×

Sportime BET

ΠαραFootball

Editorial

Στοίχημα

Βαθμολογίες



Η Γ’ εθνική συνεχίστηκε με τα ματς της δεύτερης αγωνιστικής, δεν έλειψαν και πάλι οι εκπλήξεις.

Στον 1ο όμιλο, ο Πανσερραϊκός έμεινε στο 1-1 με τον Πανδραμαϊκό, ενώ ο Αετός Ορφανού διέλυσε με 5-0 εκτός έδρας τον Κιλκισιακό.

Στον 2ο όμιλο, ο Ποσειδών Μηχανιώνας επικράτησε 5-0 του ΑΟ Σειρήνα, ενώ ο Θερμαϊκός Θέρμης επιβλήθηκε 4-0 του Μ. Αλεξάνδρου Τρικάλων Ημαθίας.

Στον 3ο όμιλο, ο Πιερικός νίκησε 4-0 τον Ηρακλή Λάρισας, ενώ η ΑΕ Καρίτσας πήρε το «διπλό» με 3-1 επί του Διαγόρα Στεφανοβικείου.

Στον 4ο όμιλο, ο Απόλλων Ευπαλίου επικράτησε 4-2 της Ανατολής, ενώ η ΑΕΠ Καραγιαννίων επιβλήθηκε με 3-0 του Μακεδονικού Φούφα στο ντέρμπι της Κοζάνης.

Στον 5ο όμιλο, Άνω Μερά και Εθνικός έμειναν στο 0-0, ενώ ο Άγιος Ιερόθεος επικράτησε 2-1 του Ακράτητου.

Στον 6ο όμιλο, ο ΑΣ Κόρινθος 2006 νίκησε 2-0 του  ΠΑΣ Κιθαιρών και η Ρόδος με το ίδιο σκορ πήρε το «τρίποντο» από τον Παναρκαδικό.

Στον 7ο όμιλο, το Ναύπλιο επιβλήθηκε 3-2 του ΑΟ Διαβολιτσίου και η Ερμιονίδα νίκησε 1-0 τον Παναργειακό εκτός έδρας.

Στον 8ο όμιλο, ο ΑΟ Αγίου Νικολάου επικράτησε 3-1 της ΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑ, ενώ Πόρος και Ηρόδοτος έμειναν στο 1-1.

Γ’ εθνική: Τα τελικά αποτελέσματα

1ος όμιλος
Κιλκισιακός-Αετός Ορφανού 0-5 (32′-40′-44′ πεν Δουμάνης, 50′ Κωνσταντινίδης, 80′ Πανάγος)
Ένωση Αλεξανδρούπολης-Κεραυνός Πέρνης 1-2 (58′ Τσορτανίδης / 19′ Χατζηκυριάκος, 71′ Κυριακόπουλος)
Άρης Αβάτου-Δόξα Κάτω Καμήλας 4-1 (20′ Σαρηγιαννίδης, 28′ Γκίκας, 59-’60’ / 48′ Γεράκης)
Πανσερραϊκός-Πανδραμαϊκός 1-1 (Ζιώγας / Διαμαντίδης)
Απόλλων Παραλιμνίου-Δόξα Θεολόγου 4-0 (45′-55′-83′ Γαϊδαρτζής, 70′ Λιάρας)
Νέστος Χρυσούπολης-Ορφέας Ξάνθης 4-1 (34′ Χαριτίδης πεν, 38′-90+ Λίτσκας, 83′ Γεωργιάδης / 22′ Κουκουρίγκος)
Ρεπό: Ηρακλής Ζυγού

2ος όμιλος
Ποσειδών Μηχανιώνας-ΑΟ Σειρήνα 5-0
Αλμωπός Αριδαίας-Αναγέννηση Γιαννιτσών 2-0 (27′ Μεντής, 35′ Πέττας)
Μακεδονικός-Νίκη Αγκαθιάς 0-0
Μ.Αλεξ.Τρικάλων-Θερμαϊκός Θέρμης 0-4 (10′ Αχαλινόπουλος, 21′-66′ Μαυρομάτης, 57′ Γκράβαρης)
ΠΟ Ν.Καλλικράτειας-Αστραπή Μεσοποταμίας 3-0 (53′ Ξανθόπουλος πεν, 76′ Γκέρι, 89′ Κύρκου)
Αγροτικός Αστέρας-Θύελλα Σαρακηνών 0-0
Εδεσσαϊκός-Άρης Παλαιοχωρίου 3-0 α.α.
Ρεπό: ΠΑΣ Φλώρινα

3ος όμιλος
ΑΠΟ Αταλάντη-ΑΣ Μετέωρα 2-0 (32′, 85′ Χαϊκάλης)
Διαγόρας Στεφανοβίκειου-ΑΕ Καρίτσας 1-3 (20′ Ζιάγκας / 42′ Βουκομάνοβιτς, 56′ Ζαφειρίδης, 62′ Αλεξίου)
ΑΟ Ποταμιάς-Διγενής Νεοχωρίου 1-1 (66′ Γενιτσαρόπουλος / 88΄Μακρής)
Δίας Δίου-Ατρόμητος Παλαμά 2-1 (30′ Παναγιωτίδης Α., 75′ Νάκας πεν / 45′ Κατσιγιάννης πεν)
ΑΟ Σελλάνων-Θησέας Αγριάς 2-2 (51′ Λούγκος, 90′ Αρχοντή / 5′ Βλάχος, 7′ Κοτζαθανάσης)
ΓΣ Αλμυρός-Οικονόμος Τσαριτσάνης 2-0 (23′ Αναστασίου, 25′ Αγασιώτης πεν)
Πιερικός-Ηρακλής Λάρισας 4-0 (32′ Σαχινίδης, 43′ Δεμηρτζόγλου, 51 ‘ Ρογγότης, 58’ Χαρτσιάς)

4ος όμιλος
Θιναλιακός-Τηλυκράτης 0-0
ΑΟ Ανατολής-Απόλλων Ευπαλίου 2-4 (19′, 45+ Χριστακόπουλος/ 26′, 50′ Φλέγγας, 78′, 90′ Παπανδρέου)
Μακεδονικός Φούφα-ΑΕΠ Κοζάνης 0-3 (28′ Ντινόπουλος, 41′ Ταφαρλής, 52′ Καρακατσάνης)
ΑΕ Λευκίμμης-Αχέρων Καναλακίου 0-0
ΑΕ Μεσολογγίου-ΠΑΣ Πρέβεζα 0-1 (21′ Κρέσπο)
Σούλι Παραμυθιάς-Αναγέννηση Άρτας 1-1 (19′ Καραμποΐκης / 77′ Γιαννούλης)
Ναυπακτιακός Αστέρας-Αστέρας Ιτέας 1-0 (78′ Πέκεζ)

5ος όμιλος
Πανθηραϊκός-Ηλυσιακός 1-0 (73′ Φουάσης)
Ακράτητος-Άγιος Ιερόθεος 1-2
Άνω Μερά-Εθνικός Πειραιά 0-0
ΑΕ Κηφισιάς-ΑΕ Μοσχάτου 0-1
Φωστήρας-Θύελλα Καμαρίου 1-1 (65′ Ηλιάδης / 57′ Ζέλο)
Ερμής Κορυδαλλού-ΑΠΟ Κερατσίνι 0-1
ΤΕΛΙΚΟ Καλλιθέα-Άγιοι Ανάργυροι 2-0 (41′, 73′ )

6ος όμιλος
ΑΣ Ρόδος-Παναρκαδικός 2-0 (4′ Χατζησάββας, 59′ Δελαπόρτας)
Κόρινθος 2006-Κιθαιρών Καπαρελλίου 2-0 (62′ Αγγελόπουλος, 85′ Ράπτης)
ΑΟ Υπάτου-Αχαρναϊκός 1-0 (81′ Γκαράι)
Θύελλα Ραφήνας-Αήττητος Σπάτων 1-2 (24′ Γεραγωτέλλης / 69′, 91′)
ΑΕΚ Τρίπολης-ΓΣ Μαρκό 0-2 (42′ Σάμιος, 64′ Χίσο πεν)
Αιολικός-Παλληνιακός (9/10)
Ρεπό: ΑΟ Νέας Αρτάκης

7ος όμιλος
Διαγόρας Βραχνεΐκων-ΠΣ Σπάρτη 0-0
ΠΑΟ Βάρδας-Αστέρας Βλαχιώτη 1-0 (63′ Σιδέρης)
ΑΟ Τσιλιβή-Ολυμπιακός Ζαχάρως 3-1 (26′ Αμαραντίδης, 69′ Βερνάρδος, 77′ Γκέκας / 61′ Παναγόπουλος)
ΑΟ Διαβολιτσίου-Ναύπλιο 2017 2-3 (2′ Σεντεμέντες, 47′ Κυριαζόπουλος/ 66′-90+ Σιαλμάς, 90′ Καλλιμάνης)
Παναργειακός-ΑΕ Ερμιονίδας 0-1 (13′ Εσκουρέδο)
Θύελλα Πατρών-Ζάκυνθος 4-0 (20′ Βλασόπουλος, 40′ Σκεπετάρης, 49′ Κωνσταντινίδης Κ., 70′ Μπούμπαλης)
Πανγυθεατικός-Πανηλειακός 0-1 (33′ Παπαπέτρου)

8ος όμιλος
ΑΟ Επισκοπής-Πανακρωτηριακός 2-2 (34′, 78′ / 45′ , 62′)
ΑΟ Πόρου-Ατσαλένιος 1-1 (9′ Μαραθιανός πεν / 44′ Καϊμακαμούδης)
ΑΟ Αγίου Νικολάου-ΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑ 3-1 (10′ Μαρκάκης, 23′ Θεοδωρίδης, 90+ Τσάγκας / 89′ Κόλα)
Ηρόδοτος-Ρεθυμνιακός 1-0 (32′ Βεκράκος)
Ρεπό: Γιούχτας

Κάντε follow στο Sportime

Κάντε like στην σελίδα του Sportime στο Facebook

Aκολουθήστε το Sportime στο Instagram