×

Sportime BET

ΠαραFootball

Editorial

Στοίχημα

Βαθμολογίες

Γ’ εθνική: Τα τελικά αποτελέσματα της 10ης αγωνιστικής


    Κώστας Λάππας



Πολλά γκολ σημειώθηκαν στα παιχνίδια στη Γ’ Εθνική την Κυριακή, με αρκετές ανατροπές και ανακατατάξεις στις βαθμολογίες.

Στον 1ο όμιλο, ο Πανσερραϊκός ήταν ο μεγάλος θριαμβευτής του ντέρμπι κορυφής, καθώς επιβλήθηκε του Νέστου με 5-0 στη Χρυσούπολη.

Στον 2ο όμιλο, ο Μακεδονικός νίκησε 2-0 τον Αγροτικό Αστέρα στον Εύοσμο, ενώ ο Ποσειδών Μηχανιώνας διέλυσε με 7-0 την Αστραπή Μεσοποταμίας στην Καστοριά.

Στον 3ο όμιλο, ο Πιερικός επικράτησε 2-0 του ΑΟ Σελλάνων στο ντέρμπι κορυφής, ενώ τα Μετέωρα νίκησαν 2-1 τον Αλμυρό εκτός έδρας. Στον 4ο όμιλο, ο Αχέρων Καναλακίου πήρε τη νίκη με 1-0 επί του Θιναλιακού, ενώ η ΑΕΠ Καραγιαννίων επικράτησαν 2-0 του Απόλλωνα Ευπαλίου.

Στον 5ο όμιλο, ο Πανθηραϊκός «σόκαρε» την Καλλιθέα, επικρατώντας 1-0 στο φινάλε, σε παιχνίδι που έγινε στη Λεωφόρο, ενώ Μοσχάτο και Εθνικός αναδείχτηκαν ισόπαλοι 1-1.

Στον 6ο όμιλο, η Νέα Αρτάκη επικράτησε 2-1 του Παναρκαδικού με ανατροπή, ενώ ο Κιθαιρών Καπαρελίου νίκησε 1-0 τον Αιολικό.

Στον 7ο όμιλο, το Ναύπλιο 2017 επικράτησε 3-0 του Διαγόρα Βραχνέικων, ενώ η Θύελλα Πατρών πήρε το «τρίποντο» με 2-0 από την ΠΣ Σπάρτη.

Τέλος, στον 8ο όμιλο, η Επισκοπή συνέχισε την τρελή της πορεία, παίρνοντας τη νίκη με 2-0 από τον Ατσαλένιο, ενώ ο Ηρόδοτος με υπηρεσιακό τεχνικό, έμεινε στο 1-1 με τον Πανακρωτηριακό.

Γ’ εθνική: Αναλυτικά τα αποτελέσματα

1ος όμιλος
Απόλλων Παραλιμνίου-Αετός Οφρυνίου 2-1 (67′ Γαϊδαρτζής, 78′ λιάρας / 70′ Αποστολίδης)
Νέστος Χρυσούπολης-Πανσερραϊκός 0-5 (10′ Γκούρτσας, 14′ Κόνσι, 37′ Τσιμίκας, 45+ Μπάρδας, 85′ Πολύζος)
Ορφέας Ξάνθης-Άρης Αβάτου 1-2 (86′ Κουκουρίγκος / 3′ Γκέκας, 11′ Χακάν)
Πανδραμαϊκός-Ένωση Αλεξανδρούπολης 1-0 (41′ Αχαλινόπουλος)
Δόξα Κάτω Καμήλας-Κιλκισιακός 3-1 (43′ Μίνγκας πεν, 58′ Αηδονίδης, 86′ Σαρέγκος / 61′ Πιπερτζής)
Ηρακλής Ζυγού-Κεραυνός Πέρνης 0-0
Ρεπό: Δόξα Θεολόγου

Βαθμολογία

1. Πανσερραϊκός 24
2. Νέστος Χρυσούπολης 24
3. Πανδραμαϊκός 22
4. Απόλλων Παραλιμνίου 18
5. Αετός Οφρυνίου 15
6. Δόξα Κ.Καμήλας 13
7. Άρης Αβάτου 12
8. Κεραυνός Πέρνης 12
9. Ένωση Αλεξ/πολης 10
10. Ηρακλής Ζυγού 6
11. Ορφέας Ξάνθης 6
12. Κιλκισιακός 4
13. Δόξα Θεολόγου 1

2ος όμιλος (12η αγωνιστική)
Εδεσσαϊκός-Μέγας Αλέξανδρος Τρικάλων 2-0 (10′ Μάνιος, 77′ Πούπης πεν)
Αγροτικός Αστέρας-Μακεδονικός 0-2 (28′ Τσουκάνης πεν, 58′ Κωνσταντινίδης)
Αστραπή Μεσοποταμίας-Ποσειδών Μηχανιώνας 0-7 (11′-86′ Δημητρακόπουλος, 62′ Βασαΐτης, 68′ Κωνσταντίνου, 76′ Ξανθόπουλος, 78′ αυτογκόλ, 84′ Τραχανάς)
Θερμαϊκός Θέρμης-Αναγέννηση Γιαννιτσών 1-1 (60′ Ράντζα / 79′ Καραμπάς)
Νίκη Αγκαθιάς-ΠΑΣ Φλώρινα 2-0 (19′ Μούδιος, 57′ Λαμπίρης)
Άρης Παλαιοχωρίου-Αλμωπός Αριδαίας 0-3 α.α.
ΠΟ Νέας Καλλικράτειας-ΑΟ Σειρήνα 3-0 α.α.
Ρεπό: Θύελλα Σαρακηνών

Βαθμολογία

1. Αλμωπός Αριδαίας 31
2. Μακεδονικός 26
3. Αναγέννηση Γιαννιτσών 23
4. Θερμαϊκός 21
5. ΠΟ Ν.Καλλικράτειας 19
6. Μ.Αλεξ.Τρικάλων 17
7. Εδεσσαϊκός 16
8. Αγροτικός Αστέρας 16
9. Ποσειδών Μηχανιώνας 15
10. Θύελλα Σαρακηνών 15
11. Νίκη Αγκαθιάς 14
12. ΠΑΣ Φλώρινα 13
13. Αστραπή Μεσοποταμίας 7
14. Άρης Παλαιοχωρίου 0

3ος όμιλος
ΓΣ Αλμυρός-ΑΣ Μετέωρα 1-2
Πιερικός-ΑΟ Σελλάνων 2-0 (38′ Σαχινίδης, 72′ Μπενίσκος)
Ηρακλής Λάρισας-Δίας Δίου 1-0 (53′ Ζαφειρίου)
Οικονόμος Τσαριτσάνης-ΑΟ Ποταμιάς 2-0 (58′ Μουλτσιάς, 90+ Τόλιος)
Θησέας Αγριάς-Διαγόρας Στεφανοβίκειου 3-0 (20′ Βλάχος, 74′ Ιωαννίδης, 86′ Σιώμος)
Ατρόμητος Παλαμά-ΑΠΟ Αταλάντη 1-0 (87′ Ζάγγος)
Διγενής Νεοχωρίου-ΑΕ Καρίτσας 2-1 (34′ Γκαντιάς, 57′ Διβανές πεν / 90+ Κόστα)

Βαθμολογία

1 Πιερικός 25
2 Θησέας Αγριάς 19
3 Ηρακλής Λάρισας 19
4 ΑΕ Καρίτσας 18
5 Ατρόμητος Παλαμά 16
6 ΑΟ Σελλάνων 16
7 Οικονόμος Τσαριτσάνης 14
8 ΑΠΟ Αταλάντη 13
9 Διγενής Νεοχωρίου 11
10 ΓΣ Αλμυρού 11
11 ΑΣ Μετέωρα 10
12 Δίας Δίου 10
13 Διαγόρας Στεφανοβ. 7
14 ΑΟ Ποταμιάς 2

4ος όμιλος
Σούλι Παραμυθιάς-Τηλυκράτης 1-0 (7′ Αναστασιάδης)
Ναυπακτιακός Αστέρας-ΑΕ Μεσολογγίου 2-1 (25′ Τσότρας, 76′ Θεοχάρης / 33′ Πιστιόλης)
Αναγέννηση Άρτας-Μακεδονικός Φούφα 1-0 (54′ Μπότσαρης)
ΠΑΣ Πρέβεζα-ΑΟ Ανατολής 0-0
Αχέρων Καναλακίου-Θιναλιακός 1-0 (55′ Μπλέτσας)
ΑΕΠ Κοζάνης-Απόλλων Ευπαλίου 2-0 (47′-82′ Ντινόπουλος)
Αστέρας Ιτέας-ΑΕ Λευκίμμης 0-2 (41′ Κωστακιώτης, 72′ Τσεβανέδης πεν)

Βαθμολογία

1. Αχέρων Καναλακίου 24
2. ΑΕΠ Κοζάνης 23
3. Αναγέννηση Άρτας 19
4. Θιναλιακός 17
5. ΠΑΣ Πρέβεζα 14
6. Μακεδονικός Φούφα 13
7. Τηλυκράτης 12
8. Σούλι Παραμυθιάς 12
9. ΑΟ Ανατολής 11
10. ΑΕ Λευκίμμης 11
11. Ναυπακτιακός 11
12. ΑΕ Μεσολογγίου 10
13. Απόλλων Ευπαλίου 8
14. Αστέρας Ιτέας 6

5ος όμιλος
Ερμής Κορυδαλλού-Άγιος Ιερόθεος 1-2 (79′ / 19′, 49′ )
Καλλιθέα-Πανθηραϊκός 0-1 (90+ Βαλαβανόπουλος)
Άγιοι Ανάργυροι-Φωστήρας 0-0
ΑΠΟ Κερατσίνι-ΑΕ Κηφισιάς 1-3 (79′ / 26′, 35′, 90+ )
ΑΕ Μοσχάτου-Εθνικός 1-1 (32′ / 90′ )
Θύελλα Καμαρίου-Ακράτητος 4-3 (6′ Ηλιόπουλος, 36′ Καραλής πεν, 44′ Σπανός, 55′ Παπαζαχαρίας / 2′ Κοντούλης πεν, 24′ Πετσίτης, 43′ Νομικός)
Ηλυσιακός-Άνω Μερά 0-0

Βαθμολογία

1. Θύελλα Καμαρίου 23
2. Καλλιθέα 20
3. Άγιος Ιερόθεος 20
4. ΑΕ Μοσχάτου 18
5. ΑΕ Κηφισιάς 16
6. Πανθηραϊκός 16
7. Φωστήρας 13
8. ΑΠΟ Κερατσίνι 11
9. Άνω Μερά 10
10. Ακράτητος 10
11. Άγιοι Ανάργυροι 8
12. Ηλυσιακός 8
13. Εθνικός
14. Ερμής Κορυδαλλού 5

6ος όμιλος
Θύελλα Ραφήνας-Παλληνιακός 1-1 (82′ Κανελλόπουλος / 33′ Κυριόπουλος)
ΑΕΚ Τρίπολης-ΑΟ Υπάτου 2-2 (19′ Καϊάφας, 57′ Ανδριανός / 87′ αυτογκόλ, 89′ Καράι)
ΓΣ Μαρκό-Κόρινθος 2006 0-0
ΑΟ Νέας Αρτάκης-Παναρκαδικός 2-1 (40′ Μαυρόπουλος, 66′ Καραμπάς / 24′ Στρέμπας)
Κιθαιρών Καπαρελλίου-Αιολικός 1-0 (57′ Ευθυμίου)
Αχαρναϊκός-ΑΣ Ρόδος 0-3 (30’ Μπουντόπουλος, 81’ Ραχήμ πεν, 90’ Χατζηπέτρος)
Ρεπό: Αήττητος Σπάτων

Βαθμολογία

1. ΑΣ Ρόδος 22
2. ΓΣ Μαρκό 18
3. ΑΟ Υπάτου 14
4. Κόρινθος 2006 14
5. Παναρκαδικός 14
6. Θύελλα Ραφήνας 12
7. ΑΟ Νέας Αρτάκης 12
8. Κιθαιρών Καπαρ. 12
9. Αήττητος Σπάτων 12
10. Παλληνιακός 11
11. Αχαρναϊκός 10
12. Αιολικός 8
13. ΑΕΚ Τρίπολης 1

7ος όμιλος
Θύελλα Πατρών-ΠΣ Σπάρτη 2-0 (21′ Κωνσταντινίδης, 54′ Ντίνος)
Πανγυθεατικός-Παναργειακός 0-1 (22′ Παιδάκης)
Πανηλειακός-ΑΟ Διαβολιτσίου 1-0 (73′ Τσίγκρηλας Π.)
Ζάκυνθος-ΑΟ Τσιλιβή 1-3 (61′ Κούντνικ / 27′ Βερνάρδος, 29′-38′ Υψηλός)
ΑΕ Ερμιονίδας-ΠΑΟ Βάρδας 1-1 (64′ Ποζατζίδης / 43′ Κάρδαρης)
Ναύπλιο 2017-Διαγόρας Βραχνεΐκων 3-0 (5′ Καζάκος, 26′ Μαργαρίτης, 31′ Καλλιμάνης)
Ολυμπιακός Ζαχάρως-Αστέρας Βλαχιώτη 0-1 (49′ Παπούλης)

Βαθμολογία

1. Ναύπλιο 2017 22
2. Αστέρας Βλαχιώτη 19
3. ΠΣ Σπάρτη 18
4. ΑΕ Ερμιονίδας 17
5. ΑΟ Τσιλιβή 15
6. Διαγόρας Βραχν. 14
7. Ζάκυνθος 14
8. ΑΟ Διαβολιτσίου 13
9. Πανηλειακός 13
10. ΠΑΟ Βάρδας 13
11. Θύελλα Πατρών 13
12. Πανγυθεατικός 10
13. Παναργειακός 8
14. Ολυμπιακός Ζαχάρως 5

8ος όμιλος
ΑΟ Επισκοπής-Ατσαλένιος 2-0 (30′ Τσιριγώτης, 53′ Νάνι)
Ηρόδοτος – Πανακρωτηριακός 1-1 (65′ Κατσαρός / 88′ Καρλίτο)
ΑΟ Αγίου Νικολάου-Γιούχτας 0-1 (76′ Σφυρογιαννάκης)
ΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑ-Ρεθυμνιακός 1-1 (79′ Σινγκ / 50′ Αλχασάν)

Βαθμολογία

1. ΑΟ Επισκοπής 23
2. Γιούχτας 17
3. Ηρόδοτος 17
4. ΑΟΑγίου Νικολάου 12
5. Πανακρωτηριακός 11
6. Ρεθυμνιακός 11
7. Ατσαλένιος 10
8. ΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑ 8
9. ΑΟ Πόρου 2

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ: Football League Στοίχημα | Λάππας: Άσοι και Over που αξίζουν

Αν θέλετε περισσότερα προγνωστικά μπορείτε να δείτε με ένα κλικ στο betarades.gr

ΓΙΝΕ ΜΕΛΟΣ ΤΗΣ ΟΜΑΔΑΣ ΤΟΥ SPORTIMEBET KAI ΔΕΣ ΠΡΩΤΟΣ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΣΤΟΙΧΗΜΑΤΙΚΕΣ ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ ΤΟΥ SPORTIME

KANE LIKE ΣΤΗ ΣΕΛΙΔΑ ΤΟΥ SPORTIME ΓΙΑ ΝΑ ΜΑΘΑΙΝΕΙΣ ΠΡΩΤΟΣ ΟΛΑ ΤΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΝΕΑ

Follow sportime.gr