Γ' ΕΘΝΙΚΗ

Γ’ εθνική: Τα τελικά αποτελέσματα της 4ης αγωνιστικής

Δείτε τα τελικά αποτελέσματα των αγώνων της Γ’ Εθνικής
Γ’ εθνική: Τα τελικά αποτελέσματα της 4ης αγωνιστικής

Πολλά γκολ, ανατροπές και εκπλήξεις σημειώθηκαν στα παιχνίδια της 4ης αγωνιστικής των 8 ομίλων στη Γ’ Εθνική.

Ισόπαλο έληξε το σερραϊκό ντέρμπι στον 1ο όμιλο, καθώς Πανσερραϊκός και Απόλλων Παραλιμνίου έμειναν στο 1-1, ενώ ο Αετός Ορφανού επικράτησε 2-1 στην Ξάνθη του Ηρακλή Ζυγού.

Στον 2ο όμιλο, ο Αλμωπός Αριδαίας επικράτησε 4-0 εκτός έδρας της Θύελλας Σαρακηνού, ενώ η Νίκη Αγκαθιάς διέλυσε με 5-1 τον ΑΟ Σειρήνα στα Γρεβενά.

Στον 3ο όμιλο, ο ΑΟ Σελλάνων επικράτησε 1-0 του ΓΣ Αλμυρού, ενώ Διγενής Νεοχωρίου και Μετέωρα αναδείχτηκαν ισόπαλοι 2-2 στο τρικαλινό ντέρμπι.

Στον 4ο όμιλο, η ΑΕΠ Καραγιαννίων νίκησε 2-0 τον Τηλυκράτη, κάνοντας το 4Χ4, ενώ η Αναγέννηση Άρτας επικράτησε 3-1 της Ανατολής στα Ιωάννινα.

Στον 5ο όμιλο, Φωστήρας και Καλλιθέα έμειναν στο 2-2, ενώ το Μοσχάτο επικράτησε 3-1 του Άγιου Ιερόθεου.

Στον 6ο όμιλο, η Κόρινθος ’06 νίκησε 2-0 την ΑΕΚ Τρίπολης, ενώ η Θύελλα Ραφήνας πήρε το «διπλό» με 1-0 επί του ΑΟ Υπάτου.

Στον 7ο όμιλο, ο Αστέρας Βλαχιώτη υποχρέωσε το Ναύπλιο στην πρώτη του ήττα με 1-0, ενώ Τσιλιβή και Πανηλειακός έμειναν στο 1-1.

Τέλος, στον 8ο όμιλο, η ΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑ επιβλήθηκε 3-1 του Πόρου, ενώ ο Πανακρωτηριακός νίκησε 3-2 του Ρεθυμνιακού.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα

1ος όμιλος
Ηρακλής Ζυγού-Αετός Οφρυνίου 1-2 (60′ Πανέρης / 42′ Αποστολίδης πεν, 44′ Δουμάνης)
Κεραυνός Πέρνης-Δόξα Κάτω Καμήλας 2-4 (57′ Κυριακόπουλος, 63′ Μπαντάνης / 43′ Μπονέρης, 51′ Κωνσταντίνου, 74 Σαρέγκος’, 90′ Γεράκης)
Κιλκισιακός-Πανδραμαϊκός 0-3 (12′ Μπερούκας, 57′ , 61′ )
Ένωση Αλεξανδρούπολης-Δόξα Θεολόγου 1-0 (20′ Λίτσος)
Άρης Αβάτου-Νέστος Χρυσούπολης 1-2 (33′ Χακάν / 62′ Μπλιος, 77′ Λίτσκας)
Πανσερραϊκός-Απόλλων Παραλιμνίου 1-1 (80′ Φαμπρίτσιο / 28′ Γαϊδαρτζής)
Ρεπό: Ορφέας Ξάνθης

2ος όμιλος (5η αγωνιστική)
ΑΟ Σειρήνα-Νίκη Αγκαθιάς 1-5 (74′ Ντόλιας / 32′-50′-63′ Καραγιάννης, 38′ Λαμπίρης, 82′ Μητσιούδης)
Θερμαϊκός Θέρμης-ΠΑΣ Φλώρινα 3-0 (26′, 50′, 80′ )
Αστραπή Μεσοποταμίας-Αναγ.Γιαννιτσών 1-0 (32′ Κράτσιος)
Θύελλα Σαρακηνών-Αλμωπός Αριδαίας 0-4 (43′-71′ Κωστούλας, 68′ Ξόμπλιος, 74′ Μαγγίζης)
Εδεσσαϊκός-Μακεδονικός 0-1 (63′ Τσουκάνης πεν)
Μ.Αλεξ.Τρικάλων-ΠΟ Νέας Καλλικράτειας 0-1 (17′ Σουλίδης πεν)
Άρης Παλαιοχωρίου-Ποσειδών Μηχανιώνας 0-3 α.α.
Ρεπό: Αγροτικός Αστέρας

3ος όμιλος
Διγενής Νεοχωρίου-ΑΣ Μετέωρα 2-2
ΑΕ Καρίτσας-Ατρόμητος Παλαμά 2-2 (35′ Γκίκα, 45′ Αλεξίου / 2′ Αλεξόπουλος, 88′ Μπαντής)
ΑΠΟ Αταλάντη-Θησέας Αγριάς 1-2 (71′ Ζυγογιάννης / 30′ Ιωαννίδης, 45′ Κοτζαθανάσης)
Διαγόρας Στεφανοβίκειου-Οικονόμος Τσαριτσάνης 0-0
ΑΟ Ποταμιάς-Ηρακλής Λάρισας 1-2 (45′ Κατσαρής / 24′ Ναρίνογλου, 76′ )
Δίας Δίου-Πιερικός 0-1 (82′ Κυπαρίσσης)
ΑΟ Σελλάνων-ΓΣ Αλμυρός 1-0 (80′ Μπιτέλης)

4ος όμιλος
ΑΕΠ Κοζάνης-Τηλυκράτης 2-0 (51′ Πάλλας, 56′ Ντινόπουλος)
Απόλλων Ευπαλίου-Αχέρων Καναλακίου 1-1 (59′ Φλέγγας / 33′ Βασιλειάδης πεν)
Θιναλιακός-ΠΑΣ Πρέβεζα 2-0 (35′ Λούβρος, 49′ Αγόρας)
ΑΟ Ανατολής-Αναγέννηση Άρτας 1-3 (19′ Τσουμάνης / 44′ Παπακίτσος, 56′ Μπότσαρης, 60′ Σιδηρόπουλος πεν)
Μακεδονικός Φούφα-Αστέρας Ιτέας 2-2 (53′-74′ Μπίντσης / 14′ Καψάσκης, 22′ Καντεράι πεν)
ΑΕ Λευκίμμης-Ναυπακτιακός Αστέρας 1-1 (90+ / 14′ Καραγιάννης)
ΑΕ Μεσολογγίου-Σούλι Παραμυθιάς 1-0 (23′ Φονταλής)

5ος όμιλος
ΑΕ Μοσχάτου-Άγιος Ιερόθεος 3-1 (35′ Ψυχογιός, 41′ Πασαλίδης, 90+ / 43′ )
Εθνικός Πειραιά-Θύελλα Καμαρίου 1-2 (48′ Διάκος πεν / 31′ Αργυρίου, 36′ Καραλής)
Ακράτητος-Ηλυσιακός 1-1
ΑΕ Κηφισιάς-Άγιοι Ανάργυροι 2-1 (6′ Ρέντζης, 90+ Κολούκας / 45′ Σεχολάρι)
Φωστήρας-Καλλιθέα 2-2 (64′ Πανάκης, 90+ Κουλούρης / 37′ Στούπης πεν, 73′ Μαρουκάκης)
Άνω Μερά-ΑΠΟ Κερατσίνι 0-0
Πανθηραϊκός-Ερμής Κορυδαλλού 2-0 (4′ Μπιρμπίλι, 80′ Περιάλης)

6ος όμιλος
Αιολικός-Αχαρναϊκός 0-0
ΑΟ Νέας Αρτάκης-Παλληνιακός 1-2 (15′ Βεζιρτζόγλου / 35′ Κολοτούρος, 39′ Τρυφιάτης)
Παναρκαδικός-Κιθαιρών Καπαρελλίου 1-2 (51′ Τρέσα / 9′ Ευθυμίου, 67′ Πατσίλης)
Κόρινθος 2006-ΑΕΚ Τρίπολης 2-0 (23′ Παλιάτσιος, 45+ Ράπτης)
ΑΟ Υπάτου-Θύελλα Ραφήνας 0-1 (33′ Μπουντάκης)
ΑΣ Ρόδος-Αήττητος Σπάτων 2-0 (45+ Γιόνδης, 85′ Βουργουτζής)
Ρεπό: ΓΣ Μαρκό

7ος όμιλος
Ολυμπιακός Ζαχάρως-ΠΣ Σπάρτη 0-2 (18′ Γεμιστός, 33′ Σαμπατάκος)
Αστέρας Βλαχιώτη-Ναύπλιο 2017 1-0 (68′ Κουρτέσης)
Διαγόρας Βραχνεΐκων-ΑΕ Ερμιονίδας 3-1 (29′ Τρίγκας, 39′ πεν-84′ Γεωργαντόπουλος / 55′ Τριμπόνιας)
ΠΑΟ Βάρδας-Ζάκυνθος 1-1 (90+ Γούρμος / 43′ αυτογκόλ)
ΑΟ Τσιλιβή-Πανηλειακός 1-1 (77′ Μαρούδας / 50′ Μπαβέλης)
ΑΟ Διαβολιτσίου-Πανγυθεατικός 2-1 (14′ αυτογκόλ, 90+ Βιγιαφάνε / 90+)
Παναργειακός-Θύελλα Πατρών 0-1 (90+ Σπανός πεν)

8ος όμιλος
ΑΟ Επισκοπής-ΑΟ Αγίου Νικολάου 1-0 (90′ Μπρίτο)
ΑΟ Πόρου-ΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑ 1-3 (45′ Μεταξάκης πεν / 13′ Βεστάκης, 29′ Κόλα, 66′ αυτογκόλ)
Πανακρωτηριακός-Ρεθυμνιακός 3-2 (1′-11′ Καρλίτο, 90+ Δρακάκης / 13′ Δελήμπασης πεν, 86′ Αντεμάι)
Γιούχτας-Ατσαλένιος 2-2 (35′ Ραπτάκης, 74′ / 15′ Τζουβανάκης, 58′ Κόλλιας)
Ρεπό: Ηρόδοτος

Post on Facebook Post on X (Twitter) Post on LinkEdin Send this post with WhatsApp Send this post with Viber E-mail Post
Εγγραφείτε στα Σελίδα του του Sportime στην πλατφόρμα των Google news για άμεση κι έγκυρη ενημέρωση.
Κώστας Λάππας

Αρθρογραφεί στο Sportime.GR και είναι συντάκτης του ιστότοπου αυτού.