Γ’ εθνική: Τα τελικά αποτελέσματα της Κυριακής (16/5)

Πολλά γκολ, πλούσιο θέαμα και πολλές εκπλήξεις επιφύλασσε για ακόμα μία φορά η Γ’ εθνική στις αναμετρήσεις και δέκα ομίλων της κατηγορίας.

Πολλά γκολ, πλούσιο θέαμα και πολλές εκπλήξεις επιφύλασσε για ακόμα μία φορά η Γ’ εθνική στις αναμετρήσεις και δέκα ομίλων της κατηγορίας.

Στο ντέρμπι του 6ου ομίλου στη Γ’ εθνική, η Ηλιούπολη επικράτησε με 3-2 του Φωστήρα και προσπέρασε τους Νεοσμορνιώτες στη βαθμολογία, ενώ ο Ηρακλής βρήκε το γκολ λίγο πριν το φινάλε κόντρα στην ΑΕ Διδυμοτείχου.

Στον 1ο όμιλο, ο Ορφέας Ξάνθης επικράτησε 3-1 εκτός έδρας του Μ. Αλέξανδρου Ορφανίου, ενώ ο Ηρακλής νίκησε δύσκολα το Διδυμότειχο με 1-0.

Στον 2ο όμιλο, ο Ποσειδώνας Μηχανιώνας επιβλήθηκε 2-1 της Θύελλας Σαρακηνών, ενώ η Καλλικράτεια με επική ανατροπή νίκησε 4-3 τον Εθνικό Γιαννιτσών.

Στον 3ο όμιλο, η Αναγέννηση Καρδίτσας επικράτησε 2-0 της Κοζάνης.

Στον 4ο όμιλο, ο Διαγόρας Στεφανοβικείου επικράτησε 4-0 στην Άμφισσα του Φωκικού.

Στον 5ο όμιλο, η Αναγέννηση Άρτας κράτησε στο 0-0 τον Αστέρα Καληράχης.

Στον 6ο όμιλο η Ηλιούπολη επικράτησε 3-2 του Φωστήρα.

Στον 7ο όμιλο, η Κηφισιά επικράτησε με 3-0 επί του Ατρόμητου Χιλιομοδίου.

Στον 8ο όμιλο, ο Αστέρας Βάρης επιβλήθηκε 4-0 της Μικρασιατικής στη Χίο, ενώ η Θύελλα Ραφήνας νίκησε 1-0 στην Κω του ΑΟ Πυλίου.

Στον 9ο όμιλο, η Ζάκυνθος επικράτησε 1-0 του Ναυπακτιακού Αστέρα και ο Παναιγιάλειος νίκησε 2-0 το Τσιλιβή.

Στον 10ο όμιλο, Γιούχτας και Ατσαλένιος έμειναν στο 0-0.

1ος όμιλος (11η αγωνιστική)

Απόλλων Παραλιμνίου – Ελπίδα Σαπών 1-0 (43′ Γούλας)

ΑΕ Ευόσμου – Εθνικός Σοχού 0-0

Μ.Αλεξ.Ορφανίου – Ορφέας Ξάνθης 1-3 (34′ Παντελίδης / 28′ Τανζού, 54′ Παπαδόπουλος Λ., 86′ )

ΑΕ Διδυμοτείχου – Ηρακλής Αμπελοκήπων 0-1 (88′ )

Πανδραμαϊκός – ΑΕ Αμπελοκήπων 2-0 (8′ Αχαλινόπουλος, 52′ Μουδούρογλου)

Άρης Αβάτου – Αναγέννηση Θαλασσιάς 3-0 (25′ Γκουτσίδης, 28′ Ισπυρλίδης, 78′ Ψεμματάς)

Αλεξανδρούπολη FC – Αετός Οφρυνίου 2-2 (68′ Χριστοφορίδης, 70′ Τρανόπουλος / 43′ Τουμανίδης, 90′ Ελέζι πεν)

Δόξα Ν.Σιδηροχωρίου – Νέστος Χρυσούπολης 0-3 α.α.

2ος όμιλος (11η αγωνιστική)

ΠΑΟ Κουφαλίων – Αετός Βαρβάρας 1-1 (3′ Τοπαλίδης / 59′ Καρακίτσος)

Ποσειδών Μηχανιώνας – Θύελλα Σαρακηνών [] 2-1 (27′ Τοπούζης, 67′ Ξανθόπουλος πεν / 40΄ Γεωργίου πεν)

ΠΟ Ν.Καλλικράτειας – Εθνικός Γιαννιτσών 4-3 (10′-88′-90+3′ Μουράτι, 83′ Σακαλής / 32′-49′-53′ Καπουσούζης)

Θερμαϊκός Θέρμης – Μ.Αλεξ.Τρικάλων 1-0 (4′ Μπικιάρης Ν.)

Αναγέννηση Γιαννιτσών – Αγρ.Αστέρας 1-2 (82′ Τασιώνας / 20′ Μαντζίρης, 63′ Προβατίδης)

ΠΑΟΚ Αλεξάνδρειας – Αναγέννηση Πλαγιάς 1-6 (17′ Αργυρόπουλος / 9′-27′-57′ Στεφανίδης, 41′ Παπαδόπουλος Κ., 56′ Γρηγοριάδης, 67′ Μπελίτσας)

Εδεσσαϊκός – Νίκη Αγκαθιάς 0-3 (6′-25′ Ζυγκερίδης, 80′ Παπαδόπουλος)

Ρεπό : Μακεδονικός

3ος όμιλος (11η αγωνιστική)

Ατρόμητος Παλαμά – ΑΟ Σελλάνων 1-0 (Κουρτεσιώτης)

Ηρακλής Λάρισας – ΑΕ Καρίτσας 1-2 (54′ Γκιουρσάνης / 9′ Ηλιόπουλος πεν, 58′ Καλαϊτζής)

Εθνικός Ν.Κεραμιδίου – Οικονόμος 1-0 (54′ Κατσιαμήτας)

ΠΟ Φήκης – Ερμής Αμυνταίου 6-0 (41′ Νικλητσιώτης, 46′-77′ Τσαφίτσας, 74′-83′ Ζέρβας, 90′ Μπαμπατσιάς)

ΠΟ Ελασσόνας – ΑΣ Μετέωρα 1-1 (20′ Σουγλής / 64′ Αλμπάνης πεν)

Δίας Δίου – Αετός Μακρυχωρίου 1-1 (78′ Καραμανώλας / 70′ Κατσαμάγκας πεν)

Αναγέννηση Καρδίτσας – Κοζάνη 2-0 (7′ Χασομέρης, 67′ Αρχοντής)

Ρεπό : Μακεδονικός Φούφα

4ος όμιλος (9η αγωνιστική)

Φωκικός – Διαγόρας Στεφανοβικείου 0-4 (8′ Κουβελάς, 76′ ?, 78′-85′ Παπαγεωργίου)

Δημήτρα Ευξ/πολης – ΓΣ Αλμυρού 0-0

ΑΠΟ Αταλάντη – Θησέας Αγριάς 2-2 (63′ Μαλισσόβας Αλ., 80′ Μαλισσόβας Κ. / 8′ Βλάχος, 52′ Οικονόμου)

ΑΟ Υπάτου – Ηρακλής Ψαχνών 0-0

ΑΟ Ν.Αρτάκης – Οπούντιος Μαρτίνου 3-0 α.α.

Ρεπό: Αμβρυσσέας Διστόμου

5ος όμιλος (9η αγωνιστική)

Θύελλα Μοναστηρακίου – Αμβρακικός Λουτρού 0-1 (66′ )

Τηλυκράτης – ΑΕ Μεσολογγίου 3-0 (71′-74′ Κούσας, 87′ Τσοπανάς)

Αναγ.Άρτας – Κτην.Αστέρας Καληράχης 0-0

Κέρκυρα – ΠΑΣ Πρέβεζα 1-0 (72′ )

Θύελλα Κατσικάς – ΑΕ Λευκίμμης 0-0

ΟΦ Αγίου Ματθαίου – Παναγρινιακός αναβλήθηκε

Μ.Αλεξ.Καλλιθέας – Αχέρων Καναλακίου αναβλήθηκε

6ος όμιλος (8η αγωνιστική)

ΓΣ Ηλιούπολης – Φωστήρας 3-2 (12′ Γεμιστός, 28′-51′ Βινίσιους / 47′ Χατζηκυριάκος, 79′ )

ΑΕ Μοσχάτου – Πανιώνιος αναβλήθηκε

Αήττητος Σπάτων – Πανναξιακός αναβλήθηκε

(15/5) Χαραυγιακός – Προοδευτική 3-1 (17′-43′-73′ Κασσιανός / 36′ Νέρες)

(17/5) Εθνικός – ΑΕ Μυκόνου

Ρεπό: ΓΣ Μαρκό

7ος όμιλος (9η αγωνιστική)

Πανναυπλιακός – Πανγυθεατικός 0-1 (90′ )

Ερμής Μελιγούς – Παναρκαδικός 0-0

Κορωνίδα Κοιλάδας – ΠΑΟ Ρουφ 0-2 (6′ Τσιάβος, 36΄ Μάντζιος)

ΑΕ Κηφισιάς – Ατρόμητος Χιλιομοδίου 3-0 (34′ Κρητικός, 37′ Καλλέργης, 76′ )

Φοίνικας Ν.Επιδαύρου – Άγιος Ιερόθεος 0-2 (39′, 89′ )

Άρης Σκάλας – Μολαϊκός 0-0

Ρεπό: ΑΕ Ερμιονίδας

8ος όμιλος (9η αγωνιστική)

Αίας Σαλαμίνας – ΑΠΟ Κερατσίνι 0-1 (45′ Λύγκος)

Μικρασιατική Χίου – Αστέρας Βάρης 0-4 (14′-29′ Καλαμπάκας, 44′ Νικολακόπουλος, 77′ Νιούμαν)

ΑΟ Πυλίου – Θύελλα Ραφήνας 0-1 (85′ Σπάρταλης)

Πανελευσινιακός – Αετός Λουτρών 3-1 (45+2′-85′ Σεκούμπα, 90+4′ Κακοσίμος / 46′ Τριλιανός)

(17/5) Αιολικός – ΑΟ Καραβάς

(17/5) Ακράτητος – Πυθαγόρας Κοντακαιίκων

9ος όμιλος (9η αγωνιστική)

Αχαϊκή – Πάμισος Μεσσήνης 2-0 (52′ Ανδρεόπουλος, 67′ Αντωνόπουλος)

ΑΟ Διαβολιτσίου – Θύελλα Πατρών 3-1 (48′-56′ Αθανασόπουλος, 61′ Τσάτσος / 90+1′ Αγουρίδης πεν)

Διαγόρας Βραχνεΐκων – Παλληξουριακός 1-0 (52′ Τριανταφυλλόπουλος)

ΠΑΟ Βάρδας – Εθνικός Σκουλικάδου 1-0 (60′ Λιόσης)

Παναιγιάλειος – ΑΟ Τσιλιβή 2-0 (38′ Σπυρόπουλος, 63′ Κούνας)

Ζάκυνθος – Ναυπακτιακός 1-0 (53′ Κάρδαρης)

Ρεπό: Αίας Γαστούνης

10ος όμιλος (11η αγωνιστική)

Γιούχτας – Ατσαλένιος 0-0

Αναγ.Ιεράπετρας – Ρεθυμνιακός 2-1 (1′ Καλλιμάνης, 64′ Λαθούρης / 38′ Βαρουξάκης)

Άρης Σούδας – ΑΟ Δαμάστας 2-0 (51′-76′ Δρακάκης)

Αστέρας Ρεθύμνου – ΑΕ Νεάπολης 1-2 (41′ Ρότζερ / 86′, 90+ )

ΑΟ Αγίου Νικολάου – Αλμυρός 1-0 (1′ Χρυσοφάκης)

Πλατανιάς – ΑΟ Πόρου 0-1 (56′ Καστελλιανάκης)

Άρης Ρεθύμνου – Ηρόδοτος 0-3 α.α.

ΑΟ Παλαιόχωρας – ΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑ 0-3 α.α.

** Με πληροφορίες από το sportsup.gr