαλίων 24 18 19 39
12 Μελιτεύς Μελίτης 24 18 28 63
13 Λαγκαδάς 24 13 14 46
14 Ερμής Αμυνταίου 24 12 20 51

3ος όμιλος
Μ.Αλεξ.Καλλιθέας – Μακεδονικός Φούφα 2-0 (4′-53′ Ηλίας)
Θρίαμβος Σερβιανών – Κρόνος Αργυράδων 1-1 (35′ Μπλέτσας / 69′ Κάνεφ)
Ναυπακτιακός – Τηλυκράτης 0-3 (51′ Φράγκος, 58′ Γεωργούσης, 85′ Πριόνας)
Μακεδονικός Σιάτιστας – ΑΕ Λευκίμμης 2-1 (11′, 90′ / 74′ Τσεβανέδης)
Γρεβενά Αεράτα – Θεσπρωτός 1-2 (73′ Βασιλόπουλος / 38′ Γώγος, 90′ Πόζογλου)
ΑΟ Φλωριάδας – Αχέρων Καναλακίου 0-3 α.α.

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

ΘΕΣΗ ΟΜΑΔΑ ΑΓΩΝΕΣ ΒΑΘΜΟΙ ΓΚΟΛ ΥΠΕΡ ΓΚΟΛ ΚΑΤΑ
1 Κρόνος Αργυράδων 22 42 26 9
2 Μακεδονικός Φούφα 23 42 40 21
3 Αχέρων Καναλακίου 22 41 32 16
4 Θεσπρωτός 22 41 32 13
5 Ναυπακτιακός Αστέρας 22 40 37 18
6 Σούλι Παραμυθίας 22 37 30 19
7 ΑΕ Λευκίμμης 22 36 40 19
8 Τηλυκράτης 2014 22 36 30 20
9 Μέγας Αλέξανδρος Καλλιθέας 23 32 30 30
10 Θρίαμβος Σερβιανών 22 30 29 18
11 Μακεδονικός Σιάτιστας ΦΣ 22 16 19 37
12 Γρεβενά Αεράτα 22 5 8 80
13 ΑΟ Φλωριάδας 22 -7 3 56

* Με αποφάσεις της Πειθαρχικής Επιτροπής, στον ΑΟ Φλωριάδας έχει επιβληθεί ποινή αφαίρεσης 9 βαθμών από το τρέχον πρωτάθλημα και 6 βαθμών από τη νέα σεζόν.

4ος όμιλος
Ολυμπιακός Βόλου – Φωκικός 6-1 (31′-45+ Μάντζιος, 53′ Οικονομόπουλος, 61′ Σερτζίνιο, 81′-90+ Καμπλιώνης / 86′ Τσιούτσιας)
ΑΣ Μετέωρα – ΑΟ Στυλίδας 4-0 (43′ Λίτσιος, 59′ Σκόνδρας, 62′ Ουζούνογλου, 90′ Μαρούδας)
Αστέρας Ιτέας – Αχιλλέας Νεοκαισάρειας 3-0 (19′ Αλεξίου, 62′ Κακκάβας, 87′ Γεωργουσόπουλος)
Οικονόμος Τσαριτσάνης – Νίκη Βόλου 0-0
Πιερικός – Θησέας Αγριάς 2-0 (37′ Μπουζούκης, 45′ Σεχολάρι πεν)
ΓΣ Αλμυρού – Απόλλων Μακρυχωρίου 4-0 (13′ Γκίκας, 36′-45′-56′ Τσελεπής)
Αναγέννηση Καρδίτσας – ΑΟ Σελλάνων 0-3 α.α.

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

ΘΕΣΗ ΟΜΑΔΑ ΑΓΩΝΕΣ ΒΑΘΜΟΙ ΓΚΟΛ ΥΠΕΡ ΓΚΟΛ ΚΑΤΑ
1 Ολυμπιακός Βόλου 24 65 62 12
2 Νίκη Βόλου 24 63 61 10
3 Αστέρας Ιτέας 24 42 35 22
4 Μετέωρα ΑΣ 24 39 39 23
5 Αλμυρός 24 34 33 19
6 Οικονόμος Τσαριτσάνης 24 33 26 29
7 Πιερικός 24 32 32 30
8 Θησέας Αγριάς 24 32 28 33
9 ΑΟ Σελλάνων 24 32 29 27
10 Αχιλλέας Νεοκαισάρειας 24 27 29 37
11 Α.Ο. Στυλίς 24 24 22 54
12 Απόλλων Μακρυχωρίου 24 24 22 36
13 Φωκικός 24 17 18 41
14 Αναγέννηση Καρδίτσας 23 -8 7 70

* Με αποφάσεις της Πειθαρχικής Επιτροπής, στην Αναγέννηση Καρδίτσας έχει επιβληθεί ποινή αφαίρεσης 9 βαθμών από το τρέχον πρωτάθλημα και 6 βαθμών από τη νέα σεζόν.

5ος όμιλος
Προοδευτική – Ατρόμητος Πειραιά 1-1 (68′ / 21′ )
ΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑ – Γιούχτας 1-0 (78′ Τσίτας)
Ατσαλένιος – ΑΠΟ Κερατσίνι 1-0 (52′ Καϊμακαμούδης)
ΑΟ Παλαιόχωρας – Αμπελακιακός 0-1 (51′ Χαλούλος)
ΑΟ Επισκοπής – ΑΕ Νεάπολης 6-1
Εθνικός – Ιωνικός 0-0

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

ΘΕΣΗ ΟΜΑΔΑ ΑΓΩΝΕΣ ΒΑΘΜΟΙ ΓΚΟΛ ΥΠΕΡ ΓΚΟΛ ΚΑΤΑ
1 Ιεράπετρα 22 44 39 14
2 Εθνικός 22 41 29 15
3 Ιωνικός 22 41 28 10
4 ΑΟ Επισκοπής 22 39 41 21
5 Γιούχτας 22 36 28 17
6 ΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑ 22 32 24 20
7 Ατσαλένιος 22 31 21 16
8 Κερατσίνι 22 30 23 26
9 Προοδευτική 23 26 16 21
10 Αμπελακιακός 22 25 18 24
11 ΑΟ Παλαιοχώρας 22 20 23 40
12 ΑΕ Νεάπολης 22 10 14 49
13 Ατρόμητος Πειραιά 23 10 18 49

6ος όμιλος
ΠΑΟ Βάρδας – Διαγόρας Ρόδου 0-0
Πανηλειακός – Παναιγιάλειος 0-1 (64′ Φουρτάδο)
Θύελλα Ραφήνας – Αχαρναϊκός 0-1 (10′ Τσιντώνης)
Πανμοβριακός – Ιάλυσος 0-4 (11′ Περογαμβράκης, 20′ Τσούπρος, 45′ Παπαδόπουλος, 72′ Κωνσταντόπουλος)
Διαγόρας Βραχνεΐκων – Νίκη Τραγανού 1-1 (59′ Τρίγκας Α. / 70′ Κολοτούρος Δ.)
Αστέρας Αμαλιάδας – Παλληνιακός 0-4 (50′ Σάμιος, 55′ Κυριόπουλος, 63′, 88′ Κυριόπουλος)

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

ΘΕΣΗ ΟΜΑΔΑ ΑΓΩΝΕΣ ΒΑΘΜΟΙ ΓΚΟΛ ΥΠΕΡ ΓΚΟΛ ΚΑΤΑ
1 Ιάλυσος 22 57 43 6
2 Διαγόρας Ρόδου 23 51 41 9
3 ΠΑΟ Βάρδας 23 37 30 24
4 Παλληνιακός 22 37 33 21
5 Θύελλα Ραφήνας 22 33 25 19
6 Διαγόρας Βραχνεΐκων 22 32 27 18
7 Πανηλειακός 22 31 29 22
8 Αχαρναϊκός 22 25 21 16
9 Νίκη Τραγανού 22 24 20 29
10 Παναιγιάλειος 22 24 21 33
11 Πανμοβριακός 22 19 19 34
12 Φοίβος Κρεμαστής 22 16 11 31
13 Αστέρας Αμαλιάδας Πανόπουλου 22 3 4 62

7ος όμιλος
Αιγάλεω – Ηλυσιακός 2-0 (18′ Φαρινόλα, 56′ Βέρμπης)
Αιολικός – Πανθηραϊκός 2-1 (41′ Βουτσιώτης πεν. 81′ Κατσίκης / 79′ Τσίγκρος)

8ος όμιλος
ΑΟ Εικοσιμίας – Μανδραϊκός 2-6
Παναργειακός – ΑΟ Κατασταρίου 2-0 (33′ Μουσταφάι, 40′ Μαρουκάκης)
ΑΟ Υπάτου – Παναρκαδικός 1-1 (69′ Καράι / 26′ Γεωργόπουλος)
Αμβρυσσέας Διστόμου – Ένωση Λέρνας 3-0 (38′ Δήμου, 44′ Βας, 55′ Φωτόπουλος)
Ασπρόπυργος – Καλαμάτα 5-0 (4′-34′ Βασιλείου, 20′ Νατσιόπουλος. 40′ Καραλής, 65′ Δουκάκης)
Πάμισος – Αστέρας Βλαχιώτη 1-2 (80′ Δημητρακόπουλος / 14′ Κράσι, 53′ Σαμπατάκος)

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

ΘΕΣΗ ΟΜΑΔΑ ΑΓΩΝΕΣ ΒΑΘΜΟΙ ΓΚΟΛ ΥΠΕΡ ΓΚΟΛ ΚΑΤΑ
1 Πανασπροπυργιακός Δόξα Ασπροπύργου 24 60 59 10
2 Καλαμάτα 24 59 41 10
3 Παναργειακός 24 51 42 11
4 Ερμιονίδα 24 37 28 21
5 ΑΟ Κατασταρίου 24 37 35 22
6 Αστέρας Βλαχιώτη 24 37 28 34
7 Πέλλανας Καστορείου 24 36 25 19
8 ΑΟ Ύπατου 24 36 26 13
9 Παναρκαδικός 24 34 35 29
10 Αμβρυσσέας 24 27 28 26
11 Μανδραϊκός 24 25 25 33
12 Λέρνα 24 18 16 31
13 Πάμισσος Μεσσήνης 24 11 12 55
14 ΑΟ Εικοσιμίας 26 2 2 88