×

Sportime BET

ΠαραFootball

Editorial

Στοίχημα

Βαθμολογίες

Γ’ εθνική: Τα τελικά αποτελέσματα της 8ης αγωνιστικής


    Κώστας Λάππας



Εντυπωσιακά παιχνίδια διεξήχθησαν στους 8 ομίλους στη Γ’ Εθνική για την 8η αγωνιστική.

Στον 1ο όμιλο, ο Νέστος Χρυσούπολης επικράτησε 1-0 στη Θάσο της Δόξας Θεολόγου, ενώ ο Πανσερραϊκός νίκησε 2-1 τη Δόξα Κάτω Καμήλας.

Στον 2ο όμιλο και τη 10η αγωνιστική, ο Αλμωπός Αριδαίας επιβλήθηκε 4-1 εκτός έδρας του ΠΑΣ Φλώρινα, ενώ η Αναγέννηση Γιαννιτσών πήρε τη νίκη με 1-0 από τον Ποσειδώνα Μηχανιώνας.

Στον 3ο όμιλο, ο Πιερικός διέλυσε με 5-0 τον Οικονόμο στην Τσαριτσάνη, ενώ ο Ηρακλής Λάρισας νίκησε τα Μετέωρα 3-2 με δύο γκολ στις καθυστερήσεις.

Στον 4ο όμιλο, ο Αχέρων Καναλακίου νίκησε το φινάλε 1-0 την ΑΕ Μεσολογγίου, ενώ η ΑΕ Ποντίων Κοζάνης έμεινε στο 0-0 με τη ΑΕ Λευκίμμης.

Στον 5ο όμιλο, το Εθνικός-Κηφισιά αναβλήθηκε, ενώ το Κερατσίνι υποχρέωσε σε ήττα την Καλλιθέα με 2-1.

Στον 6ο όμιλο, η Θύελλα Ραφήνας νίκησε 2-0 τον Αχαρναϊκό στο Μενίδι, ενώ το Μαρκό με ανατροπή επικράτησε 2-1 του Παλληνιακού.

Στον 7ο όμιλο, η Σπάρτη επιβλήθηκε 2-0 του Πανηλειακού στον Πύργο, ενώ η Ερμιονίδα σκόρπισε με 7-0 τη Θύελλα Πατρών.

Τέλος, στον 8ο όμιλο, ο Ατσαλένιος πήρε το ντέρμπι του Ηρακλείου, με 1-0 επί του Ηρόδοτου, ενώ ο Ρεθυμνιακός νίκησε 1-0 τον Πόρο.

Γ’ εθνική: Αναλυτικά τα αποτελέσματα

1ος όμιλος
Ορφέας Ξάνθης-Αετός Οφρυνίου 0-0
Δόξα Θεολόγου-Νέστος Χρυσούπολης 0-1 (10′ Νάκας)
Πανδραμαϊκός-Απόλλων Παραλιμνίου 0-4 (7′ Κουτζαβασίλης, 18′ Καριοφύλλης, 82′-88′ Γαϊδαρτζής)
Δόξα Κάτω Καμήλας-Πανσερραϊκός 1-2 (66′ Γεράκης / 62′ Τσιμίκας, 84′ Παπαβασιλείου)
Ηρακλής Ζυγού-Άρης Αβάτου 2-2 (60′-63′ Χασιώτης / 45′ Γκέκα, 69′ Ζωσιμίδης)
Κιλκισιακός-Ένωση Αλεξανδρούπολης 1-2 (39′ Κουκουλέκης / 41′ Μαλτέζος, 51′ Πατσιώρας πεν)
Ρεπό: Κεραυνός Πέρνης

Βαθμολογία

1. Νέστος Χρυσούπολης 21
2. Πανσερραϊκός 18
3. Πανδραμαϊκός 16
4. Αετός Οφρυνίου 15
5. Απόλλων Παραλιμνίου 14
6. Δόξα Κ.Καμήλας 10
7. Άρης Αβάτου 9
8. Κεραυνός Πέρνης 8
9. Ένωση Αλεξ/πολης 7
10. Ηρακλής Ζυγού 5
11. Ορφέας Ξάνθης 5
12. Κιλκισιακός 4
13. Δόξα Θεολόγου 1

2ος όμιλος
Θύελλα Σαρακηνών-Εδεσσαϊκός 1-1 (18′ Γκέσιος πεν / 90′ Πούπης)
Αστραπή Μεσοποταμίας-Μ.Αλεξ.Τρικάλων 0-3 (4′ αυτογκόλ, 70′ Αβραμόπουλος πεν, 90+ Παρσόπουλος)
Θερμαϊκός Θέρμης-Μακεδονικός 0-0
ΠΑΣ Φλώρινα-Αλμωπός Αριδαίας 1-4 (24′ Λεζάκης / 9′ Μεντής, 45′ Νικολίτσας, 51′ Στογιαννίδης, 62′ Πέττας)
Αναγ.Γιαννιτσών-Ποσειδών Μηχανιώνας 1-0 (62′ Ζήσης)
Αγροτικός Αστέρας-ΑΟ Σειρήνα 3-0 α.α.
Άρης Παλαιοχωρίου-ΠΟ Νέας Καλλικράτειας 0-3 α.α.
Ρεπό: Νίκη Αγκαθιάς

Βαθμολογία

1. Αλμωπός Αριδαίας 25
2. Θερμαϊκός 20
3. Μακεδονικός 20
4. Αναγέννηση Γιαννιτσών 19
5. ΠΟ Ν.Καλλικράτειας 16
6. Θύελλα Σαρακηνών 15
7. Μ.Αλεξ.Τρικάλων 14
8. Αγροτικός Αστέρας 13
9. ΠΑΣ Φλώρινα 13
10. Ποσειδών Μηχανιώνας 11
11. Εδεσσαϊκός 10
12. Νίκη Αγκαθιάς 10
13. Αστραπή Μεσοποταμίας 7
14. ΑΟ Σειρήνα 3
15. Άρης Παλαιοχωρίου 0

3ος όμιλος
Ηρακλής Λάρισας-ΑΣ Μετέωρα 3-2 (9′-90+1′-90+5′ Κακαβίτσης / 63′ Πολυζόπουλος, 85′ Κατσαντώνης)
Οικονόμος Τσαριτσάνης-Πιερικός 0-5 (12′-90′ Σαχινίδης, 31′ Κριεμάντι, 39′-52′ Μπενίσκος)
Θησέας Αγριάς-ΓΣ Αλμυρός 1-0 (10′ Γιαουπλάρι)
Ατρόμητος Παλαμά-ΑΟ Σελλάνων 0-0
Διγενής Νεοχωρίου-Δίας Δίου 5-1 (18′ Μακρής, 59′ Κοντογεώργος, 66′ Διβανές, 87′ Τεντολούρης, 90′ Αλεξίου / 25′ Παναγιωτίδης)
ΑΕ Καρίτσας-ΑΟ Ποταμιάς 5-0 (51′-59′-74′ Αλεξίου, 71′ Γκίκας, 90′ Βουκομάνοβιτς)
ΑΠΟ Αταλάντη-Διαγόρας Στεφανοβίκειου 2-1 (24′-86′ Λυτάκης / 51′ Μούτσα)

Βαθμολογία

1 Πιερικός 19
2 Θησέας Αγριάς 16
3 ΑΟ Σελλάνων 16
4 Ηρακλής Λάρισας 16
5 ΑΕ Καρίτσας 15
6 ΑΠΟ Αταλάντη 13
7 Ατρόμητος Παλαμά 10
8 ΓΣ Αλμυρού 8
9 Οικονόμος Τσαριτσ. 8
10 Διγενής Νεοχωρίου 7
11 ΑΣ Μετέωρα 7
12 Δίας Δίου 7
13 Διαγόρας Στεφανοβ. 6
14 ΑΟ Ποταμιάς 2

4ος όμιλος
Αστέρας Ιτέας-Τηλυκράτης 1-2 (84′ Ζαχαριουδάκης πεν / 4′ Φράγκος, 73′ Περιστέρης)
ΠΑΣ Πρέβεζα-Σούλι Παραμυθιάς 0-0
Αχέρων Καναλακίου-ΑΕ Μεσολογγίου 1-0 (90+ Πάνος)
ΑΕΠ Κοζάνης-ΑΕ Λευκίμμης 0-0
Απόλλων Ευπαλίου-Μακεδονικός Φούφα 1-2 (58′ Ζέρβας / 26′ Τοπάλης, 90+4′ Μαυροματίδης)
Θιναλιακός-ΑΟ Ανατολής 0-1 (62′ Εμβραΐζογλου)
Αναγέννηση Άρτας-Ναυπακτιακός Αστέρας 2-0 (33′ Σιδηρόπουλος, 71′ Μπότσαρης)

Βαθμολογία
1. Αχέρων Καναλακίου 20
2. ΑΕΠ Κοζάνης 17
3. Αναγέννηση Άρτας 16
4. Θιναλιακός 14
5. ΠΑΣ Πρέβεζα 12
6. Μακεδονικός Φούφα 12
7. Τηλυκράτης 11
8. ΑΟ Ανατολής 10
9. Απόλλων Ευπαλίου 8
10. ΑΕ Μεσολογγίου 7
11. Ναυπακτιακός 7
12. ΑΕ Λευκίμμης 7
13. Σούλι Παραμυθιάς 6
14. Αστέρας Ιτέας 6

5ος όμιλος
Άγιοι Ανάργυροι-Άγιος Ιερόθεος 1-1 (78′ / 33′ )
ΑΠΟ Κερατσίνι-Καλλιθέα 2-1
Ηλυσιακός-Ερμής Κορυδαλλού 1-1 (5′ / 40′ )
Θύελλα Καμαρίου-Πανθηραϊκός 1-0 (30′ Καραλής)
ΑΕ Μοσχάτου-Φωστήρας 2-1 (48′, 62′ / 9′ )
Ενικός Πειραιά-ΑΕ Κηφισιάς 0-0 ΑΝΑΒΟΛΗ
Ακράτητος-Άνω Μερά 0-0

Βαθμολογία

1 Καλλιθέα 19
2 ΑΕ Μοσχάτου 17
3 Θύελλα Καμαρίου 17
4 Άγιος Ιερόθεος 16
5 ΑΕ Κηφισιάς 13
6 Πανθηραϊκός 12
7 Φωστήρας 12
8 ΑΠΟ Κερατσίνι 10
9 Ακράτητος 9
10 Άγιοι Ανάργυροι 7
11 Άνω Μερά 6
12 Ηλυσιακός 4
13 Εθνικός 3
14 Ερμής Κορυδαλλού 2

6ος όμιλος
ΓΣ Μαρκό-Παλληνιακός 2-1 (71′ Σάμιος, 90+1 / 4′ Δημογιάννης)
Αχαρναϊκός-Θύελλα Ραφήνας 0-2 (34′ Μανδύλης, 41′ Δημητρίου)
Κιθαιρών Καπαρελλίου-ΑΟ Υπάτου 1-1
ΑΟ Νέας Αρτάκης-Κόρινθος 2006 2-1 (33′ Βεζιρτζόγλου, 76′ Χατζηστάμου / 68′ Αγγελόπουλος)
Αιολικός-ΑΣ Ρόδος 1-0 (6′ Λαζαρίδης)
Αήττητος Σπάτων-ΑΕΚ Τρίπολης 1-0 (67′ Ζώνας)
Ρεπό: Παναρκαδικός

Βαθμολογία

1. ΑΣ Ρόδος 16
2. ΓΣ Μαρκό 14
3. Αήττητος Σπάτων 12
4. Θύελλα Ραφήνας 11
5. Παναρκαδικός 11
6. Κόρινθος 2006 10
7. ΑΟ Υπάτου 10
8. Αχαρναϊκός 10
9. ΑΟ Νέας Αρτάκης 9
10. Κιθαιρών Καπαρ. 9
11. Αιολικός 8
12. Παλληνιακός 7
13. ΑΕΚ Τρίπολης 0

7ος όμιλος
Πανηλειακός-ΠΣ Σπάρτη 0-2 (14′ Σαμπατάκος, 44′ Παναγιωτίδης)
Ζάκυνθος-Πανγυθεατικός 0-1 (37′ Λούζι)
ΑΕ Ερμιονίδας-Θύελλα Πατρών 7-0 (15′-41′-70′ Καρούτης, 17′ Τριμπόνιας, 50′ Ποζατζίδης, 61′ Κωτσιαρίδης, 73′ Γουάτσον)
Ναύπλιο 2017-Παναργειακός 3-1 (1′ Μαργαρίτης, 16′ Καλλιμάνης, 45′ αυτογκόλ / 3′ Κωτσοβός)
Ολυμπιακός Ζαχάρως-ΑΟ Διαβολιτσίου 0-1 (53′ Γραμματικόπουλος)
Διαγόρας Βραχνεΐκων-ΠΑΟ Βάρδας 1-0 (10′ Νιφορόπουλος Γ.)
Αστέρας Βλαχιώτη-ΑΟ Τσιλιβή 2-0 (7′ Δωματάς, 88′ Πούτση)

Βαθμολογία

1 Ναύπλιο 2017 18
2 ΠΣ Σπάρτη 17
3 ΑΕ Ερμιονίδας 16
4 Αστέρας Βλαχιώτη 15
5 Διαγόρας Βραχν. 13
6 Ζάκυνθος 13
7 ΑΟ Τσιλιβή 11
8 ΑΟ Διαβολιτσίου 10
9 Πανηλειακός 9
10 ΠΑΟ Βάρδας 9
11 Πανγυθεατικός 9
12 Θύελλα Πατρών 9
13 Ολυμπιακός Ζαχάρως 5
14 Παναργειακός 4

8ος όμιλος
Ατσαλένιος-Ηρόδοτος 1-0 (66′ Ρωμανάκης)
Γιούχτας-Πανακρωτηριακός 2-0 (47′-71′ Μπαλντοβαλίεφ)
Ρεθυμνιακός-ΑΟ Πόρου 1-0 (90+4′ Μερτίρι)
ΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑ-ΑΟ Επισκοπής 0-2 (10′ Πίσπας, 67′ Φάμπιο)
Ρεπό: ΑΟ Αγίου Νικολάου

Βαθμολογία

1 ΑΟ Επισκοπής 19
2 Ηρόδοτος 15
3 Γιούχτας 11
4 Ρεθυμνιακός 10
5 Ατσαλένιος 10
6 ΑΟ Αγίου Νικολάου 9
7 Πανακρωτηριακός 7
8 ΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑ 7
9 ΑΟ Πόρου 2

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ: Football League Στοίχημα | Λάππας: Φαβορί και παγίδες

Αν θέλετε περισσότερα προγνωστικά μπορείτε να δείτε με ένα κλικ στο betarades.gr

ΓΙΝΕ ΜΕΛΟΣ ΤΗΣ ΟΜΑΔΑΣ ΤΟΥ SPORTIMEBET KAI ΔΕΣ ΠΡΩΤΟΣ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΣΤΟΙΧΗΜΑΤΙΚΕΣ ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ ΤΟΥ SPORTIME

KANE LIKE ΣΤΗ ΣΕΛΙΔΑ ΤΟΥ SPORTIME ΓΙΑ ΝΑ ΜΑΘΑΙΝΕΙΣ ΠΡΩΤΟΣ ΟΛΑ ΤΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΝΕΑ

Follow sportime.gr