menu

Γ’ εθνική: Τα τελικά αποτελέσματα της Κυριακής (11/4)


Κώστας Λάππας

Γ’ εθνική: Τα τελικά αποτελέσματα της Κυριακής (11/4)


Η Γ’ εθνική επανεκκίνησε και οι ομάδες πρόσφεραν γκολ, θέαμα και συγκινήσεις μετά από τέσσερις μήνες απραξίας.

Δείτε τα τελικά αποτελέσματα στα παιχνίδια των 10 ομίλων στη Γ’ Εθνική.

Στον 1ο όμιλο, ο Ηρακλής επικράτησε 2-1 της Αλεξανδρούπολης.

Στον 2ο όμιλο, το 5Χ5 έκανε ο Ποσειδών Μηχανιώνας, ο οποίος πήρε το «διπλό» με 1-0 στη Νέα Καλλικράτεια.

Στον 3ο όμιλο, η Αναγέννηση Καρδίτσας επιβλήθηκε 4-1 του Μακεδονικού Φούφα εκτός έδρας.

Στον 4ο όμιλο, ο Διαγόρας Στεφανοβικείου επικράτησε 2-0 της Δήμητρας Ευξεινούπολης, ενώ Φωκικός και Θησέας Αργιάς αναδείχτηκαν ισόπαλοι 2-2.

Στον 5ο όμιλο, ο Τηλυκράτης νίκησε 2-0 τη Θύελλα Μοναστηρακίου, ενώ Παναγρινιακός και Αχέρων Καναλακίου έμειναν στο 0-0.

Στον 6ο όμιλο, ο Πανιώνιος επικράτησε 1-0 στα Σπάτα του Αήττητου, ενώ η Προοδευτική επιβλήθηκε 2-0 του Εθνικού.

Στον 7ο όμιλο, η Κηφισιά έκανε το 5Χ5, καθώς επικράτησε 1-0 της Κορωνίδας Κοιλάδας, ενώ ο ΠΑΟ Ρουφ νίκησε 3-1 τον Άρη Σκάλας.

Στον 8ο όμιλο, ο Αιολικός επικράτησε στο φινάλε 1-0 της Μικρασιατικής, ενώ η Θύελλα Ραφήνας έκοψε τη φόρα του Αίαντα Σαλαμίνας, παίρνοντας το «διπλό» με 1-0.

Στον 9ο όμιλο, ο Αίας Γαστούνης επικράτησε 2-0 του Παναιγιαλείου στο Αίγιο, ενώ η Ζάκυνθος επιβλήθηκε 3-1 του Εθνικού Σκουλικάδου.

Στον 10ο όμιλο, ο Γιούχτας υποχρέωσε την ΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑ στην πρώτη του ήττα με 2-0, ενώ ο Ηρόδοτος επιβλήθηκε 3-0 του Πλατανιά.

1ος όμιλος (5η αγωνιστική)

Απόλλων Παραλιμνίου – Αετός Οφρυνίου 0-1

Αναγένηση Θαλασσιάς – Νέστος Χρυσούπολης 1-2

Ηρακλής Αμπελοκήπων – Ένωση Αλεξ/πολης 2-1

Ορφέας Ξάνθης – Άρης Αβάτου 1-0

Εθνικός Σοχού – Πανδραμαϊκός 0-2

Ελπίδα Σαπών – ΑΕ Διδυμοτείχου 2-1

Μ.Αλεξ.Ορφανίου – ΑΕ Ευόσμου 1-1

ΑΕ Αμπελοκήπων – Δόξα Ν.Σιδηροχωρίου 3-0 α.α.

Η βαθμολογία

ΑΓ Ν Ι Η ΓΥ ΓΚ +/- Β
1 Ορφέας Ξάνθης 5 4 1 0 10 3 7 13
2 Αετός Οφρυνίου 5 4 1 0 8 3 5 13
3 Πανδραμαϊκός 5 4 0 1 8 2 6 12
4 Μ.Αλεξ.Ορφανίου 5 3 1 1 6 7 -1 10
5 Ηρακλής Αμπελοκήπων 5 3 0 2 10 3 7 9
6 Ένωση Αλεξ/πολης 5 3 0 2 5 4 1 9
7 ΑΕ Αμπελοκήπων 4 2 1 1 6 4 2 7
8 Ελπίδα Σαπών 4 2 1 1 4 4 0 7
9 Νέστος Χρυσούπολης 4 2 0 2 5 4 1 6
10 ΑΕ Ευόσμου 4 1 2 1 4 6 -2 5
11 ΑΕ Διδυμοτείχου 5 1 0 4 6 7 -1 3
12 Απόλλων Παραλιμνίου 3 1 0 2 2 3 -1 3
13 Εθνικός Σοχού 5 0 3 2 4 7 -3 3
14 Άρης Αβάτου 4 1 0 3 3 6 -3 3
15 Δόξα Ν.Σιδηροχωρίου 4 0 0 4 2 11 -9 0
16 Αναγέννηση Θαλασσιάς 5 0 0 5 1 10 -9 0

2ος όμιλος (5η αγωνιστική)

ΠΑΟ Κουφαλίων – Αναγέννηση Πλαγιάς 0-1

Αγροτικός Αστέρας – Νίκη Αγκαθιάς 3-0

Μακεδονικός – Εδεσσαϊκός 1-1

Μ.Αλεξ.Τρικάλων – ΠΑΟΚ Αλεξάνδρειας 2-2

Εθνικός Γιαννιτσών – Αναγέννηση Γιαννιτσών 0-2

Αετός Βαρβάρας – Θερμαϊκός Θέρμης 2-0

ΠΟ Ν.Καλλικράτειας – Ποσειδών Μηχανιώνας 0-1

Ρεπό : Θύελλα Σαρακηνών

Η βαθμολογία

ΑΓ Ν Ι Η ΓΥ ΓΚ +/- Β
1 Ποσειδών Μηχανιώνας 5 5 0 0 8 2 6 15
2 Αγροτικός Αστέρας 3 3 0 0 8 0 8 9
3 Εδεσσαϊκός 5 2 2 1 5 5 0 8
4 Θύελλα Σαρακηνών 3 2 1 0 5 2 3 7
5 Νίκη Αγκαθιάς 4 2 1 1 5 4 1 7
6 Θερμαϊκός 5 2 1 2 7 7 0 7
7 Αναγέννηση Γιαννιτσών 5 2 1 2 6 6 0 7
8 Μακεδονικός 5 1 3 1 7 5 2 6
9 Αναγέννηση Πλαγιάς 5 2 0 3 4 6 -2 6
10 ΠΑΟ Κουφαλίων 5 1 2 2 5 5 0 5
11 Μ.Αλεξ.Τρικάλων 3 1 1 1 4 5 -1 4
12 Αετός Βαρβάρας 5 1 0 4 5 8 -3 3
13 Εθνικός Γιαννιτσών 5 1 0 4 3 8 -5 3
14 ΠΟ Ν.Καλλικράτειας 2 0 1 1 1 2 -1 1
15 ΠΑΟΚ Αλεξάνδρειας 4 0 1 3 2 10 -8 1

3ος όμιλος (5η αγωνιστική)

Ατρόμητος Παλαμά – Αετός Μακρυχωρίου 3-0

ΑΣ Μετέωρα – Κοζάνη 1-1

Μακεδονικός Φούφα – Αναγέννηση Καρδίτσας 1-4

Ερμής Αμυνταίου – Δίας Δίου 0-0

Οικονόμος Τσαριτσάνης – ΠΟ Ελασσόνας 0-2

Εθνικός Ν.Κεραμιδίου – Ηρακλής Λάρισας 2-0

(14/4) ΑΟ Σελλάνων – ΠΟ Φήκης

Ρεπό : ΑΕ Καρίτσας

Η βαθμολογία

ΑΓ Ν Ι Η ΓΥ ΓΚ +/- Β
1 Αναγέννηση Καρδίτσας 5 3 2 0 10 4 6 11
2 Εθνικός Ν.Κεραμιδίου 5 3 1 1 9 4 5 10
3 ΑΕ Καρίτσας 4 3 1 0 7 2 5 10
4 Αετός Μακρυχωρίου 5 2 1 2 7 3 4 7
5 ΑΟ Σελλάνων 4 2 0 2 4 4 0 6
6 Ηρακλής Λάρισας 4 1 2 1 4 3 1 5
7 Ατρόμητος Παλαμά 4 1 2 1 3 3 0 5
8 ΠΟ Ελασσόνας 4 1 2 1 5 7 -2 5
9 Δίας Δίου 3 1 1 1 1 1 0 4
10 Ερμής Αμυνταίου 4 1 1 2 3 6 -3 4
11 Οικονόμος Τσαριτσάνης 5 1 1 3 3 8 -5 4
12 ΠΟ Φήκης 3 1 0 2 2 5 -3 3
13 ΑΣ Μετέωρα 4 0 1 3 1 4 -3 1
14 Κοζάνη 2 0 1 1 1 4 -3 1
15 Μακεδονικός Φούφα 2 0 0 2 1 5 -4 0

4ος όμιλος (5η αγωνιστική)

Φωκικός – Θησέας Αγριάς 2-2

ΓΣ Αλμυρού – Ηρακλής Ψαχνών 0-2

Αμβρυσσέας Διστόμου – ΑΟ Υπάτου 0-0

Διαγόρας Στεφανοβικείου – Δημήτρα Ευξεινούπολης 2-0

Οπούντιος Μαρτίνου – ΑΠΟ Αταλάντη 0-3 α.α.

Ρεπό: ΑΟ Νέας Αρτάκης

Η βαθμολογία

ΑΓ Ν Ι Η ΓΥ ΓΚ +/- Β
1 Διαγόρας Στεφανοβικείου 5 4 1 0 11 2 9 13
2 Ηρακλής Ψαχνών 4 3 0 1 7 4 3 9
3 Φωκικός 5 2 2 1 5 5 0 8
4 ΑΟ Υπάτου 5 1 4 0 4 2 2 7
5 Αμβρυσσέας Διστόμου 4 2 1 1 4 3 1 7
6 ΑΟ Νέας Αρτάκης 4 1 2 1 5 6 -1 5
7 Θησέας Αγριάς 5 0 4 1 6 7 -1 4
8 ΑΠΟ Αταλάντη 3 1 0 2 4 3 1 3
9 Οπούντιος Μαρτίνου 4 1 0 3 1 7 -6 3
10 Δήμητρα Ευξεινούπολης 4 0 2 2 2 5 -3 2
11 ΓΣ Αλμυρού 3 0 0 3 0 5 -5 0

5ος όμιλος (4η αγωνιστική)

Κτηνοτροφικός Αστ.Καληράχης – Θύελλα Κατσικάς 2-0

ΟΦ Αγίου Ματθαίου – ΠΑΣ Πρέβεζα 1-1

Παναγρινιακός – Αχέρων Καναλακίου 0-0

Αναγέννηση Άρτας – ΑΕ Μεσολογγίου 2-0

Τηλυκράτης – Θύελλα Μοναστηρακίου 2-0

Κέρκυρα – Αμβρακικός Λουτρού 1-0

(10/4) Μέγας Αλέξανδρος Καλλιθέας – ΑΕ Λευκίμμης 0-0

Η βαθμολογία

ΑΓ Ν Ι Η ΓΥ ΓΚ +/- Β
1 Αχέρων Καναλακίου 4 3 1 0 10 1 9 10
2 Κτηνοτροφικός Αστέρας 4 3 0 1 7 2 5 9
3 Τηλυκράτης 4 3 0 1 6 3 3 9
4 Παναγρινιακός 4 2 1 1 8 3 5 7
5 ΟΦ Αγίου Ματθαίου 3 2 1 0 7 3 4 7
6 ΠΑΣ Πρέβεζα 3 2 1 0 4 2 2 7
7 ΑΕ Λευκίμμης 4 2 1 1 6 5 1 7
8 Αναγέννηση Άρτας 4 1 1 2 3 4 -1 4
9 Θύελλα Μοναστηρακίου 4 1 0 3 7 8 -1 3
10 Αμβρακικός Λουτρού 4 1 0 3 2 5 -3 3
11 Κέρκυρα 4 1 0 3 2 14 -12 3
12 Μ.Αλεξ.Καλλιθέας 2 0 1 1 1 4 -3 1
13 ΑΕ Μεσολογγίου 3 0 1 2 1 5 -4 1
14 Θύελλα Κατσικάς 3 0 0 3 2 7 -5 0

6ος όμιλος (4η αγωνιστική)

Αήττητος Σπάτων – Πανιώνιος 0-1

Χαραυγιακός – ΓΣ Μαρκό 1-1

Προοδευτική – Εθνικός 2-0

Φωστήρας – ΑΕ Μυκόνου 2-0 (45+3′-57′ Μαρίνου πεν)

Πανναξιακός – ΓΣ Ηλιούπολης 3-2 (50′ αυτογκόλ, 71′ Σέμε, 90′ Κούτρος / 25′-37′ Γεμιστός)

Ρεπό: ΑΕ Μοσχάτου

Η βαθμολογία

ΑΓ Ν Ι Η ΓΥ ΓΚ +/- Β
1 Πανιώνιος 4 4 0 0 9 3 6 12
2 ΓΣ Ηλιούπολης 4 3 0 1 9 5 4 9
3 Χαραυγιακός 4 2 1 1 6 4 2 7
4 Προοδευτική 3 2 0 1 7 2 5 6
5 Φωστήρας 4 2 0 2 4 3 1 6
6 Πανναξιακός 4 2 0 2 6 8 -2 6
7 Εθνικός 3 1 0 2 2 4 -2 3
8 ΓΣ Μαρκό 4 0 3 1 1 3 -2 3
9 Αήττητος Σπάτων 3 1 0 2 1 5 -4 3
10 ΑΕ Μυκόνου 4 0 1 3 2 6 -4 1
11 ΑΕ Μοσχάτου 3 0 1 2 1 5 -4 1

7ος όμιλος (5η αγωνιστική)

Πανναυπλιακός – ΑΕ Ερμιονίδας 0-0

Ατρόμητος Χιλιομοδίου – Άγιος Ιερόθεος 1-3

ΠΑΟ Ρουφ – Άρης Σκάλας 3-1

Παναρκαδικός – Μολαϊκός 2-1

Πανγυθεατικός – Φοίνικας Ν.Επιδαύρου 0-1

Κορωνίδα Κοιλάδας – ΑΕ Κηφισιάς 0-1

Ρεπό: Ερμής Μελιγούς

Η βαθμολογία

ΑΓ Ν Ι Η ΓΥ ΓΚ +/- Β
1 ΑΕ Κηφισιάς 5 5 0 0 8 0 8 15
2 Άγιος Ιερόθεος 4 3 1 0 7 1 6 10
3 ΠΑΟ Ρουφ 5 3 0 2 9 5 4 9
4 Ερμής Μελιγούς 4 2 1 1 3 2 1 7
5 Άρης Σκάλας 5 2 1 2 5 8 -3 7
6 Πανγυθεατικός 5 2 0 3 4 3 1 6
7 Πανναυπλιακός 5 1 3 1 4 3 1 6
8 ΑΕ Ερμιονίδας 5 1 3 1 3 4 -1 6
9 Παναρκαδικός 4 2 0 2 3 4 -1 6
10 Φοίνικας Ν.Επιδαύρου 5 1 1 3 3 7 -4 4
11 Κορωνίδα Κοιλάδας 5 0 2 3 1 4 -3 2
12 Μολαΐκός 4 0 2 2 3 7 -4 2
13 Ατρόμητος Χιλιομοδίου 4 0 2 2 3 8 -5 2

8ος όμιλος (5η αγωνιστική)

Αίας Σαλαμίνας – Θύελλα Ραφήνας 0-1

ΑΠΟ Κερατσίνι – Ακράτητος 1-0

ΑΟ Καραβάς – ΑΟ Πυλίου 3-2 (48′-65′ Ατματσίδης, 82′ Νικολόπουλος / 26′ Μαργαρίτης πεν, 34′ Βακράκος πεν)

Αιολικός – Μικρασιατική Χίου 1-0 (90+3′ Πρωτούλης)

Αστέρας Βάρης – Πανελευσινιακός ΑΝΑΒΟΛΗ

(9/4) ΑΨΕΣ Πυθαγόρας Κοντακαιίκων – Αετός Λουτρών 2-2

Η βαθμολογία

ΑΓ Ν Ι Η ΓΥ ΓΚ +/- Β
1 Αίας Σαλαμίνας 5 4 0 1 8 4 4 12
2 Αστέρας Βάρης 4 3 1 0 11 4 7 10
3 Αιολικός 5 3 1 1 6 3 3 10
4 ΑΠΟ Κερατσίνι 5 2 1 2 5 6 -1 7
5 ΑΟ Καραβά 5 2 1 2 5 6 -1 7
6 Θύελλα Ραφήνας 4 1 3 0 5 4 1 6
7 Αετός Λουτρών 5 1 3 1 7 8 -1 6
8 ΑΟ Πυλίου 4 1 1 2 6 6 0 4
9 Μικρασιατική Χίου 5 1 1 3 4 7 -3 4
10 Πανελευσινιακός 3 1 0 2 5 2 3 3
11 Πυθαγόρας Κοντοκ. 4 0 2 2 8 13 -5 2
12 Ακράτητος 5 0 2 3 4 11 -7 2

9ος όμιλος (5η αγωνιστική)

Εθνικός Σκουλικάδου – Ζάκυνθος 1-3 (82′ Δαδάκος πεν / 29′ Κούνια, 47′ Σολ, 69′ Κοναγκάγια)

Παναιγιάλειος – Αίας Γαστούνης 0-2

Πάμισος Μεσσήνης – Ναυπακτιακός 1-0

ΠΑΟ Βάρδας – Διαγόρας Βραχνεΐκων 2-1

Παλληξουριακός – Θύελλα Πατρών 0-1 (29′ Τσότρας)

ΑΟ Τσιλιβή – ΑΟ Διαβολιτσίου 0-1 (9′ Πάγια)

Ρεπό: Αχαϊκή

Η βαθμολογία

ΑΓ Ν Ι Η ΓΥ ΓΚ +/- Β
1 Ζάκυνθος 5 2 3 0 9 5 4 9
2 ΠΑΟ Βάρδας 5 2 3 0 4 2 2 9
3 Παναιγιάλειος 5 2 2 1 6 6 0 8
4 Ναυπακτιακός 4 2 1 1 8 4 4 7
5 Αίας Γαστούνης 3 2 1 0 5 1 4 7
6 Πάμισος Μεσσήνης 4 2 1 1 4 3 1 7
7 Αχαϊκή 4 1 2 1 1 2 -1 5
8 Διαγόρας Βραχνεΐκων 3 1 1 1 7 4 3 4
9 Θύελλα Πατρών 4 1 1 2 4 7 -3 4
10 Εθνικός Σκουλικάδου 3 1 0 2 3 5 -2 3
11 Παλληξουριακός 4 1 0 3 3 5 -2 3
12 ΑΟ Διαβολιτσίου 3 1 0 2 2 4 -2 3
13 ΑΟ Τσιλιβή 5 0 1 4 1 9 -8 1

10ος όμιλος (5η αγωνιστική)

Γιούχτας – ΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑ 2-0

ΑΕ Νεάπολης – Αλμυρός Γαζίου 0-0

ΑΟ Πόρου – ΑΟ Αγίου Νικολάου 0-2

Ρεθυμνιακός – Αστέρας Ρεθύμνου 1-0

Ατσαλένιος – Άρης Σούδας 2-2

Ηρόδοτος – Πλατανιάς 3-0

ΑΟ Δαμάστας – ΑΟ Παλαιόχωρας 3-0 α.α.

Αναγέννηση Ιεράπετρας – Άρης Ρεθύμνου 3-0 α.α.

Η βαθμολογία

ΑΓ Ν Ι Η ΓΥ ΓΚ +/- Β
1 ΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑ 5 4 0 1 11 4 7 12
2 ΑΟ Δαμάστας 5 3 1 1 11 4 7 10
3 Αναγέννηση Ιεράπετρας 5 3 1 1 14 8 6 10
4 Ηρόδοτος 5 3 1 1 8 3 5 10
5 ΑΟ Αγίου Νικολάου 5 3 1 1 11 8 3 10
6 Ατσαλένιος 5 3 1 1 10 7 3 10
7 Ρεθυμνιακός 5 3 0 2 8 4 4 9
8 Αλμυρός Γαζίου 5 2 2 1 14 7 7 8
9 Γιούχτας 5 2 2 1 7 4 3 8
10 ΑΟ Πόρου 5 2 1 2 4 5 -1 7
11 ΑΟ Παλαιόχωρας 5 2 0 3 6 12 -6 6
12 Άρης Σούδας 5 1 2 2 6 7 -1 5
13 ΑΕ Νεάπολης 5 1 1 3 4 10 -6 4
14 Αστέρας Ρεθύμνου 5 1 0 4 4 10 -6 3
15 Πλατανιάς 5 0 1 4 1 13 -12 1
16 Άρης Ρεθύμνου 7 0 0 7 1 11 -10 0

Εγγραφείτε στο Ειδήσεις, νέα, παρασκήνια από το Sportime μέσα από το Google news