×

Τελευταία Νέα

Στίβος ΝΕΟ

Sportime BET

Media

Αμερικανικές Εκλογές

Live Games•LIVE

ΠαραFootball

Editorial

Στοίχημα

Βαθμολογίες

Γ’ εθνική: Τα τελικά αποτελέσματα της 14ης αγωνιστικής


Κώστας Λάππας

Γ’ εθνική: Τα τελικά αποτελέσματα της 14ης αγωνιστικής


Με συναρπαστικά παιχνίδια επέστρεψε στη δράση για το 2020 η Γ’ Εθνική με πολλά γκολ, ανατροπές και εκπλήξεις.

Στον 1ο όμιλο, ο Νέστος Χρυσούπολης στραβοπάτησε, καθώς έμεινε στο 1-1 με τον Πανδραμαϊκό, ενώ η Δόξα Κάτω Καμήλας πήρε σπουδαίο «διπλό» στις Σέρρες, με 2-0 επί του Απόλλωνα Παραλιμνίου.

Στον 2ο όμιλο και τη 18η αγωνιστική, ο Αλμωπός Αριδαίας επικράτησε 2-0 της Νίκης Αγκαθιάς, ενώ ο Αγροτικός Αστέρας αναδείχτηκε ισόπαλος 2-2 με τον Εδεσσαϊκό.

Στον 3ο όμιλο, ο Πιερικός συνέχισε ακάθεκτος τη νικηφόρα πορεία του, καθώς επιβλήθηκε με 3-0 του Θησέα Αγριάς, ενώ ο ΑΟ Σελλάνων έμεινε στο 2-2 με τον Διγενή Νεοχωρίου.

Στον 4ο όμιλο, η ΑΕ Μεσολογγίου κράτησε στο 1-1 την ΑΕ Ποντίων Κοζάνης, ενώ το Σούλι Παραμυθιάς επιβλήθηκε 1-0 του Αχέροντα Καναλακίου.

Στον 5ο όμιλο, η Καλλιθέα έχασε δύο πέναλτι (!) και έμεινε στο 0-0 με τον Ηλυσιακό, ενώ ο Φωστήρας επικράτησε 2-0 του Εθνικού.

Στον 6ο όμιλο, η Ρόδος πήρε τη νίκη με 2-0 επί του Παλληνιακού, ενώ ο Παναρκαδικός σκόρπισε με 5-0 την Κόρινθο 2006 εκτός έδρας.

Στον 7ο όμιλο, η Σπάρτη έμεινε στο 1-1 στη Βάρδα απέναντι στον ΠΑΟ, ενώ ο Παναργειακός αναδείχτηκε ισόπαλος 2-2 με τον Ολυμπιακό Ζαχάρως.

Στον 8ο όμιλο για την 15η αγωνιστική, η Επισκοπή επικράτησε 2-0 του Πόρου, ενώ ο Γιούχτας πήρε σπουδαίο «διπλό» με 2-0 επί του Ηροδότου.

Γ’ εθνική: Αναλυτικά τα αποτελέσματα

1ος όμιλος
Ένωση Αλεξανδρούπολης-Αετός Οφρυνίου 1-0 (71′ Γκαβανόζης)
Άρης Αβάτου-Κεραυνός Πέρνης 2-1 (64′-68′ Γκέκας / 13′ Τζουμάνης)
Απόλλων Παραλιμνίου-Δόξα Κάτω Καμήλας 0-2 (45+ Παπαδόπουλος, 73′ Μπονέρης)
Νέστος Χρυσούπολης-Πανδραμαϊκός 1-1 (71′ Λαζαρίδης / 64′ Μπερούκας πεν)
(4/1) Πανσερραϊκός-Ηρακλής Ζυγού 2-0 (27′ πεν-69′ Γκούρτσας)
(4/1) Ορφέας Ξάνθης-Δόξα Θεολόγου 2-1 (8′ Ζιγκολάρι, 26′ Τσέκος / 65′ Λάτα)
Ρεπό: Κιλκισιακός

Βαθμολογία

1 Πανσερραϊκός 33
2 Νέστος Χρυσούπολης 31
3 Πανδραμαϊκός 30
4 Δόξα Κ.Καμήλας 22
5 Απόλλων Παραλιμνίου 22
6 Άρης Αβάτου 22
7 Αετός Οφρυνίου 16
8 Ένωση Αλεξ/πολης 16
9 Κεραυνός Πέρνης 14
10 Ορφέας Ξάνθης 12
11 Ηρακλής Ζυγού 7
12 Κιλκισιακός 7
13 Δόξα Θεολόγου 2

2ος όμιλος (18η αγωνιστική)
Ποσειδών Μηχανιώνας-ΠΑΣ Φλώρινα 2-0 (40′ Ξανθόπουλος)
Αλμωπός Αριδαίας-Νίκη Αγκαθιάς 2-0 (19′-90′ πεν Κωστούλας)
Μακεδονικός-Αστραπή Μεσοποταμίας 5-0 (9′ Τσουκάνης, 28′ Χατζηκωνσταντίνου, 43′, 57′ Πολυζωΐδης, 69′ Κωνσταντινίδης)
ΠΟ Νέας Καλλικράτειας-Θύελλα Σαρακηνών 4-0 (9′ Δουλγέρης, 19′ Χατζηθγνατιάδης, 58′ Πολύζος, 64′ Δαγκούλης)
Αγροτικός Αστέρας-Εδεσσαϊκός 2-2 (3′ Παπαποστόλου, 76′ Καλίδης / 31′ Παπουτζίδης, 89′ Μυλωνάς)
Μέγας Αλέξανδρος Τρικάλων-Άρης Παλαιοχωρίου 3-0 α.α.
Αναγέννηση Γιαννιτσών-ΑΟ Σειρήνα 3-0 α.α.
Ρεπό: Θερμαϊκός Θέρμης

Βαθμολογία

1 Αλμωπός Αριδαίας 44
2 Αναγέννηση Γιαννιτσών 37
3 Μακεδονικός 35
4 ΠΟ Ν.Καλλικράτειας 30
5 Θερμαϊκός 30
6 Μ.Αλεξ.Τρικάλων 29
7 Εδεσσαϊκός 27
8 Ποσειδών Μηχανιώνας 24
9 Θύελλα Σαρακηνών 24
10 Νίκη Αγκαθιάς 21
11 Αγροτικός Αστέρας 20
12 ΠΑΣ Φλώρινα 17
13 Αστραπή Μεσοποταμίας 10
14 ΑΟ Σειρήνα -6
15 Άρης Παλαιοχωρίου -6

3ος όμιλος
Διαγόρας Στεφανοβίκειου-ΑΣ Μετέωρα 2-1 (11′ Αναστασίου, 85′ Αλαμάνης / 1′ Πολυζόπουλος)
ΑΟ Ποταμιάς-ΑΠΟ Αταλάντη 0-1 (23′ Μαλισσόβας)
Δίας Δίου-ΑΕ Καρίτσας 0-2 (9′-80′ Αλεξίου)
ΑΟ Σελλάνων-Διγενής Νεοχωρίου 2-2 (18′ Κοντός, 61′ Τζέκος / 51′-65′ Κοντογιώργος)
ΓΣ Αλμυρός-Ατρόμητος Παλαμά 0-2 (36′ Κατσιγιάννης, 71′ Μπασιάκας)
Πιερικός-Θησέας Αγριάς 3-0 (20′ Σαχινίδης, 73′ Μπενίσκος, 76′ Μηλιώτης)
Ηρακλής Λάρισας-Οικονόμος Τσαριτσάνης 2-0 (37′ Κακαβίτσης, 90′ Γκιουρσάνης)

Βαθμολογία

1 Πιερικός 37
2 Ηρακλής Λάρισας 26
3 ΑΕ Καρίτσας 25
4 Θησέας Αγριάς 25
5 ΑΟ Σελλάνων 24
6 Ατρόμητος Παλαμά 22
7 ΑΠΟ Αταλάντη 19
8 Οικονόμος Τσαριτσ. 17
9 Δίας Δίου 16
10 Διγενής Νεοχωρίου 15
11 ΓΣ Αλμυρού 15
12 Διαγόρας Στεφανοβ. 14
13 ΑΣ Μετέωρα 14
14 ΑΟ Ποταμιάς 2

4ος όμιλος
ΑΟ Ανατολής-Τηλυκράτης 0-0
Μακεδονικός Φούφα-Θιναλιακός 3-0 (32′-76′ πεν Τοπάλης, 47′ Σπανδονίδης)
ΑΕ Λευκίμμης-Απόλλων Ευπαλίου 3-1 (9′ Παπαδόπουλος, 22′ Τσεβανέδης πεν, 59′ Κωστακιώτης / 56′ )
ΑΕ Μεσολογγίου-ΑΕΠ Κοζάνης 1-1 (8′ Πιστιόλης / 78′ Καρακατσάνης)
Σούλι Παραμυθιάς-Αχέρων Καναλακίου 1-0 (83′ Παπαδόπουλος)
Ναυπακτιακός Αστέρας-ΠΑΣ Πρέβεζα 0-0
Αστέρας Ιτέας-Αναγέννηση Άρτας 0-3 α.α.

Βαθμολογία

1 ΑΕΠ Κοζάνης 31
2 Αναγέννηση Άρτας 29
3 Αχέρων Καναλακίου 28
4 Σούλι Παραμυθιάς 24
5 Θιναλιακός 20
6 Τηλυκράτης 20
7 Μακεδονικός Φούφα 19
8 ΑΟ Ανατολής 16
9 ΑΕ Λευκίμμης 16
10 ΠΑΣ Πρέβεζα 16
11 Ναυπακτιακός 15
12 ΑΕ Μεσολογγίου 14
13 Απόλλων Ευπαλίου 11
14 Αστέρας Ιτέας 9

5ος όμιλος
ΑΕ Κηφισιάς-Ακράτητος 1-0 (36′ )
Φωστήρας-Εθνικός Πειραιά 2-0 (73′ Πανάκης, 81′ Μαρίνου)
Ερμής Κορυδαλλού-Θύελλα Καμαρίου 0-3 (10′ Ντινιωτάκης, 40′-67′ Καραλής)
Καλλιθέα-Ηλυσιακός 0-0
Άγιοι Ανάργυροι-ΑΠΟ Κερατσίνι 0-1 (26′ )
Πανθηραϊκός-ΑΕ Μοσχάτου 3-0 (24′ Βαλαβανόπουλος, 52′ Κόντι, 78′ Κορέτα)
Άνω Μερά-Άγιος Ιερόθεος 2-0 (23′ Λεσάι πεν, 68′ Παλαιοπάνος)

Βαθμολογία

1 Θύελλα Καμαρίου 32
2 Καλλιθέα 28
3 ΑΕ Μοσχάτου 25
4 Άγιος Ιερόθεος 24
5 Πανθηραϊκός 23
6 ΑΕ Κηφισιάς 22
7 Φωστήρας 21
8 Άνω Μερά 20
9 ΑΠΟ Κερατσίνι 18
10 Εθνικός 15
11 Ακράτητος 12
12 Ηλυσιακός 9
13 Άγιοι Ανάργυροι 8
14 Ερμής Κορυδαλλού 6

6ος όμιλος
Κόρινθος 2006-Παναρκαδικός 0-5 (42′ Στρέμπας, 51′ Λυμπερόπουλος Ν., 52′ Τρέσα, 61′ Αντωνόπουλος, 85′ Γκουγκούδης)
ΑΟ Υπάτου-ΑΟ Νέας Αρτάκης 2-0 (22′ Γκούμας, 39′ Ποτουρίδης)
Θύελλα Ραφήνας-Κιθαιρών Καπαρελλίου 0-0
ΑΕΚ Τρίπολης-Αχαρναϊκός 0-2 (60′ Τσεβάς, 74′ Κυριακίδης)
ΓΣ Μαρκό-Αήττητος Σπάτων 0-1 (44′ )
ΑΣ Ρόδος-Παλληνιακός 2-0 (61′ Μισέλ πεν, 83′ Μπουντόπουλος)
Ρεπό: Αιολικός

Βαθμολογία

1 ΑΣ Ρόδος 32
2 ΓΣ Μαρκό 24
3 Παναρκαδικός 23
4 Αήττητος Σπάτων 22
5 ΑΟ Υπάτου 21
6 Κιθαιρών Καπαρ. 17
7 Θύελλα Ραφήνας 17
8 ΑΟ Νέας Αρτάκης 16
9 Παλληνιακός 15
10 Κόρινθος 2006 14
11 Αιολικός 13
12 Αχαρναϊκός 13
13 ΑΕΚ Τρίπολης 2

7ος όμιλος
ΠΑΟ Βάρδας-ΠΣ Σπάρτη 1-1 (22′ Βαζ πεν / 16′ Σωτηρόπουλος)
ΑΟ Τσιλιβή-Διαγόρας Βραχνεΐκων 1-0 (67′ Ζανιάς)
ΑΟ Διαβολιτσίου-Αστέρας Βλαχιώτη 0-0
Παναργειακός-Ολυμπιακός Ζαχάρως 2-2 (8′ Βουρνάζος, 71′ Κυριακόπουλος / 13′ Σκοτζάι, 57′ Τζανέτος)
Θύελλα Πατρών-Ναύπλιο 2017 3-1 (20′ Ντίνος, 27′ Αγγελής, 45′ Σκεπετάρης / 49′ Τριανταφύλλου)
Πανγυθεατικός-ΑΕ Ερμιονίδας 1-0 (73′ )
Πανηλειακός-Ζάκυνθος 0-1 (37′ Μπεκατώρος)

Βαθμολογία

1 Αστέρας Βλαχιώτη 29
2 Ναύπλιο 2017 28
3 ΠΣ Σπάρτη 26
4 Ζάκυνθος 24
5 ΑΟ Τσιλιβή 22
6 ΑΕ Ερμιονίδας 21
7 Διαγόρας Βραχν. 20
8 ΑΟ Διαβολιτσίου 19
9 Θύελλα Πατρών 19
10 ΠΑΟ Βάρδας 18
11 Πανηλειακός 13
12 Πανγυθεατικός 13
13 Παναργειακός 10
14 Ολυμπιακός Ζαχάρως 9

8ος όμιλος (15η αγωνιστική)
ΑΟ Επισκοπής-ΑΟ Πόρου 2-0 (33′ Καρβουνιάρης, 55′ Τσιριγώτης)
Ηρόδοτος-Γιούχτας 0-2 (39′ Μωραΐτης, 90′ Πλουσής)
ΑΟ Αγίου Νικολάου-Ρεθυμνιακός 1-1 (50′ Καλογιαννίδης / 32′ Μυρθιανός)
Ατσαλένιος-ΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑ 1-1 (77′ Γκελοσάνι / 90′ Βεστάκης)
Ρεπό: Πανακρωτηριακός

Βαθμολογία

1 ΑΟ Επισκοπής 33
2 Γιούχτας 27
3 Ηρόδοτος 24
4 Πανακρωτηριακός 19
5 Ατσαλένιος 15
6 ΑΟ Αγίου Νικολάου 14
7 Ρεθυμνιακός 13
8 ΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑ 12
9 ΑΟ Πόρου 8

Κάντε follow στο Sportime

Κάντε like στην σελίδα του Sportime στο Facebook

Aκολουθήστε το Sportime στο Instagram

ΤΑ ΚΟΡΥΦΑΙΑ ΠΡΟΓΝΩΣΤΙΚΑ ΤΗΣ ΗΜΕΡΑΣ ΕΔΩ

Sportime Extras