×

Sportime BET

ΠαραFootball

Editorial

Στοίχημα

Βαθμολογίες

Γ’ εθνική: Τα τελικά αποτελέσματα της 11ης αγωνιστικής


    Κώστας Λάππας



Συναρπαστική ήταν η εξέλιξη των αγώνων για την 11η αγωνιστική στη Γ’ Εθνική, με πολλά γκολ και αρκετές ανατροπές.

Στον 1ο όμιλο, ο Πανσερραϊκός δεν δυσκολεύτηκε ιδιαίτερα στην Καβάλα και επικράτησε 3-1 του Αετού Ορφανού, ενώ ο Άρης Αβάτου νίκησε 2-0 τον Απόλλωνα Παραλιμνίου.

Στον 2ο όμιλο και τη 14η αγωνιστική, ο Αλμωπός Αριδαίας στραβοπάτησε στη Χαλκιδική, μένοντας στο 1-1 με την Καλλικράτεια, ενώ η Θύελλα Σαρακηνών διέλυσε με 5-0 τον ΠΑΣ Φλώρινα.

Στον 3ο όμιλο, ο Πιερικός επιβλήθηκε 3-1 του ΑΟ Ποταμιάς, ενώ Μετέωρα και ΑΟ Σελλάνων έμειναν στο 0-0.

Στον 4ο όμιλο, οι Πόντιοι Κοζάνης επικράτησαν 2-1 του Αχέροντα στο Καναλάκι, ενώ η Αναγέννηση Άρτας επικράτησε 2-0 του Θιναλιακού στην Κέρκυρα.

Στον 5ο όμιλο, το Μοσχάτο επικράτησε 2-0 της Θύελλας Καμαρίου στη Σαντορίνη, ενώ ο Εθνικός νίκησε 4-0 τον Ηλυσιακό.

Στον 6ο όμιλο, ο Παναρκαδικός πήρε τη νίκη με 2-1 επί του Αχαρναϊκού, ενώ η Θύελλα Ραφήνας νίκησε 1-0 την Κόρινθο 2006 εκτός έδρας.

Στον 7ο όμιλο, η Σπάρτη επέστρεψε στις νίκες, επικρατώντας 1-0 του Παναργειακού, ενώ το Ναύπλιο 2017 επιβλήθηκε 2-0 του Ολυμπιακού Ζαχάρως.

Στον 8ο όμιλο και την 12η αγωνιστική, η Επισκοπή διέλυσε με 6-0 τον Ρεθυμνιακό, ενώ ο Γιούχτας πήρε το «τρίποντο» με 4-3 εκτός έδρας από τον Πόρο.

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ: Δεύτερος ξανά ο Ιωνικός, διπλό στις καθυστερήσεις το Αιγάλεω

Γ’ εθνική: Αποτελέσματα και βαθμολογίες

1ος όμιλος
Αετός Οφρυνίου-Πανσερραϊκός 1-3 (61′ Αποστολίδης / 14′ Γκούρτσας πεν, 34′ Πολύζος, 43′ Κόνσι)
Άρης Αβάτου-Απόλλων Παραλιμνίου 2-0 (14′ Χριστοφορίδης, 68′ Γκέκας)
Ένωση Αλεξανδρούπολης-Ορφέας Ξάνθης 2-1 (35′ Καρακασίδης πεν, 41′ Μαλτέζος πεν / 51′ Τανζού)
Κεραυνός Πέρνης-Πανδραμαϊκός 0-0
Δόξα Κάτω Καμήλας-Ηρακλής Ζυγού 1-0 (55′ αυτογκόλ)
Κιλκισιακός-Δόξα Θεολόγου 3-1 (3′, 22′, 31′ / 11′ )
Ρεπό: Νέστος Χρυσούπολης

Βαθμολογία

1 Πανσερραϊκός 27
2 Νέστος Χρυσούπολης 24
3 Πανδραμαϊκός 23
4 Απόλλων Παραλιμνίου 18
5 Δόξα Κ.Καμήλας 16
6 Άρης Αβάτου 15
7 Αετός Οφρυνίου 15
8 Κεραυνός Πέρνης 13
9 Ένωση Αλεξ/πολης 13
10 Κιλκισιακός 7
11 Ηρακλής Ζυγού 6
12 Ορφέας Ξάνθης 6
13 Δόξα Θεολόγου 1

2ος όμιλος (14η αγωνιστική)
ΠΟ Νέας Καλλικράτειας-Αλμωπός Αριδαίας 1-1 (35′ Ξανθόπουλος / 79′ Προκοπίου)
Εδεσσαϊκός-Ποσειδών Μηχανιώνας 4-0 (54′ Παντελίδης, 74′ Πούπης, 85′ Παπουτσίδης, 90+ Μανιός)
Αγροτικός Αστέρας-Αναγέννηση Γιαννιτσών 1-2 (78′ Παπαποστόλου / 33′ Χατζής, 64′ Σούκιας)
Θύελλα Σαρακηνών-ΠΑΣ Φλώρινα 5-0 (4′-57′ Κυζιρίδης, 33′-61′ Γκέσιος, 53′ αυτογκόλ)
Αστραπή Μεσοποταμίας-Θερμαϊκός Θέρμης 0-5 (12′-72′ Μαυρομάτης, 32′ Τρόκας, 73′-86′ Ανδρεάκος)
Μακεδονικός-ΑΟ Σειρήνα 3-0 α.α.
Άρης Παλαιοχωρίου-Νίκη Αγκαθιάς 0-3 α.α.
Ρεπό: Μέγας Αλέξανδρος Τρικάλων

Βαθμολογία

1 Αλμωπός Αριδαίας 35
2 Μακεδονικός 30
3 Αναγέννηση Γιαννιτσών 29
4 Θερμαϊκός 24
5 ΠΟ Ν.Καλλικράτειας 20
6 Μ.Αλεξ.Τρικάλων 20
7 Νίκη Αγκαθιάς 20
8 Εδεσσαϊκός 19
9 Ποσειδών Μηχανιώνας 18
10 Θύελλα Σαρακηνών 18
11 Αγροτικός Αστέρας 16
12 ΠΑΣ Φλώρινα 16
13 Αστραπή Μεσοποταμίας 7
14 Άρης Παλαιοχωρίου 0
15 ΑΟ Σειρήνα 0

3ος όμιλος
ΑΣ Μετέωρα-ΑΟ Σελλάνων 0-0
Δίας Δίου-ΓΣ Αλμυρός 1-2 (14′ Μαυρίδης / 45′ Ζενούνι, 55′ Αναστασίου)
ΑΟ Ποταμιάς-Πιερικός 1-3 (53′ αυτογκόλ / 15′ Δεμηρτζόγλου, 52′ Χαρτσιάς, 86′ Μηλιώτης)
Διαγόρας Στεφανοβίκειου-Ηρακλής Λάρισας 1-1 (56′ Κουβελάς πεν / 78′ Μουξιός)
ΑΠΟ Αταλάντη-Οικονόμος Τσαριτσάνης 1-0 (45′ Δουβαράς)
ΑΕ Καρίτσας-Θησέας Αγριάς 3-1 (4′ Βουκομάνοβιτς, 19′ Αλεξίου, 32′ Κυρτέργος / 70′ Βλάχος)
Ατρόμητος Παλαμά-Διγενής Νεοχωρίου 1-2 (39′ Αλεξόπουλος / 81′-90+ Αλεξίου)

Βαθμολογία

1 Πιερικός 28
2 ΑΕ Καρίτσας 21
3 Ηρακλής Λάρισας 20
4 Θησέας Αγριάς 19
5 ΑΟ Σελλάνων 17
6 Ατρόμητος Παλαμά 16
7 ΑΠΟ Αταλάντη 16
8 Διγενής Νεοχωρίου 14
9 ΓΣ Αλμυρού 14
10 Οικονόμος Τσαριτσ. 14
11 ΑΣ Μετέωρα 11
12 Δίας Δίου 10
13 Διαγόρας Στεφανοβ. 8
14 ΑΟ Ποταμιάς 2

4ος όμιλος
Θιναλιακός-Αναγέννηση Άρτας 0-2 (40′ Σχισμένος, 74′ Μπότσαρης)
Τηλυκράτης-ΑΕ Μεσολογγίου 2-1 (49′ Τσόλφιος, 90+ Θώδης / 16′ Γεωργούσης πεν)
ΑΕ Λευκίμμης-Σούλι Παραμυθιάς 0-1 (41′ Αναστασιάδης)
Μακεδονικός Φούφα-Ναυπακτιακός Αστέρας 2-1 (12′ Καραφουλίδης, 52′ Χάιτας / 62′ )
ΑΟ Ανατολής-Αστέρας Ιτέας 4-2 (11′-54′-73′ Χριστακόπουλος, 61′ Σκανδάλης / 29′ Βάσσος, 59′ Καμαρινόπουλος)
Απόλλων Ευπαλίου-ΠΑΣ Πρέβεζα 3-0 (7′ Ψυχογιός, 52′ Φλέγκας, 85′ Παναγιωτόπουλος)
Αχέρων Καναλακίου-ΑΕΠ Κοζάνης 1-2 (24′ Κυριάκης / 2′ Καρακατσάνης, 15′ Κοτταρίδης)

Βαθμολογία

1 ΑΕΠ Κοζάνης 26
2 Αχέρων Καναλακίου 24
3 Αναγέννηση Άρτας 22
4 Θιναλιακός 17
5 Μακεδονικός Φούφα 16
6 Τηλυκράτης 15
7 Σούλι Παραμυθιάς 15
8 ΑΟ Ανατολής 14
9 ΠΑΣ Πρέβεζα 14
10 ΑΕ Λευκίμμης 11
11 Απόλλων Ευπαλίου 11
12 Ναυπακτιακός 11
13 ΑΕ Μεσολογγίου 10
14 Αστέρας Ιτέας 6

5ος όμιλος
Άγιος Ιερόθεος-Πανθηραϊκός 2-1 (41′ Τσαρκάνι, 83′ Κομνηνός / 90+4′ Σεΐτι)
Φωστήρας-Ερμής Κορυδαλλού 4-1 (1′-47′ Ηλιάδης, 4′ Πίσσας, 11′ Αλεξίου / 75′ Βύρης)
ΑΕ Κηφισιάς-Καλλιθέα 1-2 (15′ Βέρμπης / 32′-71′ Στούπης)
Ακράτητος-ΑΠΟ Κερατσίνι 1-1 (90+6′ / Νικολέτος)
Εθνικός Πειραιά-Ηλυσιακός 4-0 (30′ Μουσταφίδης, 46′ Μουδούρογλου πεν, 75′ Γκέτσι, 87′ Νταούλιας)
Άνω Μερά-Άγιοι Ανάργυροι 1-0 (81′ Μπρένο)
Θύελλα Καμαρίου-ΑΕ Μοσχάτου 0-2 (9′ Ευθυμιάδης, 70′ Πασαλίδης)

Βαθμολογία

1 Καλλιθέα 23
2 Θύελλα Καμαρίου 23
3 Άγιος Ιερόθεος 23
4 ΑΕ Μοσχάτου 21
5 ΑΕ Κηφισιάς 16
6 Φωστήρας 16
7 Πανθηραϊκός 16
8 Άνω Μερά 13
9 ΑΠΟ Κερατσίνι 12
10 Ακράτητος 11
11 Εθνικός 8
12 Άγιοι Ανάργυροι 8
13 Ηλυσιακός 8
14 Ερμής Κορυδαλλού 5

6ος όμιλος
Παλληνιακός-ΑΟ Υπάτου 1-1 (52′ Κοβάνης / 59′ )
Κόρινθος 2006-Θύελλα Ραφήνας 0-1 (90+ Μπουντάκης)
Παναρκαδικός-Αχαρναϊκός 2-1 (32′ Στρέμπας, 42′ Γιουκούδης πεν / 43′ Σάλα)
Κιθαιρών Καπαρελλίου-ΑΟ Νέας Αρτάκης 1-1 (26′ / 90+3′ Καραμπάς)
(30/11) ΑΣ Ρόδος-ΓΣ Μαρκό 4-3 (7′ Μπουντόπουλος, 16′ Κανταρτζής, 19′ Βουργουντζής, 71′ Χατζησάββας / 3′ Χίσο, 27′ Γκεμίσης, 45′ Σάμιος)
(2/12) Αιολικός-Αήττητος Σπάτων
Ρεπό: ΑΕΚ Τρίπολης

Βαθμολογία

1 ΑΣ Ρόδος 25
2 ΓΣ Μαρκό 18
3 Παναρκαδικός 17
4 ΑΟ Υπάτου 15
5 Θύελλα Ραφήνας 15
6 Κόρινθος 2006 14
7 ΑΟ Νέας Αρτάκης 13
8 Κιθαιρών Καπαρ. 13
9 Παλληνιακός 12
10 Αήττητος Σπάτων 12
11 Αιολικός 11
12 Αχαρναϊκός 10
13 ΑΕΚ Τρίπολης 1

7ος όμιλος
ΠΣ Σπάρτη-Παναργειακός 1-0 (18′ Σαμπατάκος)
ΑΟ Διαβολιτσίου-Θύελλα Πατρών 3-1 (5′ Τζανετέας, 22′ Αθανασόπουλος πεν, 61′ Βιγιαφάνες πεν / 11′ Βλασόπουλος)
ΑΟ Τσιλιβή-Πανγυθεατικός 2-0 (60′ Βερνάρδος, 85′ Γεωργίου)
ΠΑΟ Βάρδας-Πανηλειακός 1-0 (81′ Παναγάκης)
Διαγόρας Βραχνεΐκων-Ζάκυνθος 1-3 (22′ Λίπι / 29′ Κούνια, 47′ Πατίλας, 89′ Ζυγκερίδης)
Αστέρας Βλαχιώτη-ΑΕ Ερμιονίδας 4-0 (29′ Παπούλης, 30′ Παλιάτσιος, 37′ Μπριλάκης, 72′ Κουρτέσης)
Ναύπλιο 2017-Ολυμπιακός Ζαχάρως 2-0 (6′ Καζάκος, 90+ Καλλιμάνης)

Βαθμολογία

1 Ναύπλιο 2017 25
2 Αστέρας Βλαχιώτη 22
3 ΠΣ Σπάρτη 21
4 ΑΟ Τσιλιβή 18
5 ΑΕ Ερμιονίδας 17
6 Ζάκυνθος 17
7 ΑΟ Διαβολιτσίου 16
8 ΠΑΟ Βάρδας 16
9 Διαγόρας Βραχν. 14
10 Πανηλειακός 13
11 Θύελλα Πατρών 13
12 Πανγυθεατικός 10
13 Παναργειακός 8
14 Ολυμπιακός Ζαχάρως 5

8ος όμιλος (12η αγωνιστική)
Πανακρωτηριακός-Ατσαλένιος 1-0 (24′ Καρλίτο)
ΑΟ Πόρου-Γιούχτας 3-4 (33′ Πήλιος πεν, 34′ Λουμπάκης, 67′ Ποκόνγκ / 25′-28′ Ραπτάκης, 58′ πεν-75′ Φραγκουλάκης)
ΑΟ Επισκοπής-Ρεθυμνιακός 6-0 (4′-45+ πεν Τσιριγώτης, 26′ Πίσπας, 65′ Γκελοσάνι, 81′ Γκιόκα, 90′ αυτογκόλ)
Ηρόδοτος-ΑΟ Αγίου Νικολάου 1-1 (75′ Γκίνη / 26′ Ζέλιος)
Ρεπό: ΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑ

Βαθμολογία

1 ΑΟ Επισκοπής 27
2 Ηρόδοτος 21
3 Γιούχτας 20
4 Πανακρωτηριακός 15
5 ΑΟ Αγίου Νικολάου 13
6 ΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑ 11
7 Ρεθυμνιακός 11
8 Ατσαλένιος 10
9 ΑΟ Πόρου 5

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ: Football League Στοίχημα | Λάππας: Goal/goal με αξία

Αν θέλετε περισσότερα προγνωστικά μπορείτε να δείτε με ένα κλικ στο betarades.gr

ΓΙΝΕ ΜΕΛΟΣ ΤΗΣ ΟΜΑΔΑΣ ΤΟΥ SPORTIMEBET KAI ΔΕΣ ΠΡΩΤΟΣ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΣΤΟΙΧΗΜΑΤΙΚΕΣ ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ ΤΟΥ SPORTIME

KANE LIKE ΣΤΗ ΣΕΛΙΔΑ ΤΟΥ SPORTIME ΓΙΑ ΝΑ ΜΑΘΑΙΝΕΙΣ ΠΡΩΤΟΣ ΟΛΑ ΤΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΝΕΑ

Follow sportime.gr