×

Στίβος ΝΕΟ

Sportime BET

Media

ΠαραFootball

Editorial

Στοίχημα

Βαθμολογίες

Γ’ εθνική: Τα τελικά αποτελέσματα της 5ης αγωνιστικής


    Κώστας Λάππας

Γ’ εθνική: Τα τελικά αποτελέσματα της 5ης αγωνιστικής


Η Γ’ εθνική συνεχίστηκε την Κυριακή (20/10) με την 5η αγωνιστική.

Τα αποτελέσματα και στους οχτώ ομίλους.

Στον 1ο όμιλο, ο Πανσερραϊκός επιβλήθηκε 3-0 του Άρη Αβάτου και έπιασε κορυφή, μετά τη γκέλα του Αετού Ορφανού, που έμεινε στο 1-1 με τη Δόξα Κάτω Καμήλας.

Στον 2ο όμιλο, ο Αλμωπός Αριδαίας επικράτησε 1-0 του Εδεσσαϊκού, κάνοντας το 6Χ6, ενώ ο Μακεδονικός νίκησε με 2-0 τον Μέγα Αλέξανδρο Τρικάλων.

Στον 3ο όμιλο, ο Πιερικός πήρε στο φινάλε τη νίκη με 1-0 από τον Διαγόρα Στεφανοβικείου, ενώ με το ίδιο σκορ ο ΑΟ Σελλάνων επικράτησε του Δία Δίου.

Στον 4ο όμιλο, η Αναγέννηση Άρτας επιβλήθηκε 3-1 του Απόλλωνα Ευπαλίου και έπιασε κορυφή, στην οποία βρίσκεται και η ΑΕ Ποντίων Κοζάνης, που «κόλλησε» στο 0-0 με τον ΠΑΣ Πρέβεζα.

Στον 5ο όμιλο, η Καλλιθέα νίκησε με 3-2 την Άνω Μερά, ενώ Κερατσίνι και Εθνικός αναδείχτηκαν ισόπαλοι 1-1.

Στον 6ο όμιλο, η Ρόδος επιβλήθηκε 4-1 της ΑΕΚ Τρίπολης εκτός έδρας, ενώ ο Παναρκαδικός νίκησε στα Σπάτα 2-0 τον Αήττητο.

Στον 7ο όμιλο, η ΠΣ Σπάρτη πήρε το «τρίποντο» με 1-0 επί του Ναυπλίου 2017, ενώ ο Πανηλειακός επικράτησε 1-0 του Διαγόρα Βραχνεΐκων.

Τέλος, στον 8ο όμιλο, ο Ηρόδοτος επιβλήθηκε 4-1 του Πόρου, ενώ ο Άγιος Νικόλαος πήρε τη νίκη στο φινάλε με 2-1 επί του Πανακρωτηριακού.

1ος όμιλος
Αετός Οφρυνίου-Δόξα Κάτω Καμήλας 1-1 (55′ Καραγιαννίδης / 75′ Μίνγκας)
Πανδραμαϊκός-Ηρακλής Ζυγού 2-0 (52′-74′ πεν Μπερούκας)
Δόξα Θεολόγου-Κεραυνός Πέρνης 0-2 (26′ Μπαντάνης, 71′ Μελισσόπουλος)
Νέστος Χρυσούπολης-Ένωση Αλεξανδρούπολης 4-0 (53′-78′ Λίτσκας, 65′ Κοβάτσης, 83′ Γεωργιάδης)
Πανσερραϊκός-Άρης Αβάτου 3-0 (32′ Διαμαντίδης, 53′ Ομπόσου, 70′ Γκούρτσας)
Ορφέας Ξάνθης-Κιλκισιακός 0-2 (27′-74′ Πιπερτζής)
Ρεπό: Απόλλων Παραλιμνίου

2ος όμιλος (6η αγωνιστική)
Θερμαϊκός Θέρμης-ΑΟ Σειρήνα 4-0 (28′, 33′, 73′, 88′ )
Νίκη Αγκαθιάς-Αστραπή Μεσοποταμίας 1-0 (11′ Καραγιάννης)
Αναγ.Γιαννιτσών-Θύελλα Σαρακηνών 2-0 (32′-47′ Σούκιας)
Ποσειδών Μηχανιώνας-Αγρ.Αστέρας 0-2 (62′, 81′ )
Αλμωπός Αριδαίας-Εδεσσαϊκός 1-0 (55′ Κωστούλας)
Μακεδονικός-Μ.Αλεξ.Τρικάλων 2-0 (30′ Τσουκάνης πεν, 89′ Χατζηκωνσταντίνου)
ΠΑΣ Φλώρινα-Άρης Παλαιοχωρίου 3-0 α.α.
Ρεπό: ΠΟ Νέας Καλλικράτειας

3ος όμιλος
ΑΣ Μετέωρα-Ατρόμητος Παλαμά 0-0
Θησέας Αγριάς-Διγενής Νεοχωρίου 2-1 (28′ Σιώμος, 88′ Μπάρας / 27′ Λαγκαδινός)
Οικονόμος Τσαριτσάνης-ΑΕ Καρίτσας 1-1 (2′ Τόλιος / 31′ Κυρτέγος)
Πιερικός-Διαγόρας Στεφανοβίκειου 1-0 (88′ Μπενίσκος)
ΓΣ Αλμυρού-ΑΟ Ποταμιάς 1-0 (68′ Διμηνάς)
ΑΟ Σελλάνων-Δίας Δίου 1-0 (66′ Γαρυφαλλόπουλος)
Ηρακλής Λάρισας-ΑΠΟ Αταλάντη 3-0 (4′ Ναρίνογλου, 62′ Νάστας, 81′ Ψωμολιάς)

4ος όμιλος
Τηλυκράτης-Αχέρων Καναλακίου 0-1 (87′ Σδράβος)
ΠΑΣ Πρέβεζα-ΑΕΠ Κοζάνης 0-0
Αναγέννηση Άρτας-Απόλλων Ευπαλίου 3-1 (33′ Μπότσαρης, 53′ Μανιώτης, 81′ Σιδηρόπουλος πεν / 78′ Ευθυμόπουλος)
Ναυπακτιακός Αστέρας-ΑΟ Ανατολής 0-4
Σούλι Παραμυθιάς-Μακεδονικός Φούφα 0-0
Αστέρας Ιτέας-Θιναλιακός 0-0
ΑΕ Μεσολογγίου-ΑΕ Λευκίμμης 0-0

5ος όμιλος
Άγιος Ιερόθεος – Θύελλα Καμαρίου 0-3 (31′ Καραλής, 71′, 76′ )
Ηλυσιακός – ΑΕ Μοσχάτου 1-1
Κερατσίνι – Εθνικός Πειραιά 1-1 (28′ Χαλβατζίου / 86′ Μουδούρογλου πεν)
Άγιοι Ανάργυροι – Ακράτητος 2-0
Ερμής Κορυδαλλού – ΑΕ Κηφισιάς 2-2
Πανθηραϊκός – Φωστήρας 1-1 (14′ Παπασάββας / 40′ Ηλιάδης)
Καλλιθέα – Άνω Μερά 3-2 (16′-19′ Μαρουκάκης, 45 Στούπης / 22′ Αχείμαστος, 76′ Λεσάι)

6ος όμιλος
ΓΣ Μαρκό-Αιολικός 1-0 (11′ )
Παλληνιακός-Κιθαιρών Καπαρελλίου 1-1
Αχαρναϊκός-ΑΟ Νέας Αρτάκης 2-1 (4′ Καναβέτας, 87′ / 90+ )
Αήττητος Σπάτων-Παναρκαδικός 0-2 (1′ Τσιώλης, 45+ Αντωνόπουλος)
ΑΟ Υπάτου-Κόρινθος 2006 2-1 (3′ πεν, 90+ / 32′ Ράπτης πεν)
ΑΕΚ Τρίπολης-ΑΣ Ρόδος 1-4 (75′ Αρδάμης / 17′ Γιόνδης, 33′ Νικολόπουλος, 52′ Χατζησάββας, 83′ Ραχήμ)
Ρεπό: Θύελλα Ραφήνας

7ος όμιλος
ΠΣ Σπάρτη-Ναύπλιο 2017 1-0 (34′ Μικελάτος)
ΑΕ Ερμιονίδας-Ολυμπιακός Ζαχάρως 3-0 (39′-88′-90+ Ποζατζίδης)
Ζάκυνθος-Αστέρας Βλαχιώτη 2-1 (49 Ζυγκερίδης, 90′ Στούρμπης / 37′ Δωματάς)
Πανηλειακός-Διαγόρας Βραχνεΐκων 1-0 (36′ Λούσκος πεν)
Πανγυθεατικός-ΠΑΟ Βάρδας 2-3 (6′ Σιλά, 32′ Μπουτσικάρης / 8′ Σαμπανέι, 65′, 90+ Παναγάκης )
Θύελλα Πατρών-ΑΟ Τσιλιβή 2-4 (38′ Σκεπετάρης, 64′ Σπανός / 7′-53′ Υψηλός, 45′-90′ Βερνάρδος)
Παναργειακός-ΑΟ Διαβολιτσίου 0-0

8ος όμιλος
Ατσαλένιος-Ρεθυμνιακός 1-1 (58′ Λέκκας / 24′ Αντεμάι)
ΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑ-Γιούχτας 0-1 (33′ Βελονάκης)
ΑΟ Αγίου Νικολάου-Πανακρωτηριακός 2-1 (75′, 90+ / 53′ Καρλίτο πεν)
Ηρόδοτος-ΑΟ Πόρου 4-1 (58′ Γκίνη, 60′ Κουσίδης πεν, 86′ Τσακάνι, 90+ / 68′ Χρηστάκης)
Ρεπό: ΑΟ Επισκοπής


Τελευταία Νέα