×

Στίβος ΝΕΟ

Sportime BET

Media

ΠαραFootball

Editorial

Στοίχημα

Βαθμολογίες

Γ’ εθνική: Τα αποτελέσματα της 12ης αγωνιστικής


    Κώστας Λάππας

Γ’ εθνική: Τα αποτελέσματα της 12ης αγωνιστικής


Παιχνίδια με μεγάλο ενδιαφέρον έγιναν την Κυριακή για τους οχτώ ομίλους στη Γ’ εθνική, με πολλά γκολ και ανατροπές.

Δείτε πώς διαμορφώθηκαν τα τελικά αποτελέσματα στις αναμετρήσεις και οι βαθμολογίες.

Στον 1ο όμιλο, ο Νέστος Χρυσούπολης δυσκολεύτηκε, αλλά επικράτησε 2-1 του Κιλκισιακού, ενώ ο Απόλλων Παραλιμνίου επιβλήθηκε 3-1 της Ένωσης Αλεξανδρούπολης.

Στον 2ο όμιλο και την ολοκλήρωση του πρώτου γύρου, ο Αλμωπός Αριδαίας νίκησε 2-1 τον Μακεδονικό και κατέκτησε τον άτυπο τίτλο του πρωταθλητή χειμώνα. Άσχημες εικόνες έγιναν στην Αγκαθιά, όπου το ματς της Νίκης με τον Αγροτικό Αστέρα διακόπηκε λόγω επεισοδίων.

Στον 3ο όμιλο, ο Πιερικός διέλυσε με 4-0 την Αταλάντη, ενώ ο ΑΟ Σελλάνων επικράτησε 2-1 του ΑΟ Ποταμιάς.

Στον 4ο όμιλο, η Αναγέννηση Άρτας κράτησε την ΑΕ Ποντίων Κοζάνης στο 1-1, ενώ ΠΑΣ Πρέβεζα και Αχέρων Καναλακίου αναδείχτηκαν ισόπαλοι 2-2.

Στον 5ο όμιλο, η Καλλιθέα νίκησε εύκολα 3-0 τον Ακράτητο, ενώ Φωστήρας και Άγιος Ιερόθεος έμειναν στο 1-1.

Στον 6ο όμιλο, η Θύελλα Ραφήνας κράτησε τη Ρόδο στο 1-1, ενώ η Μαρκό επιβλήθηκε 3-1 του Παναρκαδικού.

Στον 7ο όμιλο, η Ερμιονίδα επιβλήθηκε 2-1 του Ναυπλίου 2017, ενώ ο Αστέρας Βλαχιώτη διέλυσε με 4-0 στον Πύργο τον Πανηλειακό.

Στον 8ο όμιλο, η Επισκοπή πήρε μεγάλη νίκη με 4-1 επί του Αγίου Νικολάου εκτός έδρας, ενώ Ατσαλένιος και Γιούχτας «κόλλησαν» στο 1-1.

Γ’ εθνική: Τα τελικά αποτελέσματα

1ος όμιλος
Απόλλων Παραλιμνίου-Ένωση Αλεξανδρούπολης 3-1 (25′ Καρυοφύλλης, 41′ Γαϊδαρτζής, 84′ Βασσάρας / 72′ Παπαοικονόμου)
Νέστος Χρυσούπολης-Κιλκισιακός 2-1 (15′ Ανδρεάδης, 90+3′ Λίτσκας / 43′ Λάμπογλου)
Ορφέας Ξάνθης-Κεραυνός Πέρνης 3-1 (38′ πεν-62′ Ξαντινίδης, 89′ Κουκουρίγκος / 77′ Κωνσταντάρας πεν)
Δόξα Θεολόγου-Ηρακλής Ζυγού 0-0
Πανδραμαϊκός-Δόξα Κάτω Καμήλας 1-0 (17′ Μπερούκας)
(7/12) Άρης Αβάτου-Αετός Οφρυνίου 1-1 (23′ Γκέκας / 20′ Τσίλογλου)
Ρεπό: Πανσερραϊκός

Βαθμολογία

1 Πανσερραϊκός 27
2 Νέστος Χρυσούπολης 27
3 Πανδραμαϊκός 26
4 Απόλλων Παραλιμνίου 21
5 Άρης Αβάτου 16
6 Αετός Οφρυνίου 16
7 Δόξα Κ.Καμήλας 16
8 Κεραυνός Πέρνης 13
9 Ένωση Αλεξ/πολης 13
10 Ορφέας Ξάνθης 9
11 Ηρακλής Ζυγού 7
12 Κιλκισιακός 7
13 Δόξα Θεολόγου 2

2ος όμιλος (15η αγωνιστική)
Αλμωπός Αριδαίας-Μακεδονικός 2-1 (4′ Κωστούλας πεν, 64′ Τζιμογιάννης / 90′ Τσουκάνης)
Ποσειδών Μηχανιώνας-Μέγας Αλέξανδρος Τρικάλων 0-1 (67′ Χατζόπουλος)
Αναγέννηση Γιαννιτσών-ΠΟ Νέας Καλλικράτειας 0-0
ΠΑΣ Φλώρινα-Εδεσσαϊκός 0-0
Νίκη Αγκαθιάς-Αγροτικός Αστέρας ΟΡΙΣΤΙΚΗ ΔΙΑΚΟΠΗ
Θερμαϊκός Θέρμης-Θύελλα Σαρακηνών 2-0 (2′ Αχαλινόπουλος, 6′ Μαυρομάτης)
Αστραπή Μεσοποταμίας-Άρης Παλαιοχωρίου 3-0 α.α.
Ρεπό: ΑΟ Σειρήνα

Βαθμολογία

1 Αλμωπός Αριδαίας 38
2 Αναγέννηση Γιαννιτσών 30
3 Μακεδονικός 30
4 Θερμαϊκός 27
5 Μ.Αλεξ.Τρικάλων 23
6 ΠΟ Ν.Καλλικράτειας 21
7 Νίκη Αγκαθιάς 20
8 Εδεσσαϊκός 20
9 Ποσειδών Μηχανιώνας 18
10 Θύελλα Σαρακηνών 18
11 ΠΑΣ Φλώρινα 17
12 Αγροτικός Αστέρας 16
13 Αστραπή Μεσοποταμίας 10
14 ΑΟ Σειρήνα 0
15 Άρης Παλαιοχωρίου 0

3ος όμιλος
Δίας Δίου-ΑΣ Μετέωρα 2-0 (30′-86′ Τοπαλίδης)
ΑΟ Σελλάνων-ΑΟ Ποταμιάς 2-1 (31′ Μπακρατσάς, 48′ Τζουμάκης / 15′ Φαρμάκης)
ΓΣ Αλμυρός-Διαγόρας Στεφανοβίκειου 0-2 (49′ αυτογκόλ, 78′ Κυριάκος πεν)
Πιερικός-ΑΠΟ Αταλάντη 4-0 (40′-62′ Σαχινίδης, 45+ Μακρής, 71′ Κριεμάντι)
Ηρακλής Λάρισας-ΑΕ Καρίτσας 2-0 (28′ Κακαβίτσης, 64′ Χριστίδης)
Οικονόμος Τσαριτσάνης-Διγενής Νεοχωρίου 3-2
Θησέας Αγριάς-Ατρόμητος Παλαμά 5-2

Βαθμολογία

1 Πιερικός 31
2 Ηρακλής Λάρισας 23
3 Θησέας Αγριάς 22
4 ΑΕ Καρίτσας 21
5 Οικονόμος Τσαριτσ. 17
6 ΑΟ Σελλάνων 17
7 Ατρόμητος Παλαμά 16
8 ΑΠΟ Αταλάντη 16
9 Διγενής Νεοχωρίου 14
10 ΓΣ Αλμυρού 14
11 Δίας Δίου 13
12 Διαγόρας Στεφανοβ. 11
13 ΑΣ Μετέωρα 11
14 ΑΟ Ποταμιάς 2

4ος όμιλος
ΑΕ Λευκίμμης-Τηλυκράτης 1-1 (28′ Τσεβανέδης / 58′ Περιστέρης)
ΑΕ Μεσολογγίου-Μακεδονικός Φούφα 3-0 (53′-87′ Πιστιόλης, 73′ Γεωργούσης πεν)
Σούλι Παραμυθιάς-ΑΟ Ανατολής 3-2 (7′-51′ Ντόκος, 74′ / 58′ Νούγιας, 86′ )
Αστέρας Ιτέας-Απόλλων Ευπαλίου 3-1
Αναγέννηση Άρτας-ΑΕΠ Κοζάνης 1-1 (73′ Σχισμένος / 30′ Πάλλας πεν)
ΠΑΣ Πρέβεζα-Αχέρων Καναλακίου 2-2 (17′ Φερεντίνος, 29′ Παπαδόπουλος / 32′ Μουζακίτης, 78′ Νικολάου)
Ναυπακτιακός Αστέρας-Θιναλιακός 3-1 (13′ Κονίδας, 39′-63′ Βαρουξάκης / 79′ Αγόρας)

Βαθμολογία

1 ΑΕΠ Κοζάνης 27
2 Αχέρων Καναλακίου 25
3 Αναγέννηση Άρτας 23
4 Σούλι Παραμυθιάς 18
5 Θιναλιακός 17
6 Τηλυκράτης 16
7 Μακεδονικός Φούφα 16
8 ΠΑΣ Πρέβεζα 15
9 ΑΟ Ανατολής 14
10 Ναυπακτιακός 14
11 ΑΕ Μεσολογγίου 13
12 ΑΕ Λευκίμμης 12
13 Απόλλων Ευπαλίου 11
14 Αστέρας Ιτέας 9

5ος όμιλος
Φωστήρας-Άγιος Ιερόθεος 1-1 (14′ Πανάκης / 32′ Κράσι)
Καλλιθέα-Ακράτητος 3-0 (18′, 41′, 45′ )
Άγιοι Ανάργυροι-Εθνικός Πειραιά 0-1 (79′ Μουδούρογλου)
ΑΠΟ Κερατσίνι-ΑΕ Μοσχάτου 1-2 (70′ / 76′, 80′ )
Ηλυσιακός-Θύελλα Καμαρίου 1-2 (63′ Κονδύλης / 4′ Καραλής, 90+ Παπαζαχαρίας)
Πανθηραϊκός-ΑΕ Κηφισιάς 3-1 (26′-35′-43′ Βαλαβανόπουλος / 56′ Βέρμπης)
Ερμής Κορυδαλλού-Άνω Μερά 1-2 (52′ Καλόφωνος / 17′ Μεζίνι, 39′ Γκιμαράες)

Βαθμολογία

1 Καλλιθέα 26
2 Θύελλα Καμαρίου 26
3 ΑΕ Μοσχάτου 24
4 Άγιος Ιερόθεος 24
5 Πανθηραϊκός 19
6 Φωστήρας 17
7 ΑΕ Κηφισιάς 16
8 Άνω Μερά 16
9 ΑΠΟ Κερατσίνι 12
10 Εθνικός 11
11 Ακράτητος 11
12 Άγιοι Ανάργυροι 8
13 Ηλυσιακός 8
14 Ερμής Κορυδαλλού 5

6ος όμιλος
Κόρινθος 2006-Παλληνιακός 0-2 (12′-25′ Κοβάνης)
Θύελλα Ραφήνας-ΑΣ Ρόδος 1-1 (87′ Ζέκιος / 90+ Κανταρτζής)
ΓΣ Μαρκό-Παναρκαδικός 3-1 (24′, 82′, 85′ / 45′ Τσιώλης)
Αήττητος Σπάτων-ΑΟ Νέας Αρτάκης 2-0 (5′ Γερόλυμος, 78′ Ζώνας)
Αχαρναϊκός-Κιθαιρών Καπαρελλίου 0-2 (23′, 90+)
ΑΕΚ Τρίπολης-Αιολικός 1-1 (19′ Ανδριανός / 71′ Μπουρούς πεν)
Ρεπό: ΑΟ Υπάτου

Βαθμολογία

1 ΑΣ Ρόδος  26
2 ΓΣ Μαρκό 21
3 Παναρκαδικός 17
4 Κιθαιρών Καπαρ. 16
5 Θύελλα Ραφήνας 16
6 Αήττητος Σπάτων 16
7 ΑΟ Υπάτου 15
8 Παλληνιακός 15
9 Κόρινθος 2006 14
10 Αιολικός 13
11 ΑΟ Νέας Αρτάκης 13
12 Αχαρναϊκός 10
13 ΑΕΚ Τρίπολης 2

7ος όμιλος
ΑΟ Διαβολιτσίου-ΠΣ Σπάρτη 0-0
Θύελλα Πατρών-ΠΑΟ Βάρδας 3-1 (49′-77′ Σκεπετάρης, 90+ Μπούμπαλης / 62΄ Σαμπανέι)
Πανγυθεατικός-Διαγόρας Βραχνεΐκων 1-3 (62′ Μπαρόνε πεν / 12′-34′ Πανάρετος, 28′ Τριανταφυλλόπουλος)
Πανηλειακός-Αστέρας Βλαχιώτη 0-4 (15′ Μπριλάκης, 40′ Παλιάτσιος, 66′ Δωματάς πεν, 90′ Παπούλης)
Ζάκυνθος-Ολυμπιακός Ζαχάρως 3-0 (16′ Ζυγκερίδης, 26′ Κούντνικ, 31′ Πούφλης)
ΑΕ Ερμιονίδας-Ναύπλιο 2017 2-1 (79′-86′ Ποζατζίδης / 71′ Καλλιμάνης)
Παναργειακός-ΑΟ Τσιλιβή 2-2 (45′ Παιδάκης πεν, 90′ Φλεβάρης / 48′-81′ Υψηλός)

Βαθμολογία

1 Αστέρας Βλαχιώτη 25
2 Ναύπλιο 2017 25
3 ΠΣ Σπάρτη 22
4 ΑΕ Ερμιονίδας 20
5 Ζάκυνθος 20
6 ΑΟ Τσιλιβή 19
7 ΑΟ Διαβολιτσίου 17
8 Διαγόρας Βραχν. 17
9 ΠΑΟ Βάρδας 16
10 Θύελλα Πατρών 16
11 Πανηλειακός 13
12 Πανγυθεατικός 10
13 Παναργειακός 9
14 Ολυμπιακός Ζαχάρως 5

8ος όμιλος (13η αγωνιστική)
ΑΟ Αγίου Νικολάου-ΑΟ Επισκοπής 1-4 (21′ Θεοδωρίδης / 53′-64′-74′ Τσιριγώτης, 54′ Σουμπασάκης)
ΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑ-ΑΟ Πόρου 0-1 (75′ Πήλιος)
Ρεθυμνιακός-Πανακρωτηριακός 2-2 (26′ Μερτίρι, 45′ Σηφακάκης / 1′ Βασιλομιχελάκης, 72′ Μάστορας)
Ατσαλένιος-Γιούχτας 1-1 (32′ Νάτος / 22′ Μπαλντοβαλίεφ)
Ρεπό: Ηρόδοτος

Βαθμολογία

1 ΑΟ Επισκοπής 30
2 Ηρόδοτος 21
3 Γιούχτας 21
4 Πανακρωτηριακός 16
5 ΑΟ Αγίου Νικολάου 13
6 Ρεθυμνιακός 12
7 ΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑ 11
8 Ατσαλένιος 11
9 ΑΟ Πόρου 8

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ: Football League Στοίχημα 8/12 | Λάππας: Mε τους γηπεδούχους

Αν θέλετε περισσότερα προγνωστικά μπορείτε να δείτε με ένα κλικ στο betarades.gr

ΓΙΝΕ ΜΕΛΟΣ ΤΗΣ ΟΜΑΔΑΣ ΤΟΥ SPORTIMEBET KAI ΔΕΣ ΠΡΩΤΟΣ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΣΤΟΙΧΗΜΑΤΙΚΕΣ ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ ΤΟΥ SPORTIME

KANE LIKE ΣΤΗ ΣΕΛΙΔΑ ΤΟΥ SPORTIME ΓΙΑ ΝΑ ΜΑΘΑΙΝΕΙΣ ΠΡΩΤΟΣ ΟΛΑ ΤΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΝΕΑ

Follow sportime.gr


Τελευταία Νέα