Γ' ΕΘΝΙΚΗ

Φωστήρας – Καλλιθέα 2-2: Τα highlights ενός επεισοδιακού αγώνα (vid)

Δείτε τα γκολ και τις καλύτερες στιγμές της αναμέτρησης του Ταύρου

Φωστήρας και Καλλιθέα αναδείχθηκαν ισόπαλοι 2-2 στο ντέρμπι της 4ης αγωνιστικής του 5ου ομίλου της Γ΄εθνικής.

Σε ένα ματς που εκτός από τα τέσσερα γκολ, είχε ένα γεμάτο γήπεδο, πάθος, αποβολές και μεγάλη ένταση.

Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με την εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Στούπη στο 37′, φάση για την οποία διαμαρτυρήθηκαν οι γηπεδούχοι.

Οι οποίοι μάλιστα, θεωρούν πως κακώς ο ρέφερι της αναμέτρησης δεν τους έδωσε πέναλτι στην συνέχεια.

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ: Καταγγελίες σοκ από Καλλιθέα για Φωστήρα: «Έφαγε μπουνιά ο Παντέλης»!

Ο «Φονέας» είχε απάντηση στο 60′ με τον Μπερνιδάκη.

Οι Καλλιθεώτες πήραν και πάλι το προβάδισμα με τον Μαρουκάκη στο 74′, όμως έμειναν με παίκτη λιγότερο στο 82′ με τη δεύτερη κίτρινη του Μακρυγιάννη.

Ο Φωστήρας ισοφάρισε στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων με κεφαλιά του Κουλούρη, φάση για την οποία «φωνάζουν» οι φιλοξενούμενοι, καθώς θεωρούν πως η μπάλα δεν πέρασε τη γραμμή

Φωστήρας (Θύμιος Γεωργούλης): Χατζηεμμανουήλ, Καλλιμούκος (Κουλούρης), Πανάκης, Μπιμπισίδης, Αλεξίου, Μαρίνου, Πίσσας, Αργκιλέσι (Ασημάκης), Μπερνιδάκης, Ηλιάδης, Παληγεώργος (Πετριτάι).

Καλλιθέα (Νίκος Παντέλης): Φαρμάκης, Βιδάλης, Κρητικός, Καλύβας, Ντρούγκας (81΄ Μουρελάτος), Βελέτης, Στούπης, Κώστας (69΄ Καλτσάς), Βασιλειάδης (61΄ Καλημέρης), Μακρυγιάννης, Μαρουκάκης.

Φωστήρας – Καλλιθέα 2-2: Τα highlights

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Φωστήρας – Καλλιθέα 2-2: Τα highlights ενός επεισοδιακού αγώνα (vid)», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.