×

Sportime BET

ΠαραFootball

Editorial

Στοίχημα



Τελευταία στροφή στη Γ΄εθνική και τα ματς της 26ης αγωνιστικής οριστικοποίησαν τις ομάδες που πήραν την άνοδο, που παρέμειναν στην κατηγορία και που υποβιβάστηκαν στις ΕΠΣ.

Πρωταθλητές αναδείχτηκαν οι Καβάλα, Βέροια, Κρόνος Αργυράδων, Ολυμπιακός Βόλου, ΟΦ Ιεράπετρας, Ιάλυσος, Αιγάλεω και Ασπρόπυργος.

Στον 1ο όμιλο, η Καβάλα επικράτησε 3-0 της Ασπίδας στην Ξάνθη. Ο Νέστος Χρυσούπολης νίκησε 3-1 τον Αετό Ορφανού και τερμάτισε στη δεύτερη θέση.

Στον 2ο όμιλο, η Βέροια νίκησε 2-0 τον Αγροτικό Αστέρα. Παράταση αγωνίας για τη δεύτερη θέση, καθώς το Μακεδονικός-Τρίγλια διακόπηκε στο 48’ κι ενώ το σκορ ήταν 0-1, λόγω της έντονης βροχόπτωσης και θα συνεχιστεί τη Δευτέρα.

Στον 3ο όμιλο, ο Κρόνος Αργυράδων επικράτησε 1-0 του Τηλυκράτη, με τον Θεσπρωτό που νίκησε 3-0 τον Θρίαμβο Σερβιανών να τερματίζει δεύτερος.

Στον 4ο όμιλο, ο Ολυμπιακός Βόλου έμεινε στο 0-0 με τον ΓΣ Αλμυρού, ενώ η Νίκη Βόλου επικράτησε 2-1 του Πιερικού.

Στον 5ο όμιλο, ο ΟΦ Ιεράπετρας ήταν ο μεγάλος θριαμβευτής του ντέρμπι με τον Εθνικό, επικρατώντας 2-0. Ο Ιωνικός νίκησε 2-1 το Ατσαλένιο και τερμάτισε δεύτερος.

Στον 6ο όμιλο, ο Ιάλυσος επιβλήθηκε 5-0 του Αστέρα Αμαλιάδας.

Στον 7ο όμιλο, ο Χαραυγιακός έχασε 2-0 από το Σίτι και υποβιβάστηκε.

Στον 8ο όμιλο, ο Ασπρόπυργος επιβλήθηκε 5-0 της Ένωσης Λέρνας και πανηγύρισε την άνοδο, ενώ η δεύτερη Καλαμάτα έμεινε στο 2-2 με τον Παναρκαδικό.

1ος όμιλος
ΠΑΟ Κοσμίου – Απόλλων Παραλιμνίου 0-5 (19′ Σιψής, 44′ Λιάρας, 52′-61′ Μουτεσίδης, 55′ Ζυγκερίδης)
Ασπίδα Ξάνθης – Καβάλα 0-3 (4′ Μαρκόπουλος, 37′ Γαβριηλίδης, 61′ Βαλαβανόπουλος)
Ορφέας Ξάνθης – Εθνικός Σιδηροκάστρου 6-0 (54′ Καραγκιόζης Β., 61′-66′-77′-87′ Πασχαλάκης, 86′ Ξαντινίδης)
Εθνικός Αλεξανδρούπολης – Κεραυνός Πέρνης 3-2 (9′ Καρακασίδης, 19′ Δεδελούδης, 88′ Καρακασίδης / 8′ Κωνσταντάρας, 39′ Χαλπέτης)
Νέστος Χρυσούπολης – Αετός Ορφανού 3-1 (21′ Μκρτσιαν, 47′ Νικλητσιώτης, 86′ Χούσινετς / 45+ Μουδούρογλου)
ΑΕ Καλαμπακίου – Άρης Αβάτου 1-0 (22′ Κωνσταντινίδης)
Αλέξανδρος Κιλκίς – Πανσερραϊκός 0-0

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

ΘΕΣΗ ΟΜΑΔΑ ΑΓΩΝΕΣ ΒΑΘΜΟΙ ΓΚΟΛ ΥΠΕΡ ΓΚΟΛ ΚΑΤΑ
1 Καβάλα 26 66 66 9
2 Νέστος Χρυσούπολης 26 65 52 14
3 Πανσερραϊκός 26 46 42 24
4 Απόλλων Παραλιμνίου 26 45 39 20
5 Αετός Ορφανού 26 39 44 34
6 Ορφέας Puma Ξάνθης 26 39 34 25
7 Αλέξανδρος Κιλκίς 26 39 25 18
8 Άρης Αβάτου 26 38 27 22
9 Κεραυνός Πέρνης 26 31 27 27
10 ΑΕ Καλαμπακίου 26 29 19 29
11 Εθνικός Αλεξανδρούπολης 26 24 26 48
12 Ασπίς Ξάνθης 26 17 16 59
13 Εθνικός Σιδηροκάστρου 26 13 12 57
14 ΠΑΟ Κοσμίου 26 13 21 64

* Με απόφαση της Πειθαρχικής Επιτροπής, στον Κεραυνό Πέρνης έχει επιβληθεί ποινή αφαίρεσης 3 βαθμών.

2ος όμιλος
Ερμής Αμυνταίου – ΠΑΟ Κουφαλίων 0-0
Μακεδονικός – ΠΟ Τριγλίας 0-1 (38′ Ζώτος) ΟΡΙΣΤΙΚΗ ΔΙΑΚΟΠΗ ΛΟΓΩ ΒΡΟΧΗΣ
Νίκη Αγκαθιάς – ΑΠΕ Λαγκαδά 4-0 (24′ Ρογγότης, 44′ Πέτκος, 60′ Κίτσας Ε., 74′ Χατζόπουλος)
ΑΣ Γιαννιτσά – Αλμωπός Αριδαίας 2-1 (20′ Πέλκας, 36′ Παντεκίδης / 54′ Ελευθεριάδης Λ.)
Εδεσσαϊκός – Άρης Παλαιοχωρίου 1-1 (84′ Παπαδημητρίου / 78′ )
Αγροτικός Αστέρας – Βέροια 0-2 (8′ Σκαθαρούδης, 52′ Μπλέτσας)
Ολυμπιακός Κυμίνων – Μελιτέας Μελίτης 1-0 (13′ )

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

ΘΕΣΗ ΟΜΑΔΑ ΑΓΩΝΕΣ ΒΑΘΜΟΙ ΓΚΟΛ ΥΠΕΡ ΓΚΟΛ ΚΑΤΑ
1 Βέροια 26 57 51 15
2 ΠΟ Τρίγλιας 25 52 37 19
3 Άρης Παλαιοχωρίου 26 52 44 26
4 Νίκη Αγκαθιάς 26 53 31 11
5 Εδεσσαϊκός 26 45 45 14
6 Αλμωπός Αριδαίας 26 41 31 17
7 ΑΣ Γιαννιτσά 26 37 31 25
8 Μακεδονικός 25 36 32 29
9 Αγροτικός Αστέρας 26 34 25 29
10 ΠΑΟ Κουφαλίων 26 22 20 39
11 Ολυμπιακός Κυμίνων 26 22 12 32
12 Μελιτεύς Μελίτης 26 18 28 66
13 Λαγκαδάς 26 13 14 53
14 Ερμής Αμυνταίου 26 13 20 52

3ος όμιλος
Μέγας Αλέξανδρος Καλλιθέας – ΑΕ Λευκίμμης 0-2 (38′ Γαστεράτος, 68′ Κιπτίου)
Θρίαμβος Σερβιανών – Θεσπρωτός 0-3 (46′-51′ Ευθυμίου, 77′ Κασαράτε)
Κρόνος Αργυράδων – Τηλυκράτης 1-0 (56′ Χατζηδημητρίου)
Γρεβενά Αεράτα – Μακεδονικός Σιάτιστας 0-2 (53′ Τσακμάκης)
Ναυπακτιακός – Αχέρων Καναλακίου 0-1 (21′ Ζδράβος)
Σούλι Παραμυθιάς – ΑΟ Φλωριάδας 3-0 α.α.

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

ΘΕΣΗ ΟΜΑΔΑ ΑΓΩΝΕΣ ΒΑΘΜΟΙ ΓΚΟΛ ΥΠΕΡ ΓΚΟΛ ΚΑΤΑ
1 Κρόνος Αργυράδων 24 48 28 9
2 Θεσπρωτός 24 47 38 13
3 Αχέρων Καναλακίου 24 47 37 17
4 Μακεδονικός Φούφα 24 42 40 22
5 ΑΕ Λευκίμμης 24 42 43 19
6 Σούλι Παραμυθιάς 24 40 33 20
7 Ναυπακτιακός Αστέρας 24 40 37 22
8 Τηλυκράτης 2014 24 39 32 21
9 Μέγας Αλέξανδρος Καλλιθέας 24 32 30 32
10 Θρίαμβος Σερβιανών 24 30 29 23
11 Μακεδονικός Σιάτιστας 24 22 24 37
12 Γρεβενά Αεράτα 24 5 9 86
13 ΑΟ Φλωριάδας 24 -7 3 62

* Με αποφάσεις της Πειθαρχικής Επιτροπής, στον ΑΟ Φλωριάδας έχει επιβληθεί ποινή αφαίρεσης 9 βαθμών από το τρέχον πρωτάθλημα και 6 βαθμών από τη νέα σεζόν.

4ος όμιλος
Φωκικός – ΑΟ Σελλάνων 1-1 (34′ Χατζηστάμου / 28′ πατσαρούχας)
Θησέας Αγριάς – ΑΟ Στυλίδας 3-1
Ολυμπιακός Βόλου – ΓΣ Αλμυρού 0-0
Πιερικός – Νίκη Βόλου 1-2 (73′ Καρτσαμπάς / 14′ Κέρι πεν, 90+ Παπαδόπουλος)
ΑΣ Μετέωρα – Απόλλων Μακρυχωρίου 1-0 (16′ Μαρούδας)
Οικονόμος Τσαριτσάνης – Αστέρας Ιτέας 4-4 (39′ αυτογκόλ, 45′ Τόλιος, 54′-57′ Μπαλογιάννης / 4′ Ζαννιάς, 63′ Κακκάβας πεν, 65′ Σεΐτι, 68′ Αλεξίου)
Αναγέννηση Καρδίτσας – Αχιλλέας Νεοκαισάρειας 0-3 α.α.

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

ΘΕΣΗ ΟΜΑΔΑ ΑΓΩΝΕΣ ΒΑΘΜΟΙ ΓΚΟΛ ΥΠΕΡ ΓΚΟΛ ΚΑΤΑ
1 Ολυμπιακός Βόλου 26 69 64 12
2 Νίκη Βόλου 26 69 65 11
3 Αστέρας Ιτέας 26 44 40 27
4 Μετέωρα ΑΣ 26 42 40 25
5 Αλμυρός 26 36 34 20
6 ΑΟ Σελλάνων 26 36 33 28
7 Πιερικός 26 35 36 32
8 Οικονόμος Τσαριτσάνης 26 35 31 34
9 Θησέας Αγριάς 26 35 31 37
10 Αχιλλέας Νεοκαισάρειας 26 30 32 39
11 Απόλλων Μακρυχωρίου 26 25 23 38
12 Α.Ο. Στυλίς 26 24 23 60
13 Φωκικός 26 21 22 42
14 Αναγέννηση Καρδίτσας 26 -8 7 73

* Με αποφάσεις της Πειθαρχικής Επιτροπής, στην Αναγέννηση Καρδίτσας έχει επιβληθεί ποινή αφαίρεσης 9 βαθμών από το τρέχον πρωτάθλημα και 6 βαθμών από τη νέα σεζόν.

5ος όμιλος
Γιούχτας – ΑΠΟ Κερατσίνι 2-1
ΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑ – ΑΕ Νεάπολης 4-0 (52′ Φουκαράκης, 54′ Σινγκ, 71′ Μποτωνάκης, 90′ Τσίτας)
Προοδευτική – Αμπελακιακός 1-0 (41′ )
ΟΦ Ιεράπετρας – Εθνικός 2-0 (66′ Μηνάς, 90+ Βογιατζής)
Ατσαλένιος – Ιωνικός 1-2 (15′ Παπαδομιχελάκης / 5′ Πογοσιάν, 11′ Κουϊρουκίδης)
ΑΟ Επισκοπής – ΑΟ Παλαιόχωρας 2-0 (28′ Κατσικοκέρης, 42′ Γιόρνταν)

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

ΘΕΣΗ ΟΜΑΔΑ ΑΓΩΝΕΣ ΒΑΘΜΟΙ ΓΚΟΛ ΥΠΕΡ ΓΚΟΛ ΚΑΤΑ
1 Ιεράπετρα 24 50 43 14
2 Εθνικός 24 44 32 17
3 Ιωνικός 24 47 32 11
4 ΑΟ Επισκοπής 24 42 43 23
5 Γιούχτας 24 40 31 19
6 ΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑ 24 35 30 23
7 Ατσαλένιος 24 34 25 18
8 Κερατσίνι 24 33 27 30
9 Προοδευτική 24 29 17 21
10 Αμπελακιακός 24 25 18 27
11 ΑΟ Παλαιοχώρας 24 20 23 45
12 Ατρόμητος Πειραιά 24 11 19 50
13 ΑΕ Νεάπολης 24 10 14 56

6ος όμιλος
Αστέρας Αμαλιάδας – Ιάλυσος 0-5 (34′-44′-56′ Περογαμβράκης, 80′ Μπάρδος, 87′ Πετράκος)
Παλληνιακός – Παναιγιάλειος 3-1 (57′ Κυριόπουλος, 65′ Σάμιος, 83′ Μπιτίλης / 73′ Βλάχος)
ΠΑΟ Βάρδας – Αχαρναϊκός 1-2 (63′ Μικελάτος / 25′-44′ Μπρέμπος)
Πανηλειακός – Νίκη Τραγανού 2-3 (41′ Μπαρμπαρούσης, 43′ Πλαστουργός πεν / 38′ Βατσής, 56′ Γαργαρώνης, 67′ Καλογερόπουλος)
Πανμοβριακός – Θύελλα Ραφήνας 0-0
Φοίβος Κρεμαστής – Διαγόρας Βραχνεΐκων 0-3

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

ΘΕΣΗ ΟΜΑΔΑ ΑΓΩΝΕΣ ΒΑΘΜΟΙ ΓΚΟΛ ΥΠΕΡ ΓΚΟΛ ΚΑΤΑ
1 Ιάλυσος Ρόδου 24 61 49 7
2 Διαγόρας Ρόδου 24 54 42 9
3 ΠΑΟ Βάρδας 24 37 31 26
4 Παλληνιακός 24 40 36 23
5 Διαγόρας Βραχνεΐκων 24 38 31 18
6 Θύελλα Ραφήνας 24 34 25 20
7 Πανηλειακός 24 32 32 26
8 Αχαρναϊκός 24 31 25 17
9 Παναιγιάλειος 24 27 25 36
10 Νίκη Τραγανού 24 28 25 33
11 Πανμοβριακός 24 21 20 36
12 Φοίβος Κρεμαστής 24 17 11 33
13 Αστέρας Αμαλιάδας Πανόπουλου 24 3 4 70

7ος όμιλος

ΑΟ Χαλκίς – Αιολικός 1-0 (62′ Ντάμπος)
Χαραυγιακός – Αιγάλεω 0-2 (77′ Βέρμπης, 90+ Τσαφταρίδης)
Ηλυσιακός – Θύελλα Καμαρίου 1-0 (49′ )
Πανθηραϊκός – Καλλιθέα 1-1 (71′ Τσίγκρος / 31′ Χαρίτος)
Άγιος Ιερόθεος – Απόλλων Ερέτριας 7-3
Άγιοι Ανάργυροι – ΠΑΣ Κόρινθος 5-1

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

ΘΕΣΗ ΟΜΑΔΑ ΑΓΩΝΕΣ ΒΑΘΜΟΙ ΓΚΟΛ ΥΠΕΡ ΓΚΟΛ ΚΑΤΑ
1 Αιγάλεω 22 56 42 14
2 Αιολικός 22 40 32 18
3 Ηλυσιακός 22 38 26 17
4 Πανθηραϊκός 22 34 28 19
5 ΑΟ Αγ. Αναργύρων 22 31 27 23
6 Άγιος Ιερόθεος 22 30 35 28
7 Καλλιθέα 22 27 23 15
8 Θύελλα Καμαρίου 22 26 27 26
9 Χαραυγιακός 22 26 20 20
10 Χαλκίδα 22 22 13 27
11 Κόρινθος 22 18 16 37
12 Απόλλων Ερέτριας 22 9 14 59

8ος όμιλος
Αμβρυσσέας Διστόμου – ΑΟ Εικοσιμίας 2-1 (15′ Στασινόπουλος, 31′ Σένκα / 37′ Ντεμπλάλα)
ΑΟ Κατασταρίου – ΑΕ Ερμιονίδας 2-3 (77′ Κουρέλλας, 90+ Μαρίνος / 45+-54′ Μπιμπισίδης, 56′ Τριμπόνιας)
Καλαμάτα – Παναρκαδικός 2-2 (10′-24′ Κάρλος / 54′-71′ πεν Καρβάλιο)
Ασπρόπυργος – Ένωση Λέρνας 5-0 (38′ Ζώνας, 43′-49′-77′ Βαζ, 81′ Πετρόπουλος)
ΑΕ Πελλάνας – Μανδραϊκός 4-1 (14′-41′ πεν Παναγιωτίδης, 70′-90′ Σικαλόπουλος / 80′ Λελούδας)
Παναργειακός – Πάμισος 4-0 (5′ Παιδάκης, 32′ Μουσταφάι, 71′ Μπουντόπουλος)
ΑΟ Υπάτου – Αστέρας Βλαχιώτη 5-0

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

ΘΕΣΗ ΟΜΑΔΑ ΑΓΩΝΕΣ ΒΑΘΜΟΙ ΓΚΟΛ ΥΠΕΡ ΓΚΟΛ ΚΑΤΑ
1 Πανασπροπυργιακός Δόξα Ασπροπύργου 26 66 67 10
2 Καλαμάτα 26 63 45 12
3 Παναργειακός 26 57 49 12
4 ΑΟ Ύπατου 26 42 34 14
5 ΑΟ Κατασταρίου 26 38 38 26
6 Αστέρας Βλαχιώτη 26 37 30 43
7 Πέλλανας Καστορείου 26 40 30 21
8 Ερμιονίδα 26 40 31 25
9 Παναρκαδικός 26 35 37 34
10 Αμβρυσσέας 26 33 35 29
11 Μανδραϊκός 26 25 27 40
12 Λέρνα 26 18 17 39
13 Πάμισσος Μεσσήνης 26 12 13 60
14 ΑΟ Εικοσιμίας 26 3 4 91