Αγωνιστική δράση την Τετάρτη (12/5), στο πλαίσιο της 10ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος στη Γ’ εθνική σε τέσσερις ομίλους.

Η Γ’ εθνική συνεχίστηκε την Τετάρτη (12/5) με την 10η αγωνιστική σε τέσσερις ομίλους, αλλά και ένα εξ αναβολής ματς για τον 8ο όμιλο.

Ο Ηρακλής επέστρεψε στις νίκες, η Αναγέννηση Καρδίτσας συνεχίζει την πορεία της προς την άνοδο, ενώ ο Αστέρας Βάρης γνώρισε εντός έδρας ήττα από τον Πανελευσινιακό.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα:

1ος όμιλος (10η αγωνιστική)

Εθνικός Σοχού – Απόλλων Παραλιμνίου 1-2

Ορφέας Ξάνθης – Ελπίδα Σαπών 2-1 (32′ Τορομανίδης, 35′ Μελισσόπουλος πεν / 66′ Τριαντόπουλος)

Ηρακλής Αμπελοκήπων – ΑΕ Ευόσμου 3-1 (31′ Μάρτινς πεν, 44′ Τσίτας, 82′ Παπαδόπουλος / 49′ Καρανδρέας)

ΑΕ Αμπελοκήπων – Μ.Αλεξ.Ορφανίου 2-1 (20′ Περσίδης πεν, 69′ Κυσίδης / 65′ Χατζηκυριάκου)

Αναγέννηση Θαλασσιάς – ΑΕ Διδυμοτείχου 2-3 (22′ Καλαϊτζής, 37′ Κωφίδης / 12′ Γιαννιώτης, 15′-87′ Παππούδης)

Αετός Οφρυνίου – Πανδραμαϊκός [] [] 3-0 (7′-85′ Ελέζι πεν, 9′ Παυλίδης Γ.)

Νέστος Χρυσούπολης – Άρης Αβάτου 1-0 (67′ Φραγκούλης)

Δόξα Ν.Σιδηροχωρίου – Ένωση Αλεξανδρούπολης  0-3 α.α.

2ος όμιλος (10η αγωνιστική)

Θύελλα Σαρακηνών – ΠΑΟ Κουφαλίων [] 4-1 (48′ Γαρύφαλλος πεν, 54′ Τσολακίδης, 60′ Ιωάννου, 63′ Ουζούνης / 30′ Τάχατος)

Εθνικός Γιαννιτσών – Αετός Βαρβάρας 1-0 (36′ Τσάλμας)

Μ.Αλεξ.Τρικάλων – Ποσειδών Μηχανιώνας 2-2 (9′-52′ Κοπάτσι Αλ. / 12′ Ξανθόπουλος πεν, 32′ Δεληζάνος)

Μακεδονικός – ΠΟ Νέας Καλλικράτειας 2-0 (64′ Τσουκάνης, 87′ αυτογκόλ)

Αγροτικός Αστέρας – Θερμαϊκός Θέρμης 2-4 (18′-50′ Προβατίδης / 15′ Κράββαρης πεν, 30′-43′ Χαραλαμπίδης, 87′ Κυριακίδης)

Νίκη Αγκαθιάς – Αναγέννηση Γιαννιτσών 0-1 (43′ Βαταμίδης)

Εδεσσαϊκός – ΠΑΟΚ Αλεξάνδρειας 1-0 (31′ Μωυσίδης)

Ρεπό : Αναγέννηση Πλαγιάς

3ος όμιλος (10η αγωνιστική)

ΑΕ Καρίτσας – Ατρόμητος Παλαμά 2-0 (7′-16′ Κυπαρίσσης)

Οικονόμος Τσαριτσάνης – ΑΟ Σελλάνων 2-2 (40′ Ποτός, 63′ Χατζηλιόντας / 50′ Τζανής, 90+ ) ΔΙΑΚΟΠΗ

Ερμής Αμυνταίου – Ηρακλής Λάρισας 0-3 (28′-77′ Κακαβίτσης, 90+5 Φώτος)

Μακεδονικός Φούφα – Εθνικός Ν.Κεραμιδίου 3-0 (13′ Σπανδωνίδης, 59′ Θεοδουλίδης, 86′ Βασάκης)

ΑΣ Μετέωρα – ΠΟ Φήκης 2-2 (53′ Γεωργάκης, 68′ Γερεντές / 51′ Μωραΐτης, 86′ Μακρής)

Κοζάνη – ΠΟ Ελασσόνας 1-1 (44′ Μπίντσης / 62′ Πεπκολάι)

Αναγέννηση Καρδίτσας – Δίας Δίου 2-0 (66′ Τζέκος, 81′ Λώττας)

Ρεπό : Αετός Μακρυχωρίου

8ος όμιλος (εξ αναβολής, 5η αγωνιστική)

Αστέρας Βάρης – Πανελευσινιακός 2-3 (9′, 59′ / 22′, 25′, 90+ )

10ος όμιλος (10η αγωνιστική)

Ηρόδοτος – Γιούχτας 3-1 (45+2′ Μυλωνάς, 46′ Ποτουρίδης, 90+ / 31′ Κατσικοκέρης)

Ρεθυμνιακός – Ατσαλένιος [] 2-3 (59′ Βαρουξάκης, 86′ / 9′ Καϊμακαμούδης, 68′ Δωματάς, 85′ )

ΑΟ Πόρου – Αναγέννηση Ιεράπετρας 2-1 (24′ Πήλιος, 67′ Φραγκουλάκης πεν / 48′ Μερκούρι)

ΑΕ Νεάπολης – Άρης Σούδας 1-0 (29′ Τζανάκης)

Αλμυρός Γαζίου – Αστέρας Ρεθύμνου 5-0 (17′-39′ Αζίζι, 77′-90′ πεν Κουράκης, 78′ Λεόν)

ΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑ – Πλατανιάς 4-1 (24′ Αφράτης, 31′ Γιαννακούρος, 44′-55′ Κόλα / 45′ Μουντούρι)

ΑΟ Δαμάστας – Άρης Ρεθύμνου  3-0 α.α.

ΑΟ Αγίου Νικολάου – ΑΟ Παλαιόχωρας  3-0 α.α.

** Με πληροφορίες από το sportsup.gr