Η Γ’ εθνική έριξε αυλαία την Κυριακή 14/4 με την ολοκλήρωση της 26ης και τελευταίας αγωνιστικής.

Το Sportime.gr παρουσιάζει τις ομάδες που προβιβάστηκαν στη Football League ως πρωταθλητές στους ομίλους τους.

Τις οχτώ ομάδες που θα δώσουν μπαράζ, εκ των οποίων οι τέσσερις θα πάρουν την άνοδο επίσης για τη Football League.

Τις ομάδες που παρέμειναν στην κατηγορία.

Και τέλος, αυτές που δεν τα κατάφεραν και υποβιβάστηκαν στις κατά τόπους ΕΠΣ.

Αναλυτικά ο απολογισμός στη Γ’ εθνική

1ος όμιλος

Άνοδος: Καβάλα
Μπαράζ: Νέστος Χρυσούπολης
Παραμονή: Πανσερραϊκός, Απόλλων Παραλιμνίου, Αετός Ορφανού, Κεραυνός Πέρνης, Άρης Αβάτου, Ορφέας Ξάνθης, Αλέξανδρος Κιλκίς
Υποβιβασμός: ΑΕ Καλαμπακίου, Εθνικός Αλεξανδρούπολης, Ασπίδα Ξάνθης, ΠΑΟΚ Κοσμίου, Εθνικός Σιδηροκάστρου

2ος όμιλος

Άνοδος: Βέροια
Μπαράζ: ΠΟ Τρίγλιας
Παραμονή: Άρης Παλαιοχωρίου, Νίκη Αγκαθιάς, Εδεσσαϊκός, Αλμωπός Αριδαίας, Μακεδονικός Νεάπολης, Αγροτικός Αστέρας, ΑΣ Γιαννιτσά
Υποβιβασμός: ΠΑΟ Κουφαλίων, Ολυμπιακός Κυμίνων, Μελιτέας Μελίτης, ΑΠΕ Λαγκαδά, Ερμής Αμυνταίου

3ος όμιλος

Άνοδος: Κρόνος Αργυράδων
Μπαράζ: Θεσπρωτός
Παραμονή: Αχέρων Καναλακίου, Μακεδονικός Φούφα, Ναυπακτιακός Αστέρας, ΑΕ Λευκίμμης, Τηλυκράτης, Σούλι Παραμυθιάς
Υποβιβασμός: Μέγας Αλέξανδρος Καλλιθέας, Θρίαμβος Σερβιανών, Μακεδονικός Σιάτιστας, Γρεβενά Αεράτα, ΑΟ Φλωριάδας

4ος όμιλος

Άνοδος: Ολυμπιακός Βόλου
Μπαράζ: Νίκη Βόλου
Παραμονή: Αστέρας Ιτέας, ΑΣ Μετέωρα, Πιερικός, ΓΣ Αλμυρός, ΑΟ Σελλάνων, Οικονόμος Τσαριτσάνης, Θησέας Αγριάς
Υποβιβασμός: Αχιλλέας Νεοκαισάρειας, Απόλλων Μακρυχωρίου, ΑΟ Στυλίδας, Φωκικός, Αναγέννηση Καρδίτσας

5ος όμιλος

Άνοδος: ΟΦ Ιεράπετρας
Μπαράζ: Ιωνικός
Παραμονή: Εθνικός, Επισκοπή, Γιούχτας, ΠΟ Ατσαλένιο, Κερατσίνι, ΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑ
Υποβιβασμός: Προοδευτική, Αμπελακιακός, ΑΟ Παλαιόχωρας, Ατρόμητος Πειραιά, ΑΕ Νεάπολης

6ος όμιλος

Άνοδος: Ιάλυσος Ρόδου
Μπαράζ: Διαγόρας Ρόδου
Παραμονή: ΠΑΟ Βάρδας, Παλληνιακός, Διαγόρας Βραχνεϊκων, Πανηλειακός, Θύελλα Ραφήνας, Αχαρναϊκός
Υποβιβασμός: Παναιγιάλειος, Νίκη Τραγανού, Πανμοβριακός, Φοίβος Κρεμαστής, Αστέρας Αμαλιάδας

7ος όμιλος

Άνοδος: Αιγάλεω
Μπαράζ: Αιολικός
Παραμονή: Ηλυσιακός, Πανθηραϊκός, ΓΣ Αγίων Αναργύρων, ΑΟ Αγίου Ιεροθέου, Καλλιθέα, Θύελλα Καμαρίου
Υποβιβασμός: Χαραυγιακός, ΑΟ Χαλκίς, ΠΑΣ Κόρινθος, Απόλλων Ερέτριας

8ος όμιλος

Άνοδος: Ασπρόπυργος
Μπαράζ: Καλαμάτα
Παραμονή: Παναργειακός, ΑΟ Κατασταρίου, Αστέρας Βλαχιώτη, ΑΕ Ερμιονίδας, ΑΕ Πελλάνας Καστορείου, Παναρκαδικός
Υποβιβασμός: Αμβρυσσέας Διστόμου, Μανδραϊκός, Ένωση Λέρνας, Πάμισος Μεσσήνης, ΑΟ Εικοσιμίας