menu

Sportime.gr

Γ’ εθνική: Τα τελικά αποτελέσματα της Κυριακής (18/4)

Κώστας Λάππας
Γ’ εθνική: Τα τελικά αποτελέσματα της Κυριακής (18/4)

Πολλά γκολ, πλούσιο θέαμα και πολλές εκπλήξεις επιφύλασσε για ακόμα μία φορά η Γ' εθνική στις αναμετρήσεις και δέκα ομίλων της κατηγορίας.

Πολλά γκολ, πλούσιο θέαμα και πολλές εκπλήξεις επιφύλασσε για ακόμα μία φορά η Γ’ εθνική στις αναμετρήσεις και δέκα ομίλων της κατηγορίας.

Πανιώνιος και Ηρακλής συνεχίζουν την ανοδική τους πορεία στη Γ’ εθνική με σκοπό την άνοδο στη Super League 2.

Στον 1ο όμιλο, ο Ηρακλής επικράτησε 1-0 του Νέστου στη Χρυσούπολη.

Στον 2ο όμιλο, ο Αγροτικός Αστέρας νίκησε 2-0 τον ΠΑΟ Κουφαλίων και ο Θερμαϊκός Θέρμης επιβλήθηκε 4-1 της Καλλικράτειας.

Στον 3ο όμιλο, η Αναγέννηση Καρδίτσας διέλυσε με 6-0 τον Οικονόμο Τσαριτσάνης.

Στον 4ο όμιλο, ο ΓΣ Αλμυρού επικράτησε 2-1 τον Φωκικό, ενώ ο ΑΟ Υπάτου νίκησε 1-0 τον Διαγόρα Στεφανοβικείου.

Στον 5ο όμιλο, ο Τηλυκράτης επικράτησε 1-0 του Μ. Αλέξανδρου Καλλιθέας, ενώ η ΑΕ Λευκίμμης νίκησε 3-0 την Αναγέννηση Άρτας.

Στον 6ο όμιλο, ο Πανιώνιος πήρε τη νίκη με 1-0 επί της Μαρκό, ενώ η Ηλιούπολη επιβλήθηκε 2-0 του Χαραυγιακού.

Στον 7ο όμιλο, ο ΠΑΟ Ρουφ επικράτησε 1-0 της Ερμιονίδας με γκολ του Βαγγέλη Μάντζιου, ενώ ο Παναρκαδικός νίκησε 1-0 τον Άγιο Ιερόθεο.

Στον 8ο όμιλο, ο Αίας Σαλαμίνας διέλυσε στη Σάμο τον Πυθαγόρα με 6-0, ενώ ο Πανελευσινιακός νίκησε 3-0 το Κερατσίνι.

Στον 9ο όμιλο, ο Παναιγιάλειος επικράτησε 2-0 του Παλληξουριακού στην Κεφαλονιά και η Ζάκυνθος νίκησε 1-0 το Τσιλιβί.

Στον 10ο όμιλο, η ΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑ σκόρπισε με 6-1 τον Πόρο, ενώ ο Άρης Σούδας επικράτησε 3-0 της Αναγέννησης Ιεράπετρας.

1ος όμιλος (6η αγωνιστική)

Αναγ.Θαλασσιάς – Απόλλων Παραλιμνίου 0-2 (5′ Γαϊδαρτζής πεν, 73′ Γκούμας πεν)

Αετός Οφρυνίου – ΑΕ Αμπελοκήπων 4-0 (3′ Τσίλογλου, 38′ Σαλπιγγίδης, 68′-81′ Παυλίδης)

Νέστος Χρυσούπολης – Ηρακλής 0-1 (45+ Χατζής)

Ένωση Αλεξανδρούπολης – Εθνικός Σοχού 0-3 (34′-37′ Θεοδωρίδης, 81′ Πουγαρίκος)

Άρης Αβάτου – Ελπίδα Σαπών 0-0

Πανδραμαϊκός – ΑΕ Ευόσμου 0-0

ΑΕ Διδυμοτείχου – Μ.Αλεξ.Ορφανίου 2-0 (23′ Λίτσκας, 85′ Παντελίδης)

Δόξα Ν.Σιδηροχωρίου – Ορφέας Ξάνθης 0-3 α.α.

Η βαθμολογία

ΑΓ Ν Ι Η ΓΥ ΓΚ +/- Β
1 Ορφέας Ξάνθης 6 5 1 0 13 3 10 16
2 Αετός Οφρυνίου 6 5 1 0 12 3 9 16
3 Πανδραμαϊκός 6 4 1 1 8 2 6 13
4 Ηρακλής Αμπελοκήπων 6 4 0 2 11 3 8 12
5 Μ.Αλεξ.Ορφανίου 6 3 1 2 6 9 -3 10
6 Ένωση Αλεξ/πολης 6 3 0 3 5 7 -2 9
7 Ελπίδα Σαπών 5 2 2 1 4 4 0 8
8 ΑΕ Αμπελοκήπων 5 2 1 2 6 8 -2 7
9 ΑΕ Διδυμοτείχου 6 2 0 4 8 7 1 6
10 Απόλλων Παραλιμνίου 4 2 0 2 4 3 1 6
11 Εθνικός Σοχού 6 1 3 2 7 7 0 6
12 Νέστος Χρυσούπολης 5 2 0 3 5 5 0 6
13 ΑΕ Ευόσμου 5 1 3 1 4 6 -2 6
14 Άρης Αβάτου 5 1 1 3 3 6 -3 4
15 Αναγέννηση Θαλασσιάς 6 0 0 6 1 12 -11 0
16 Δόξα Ν.Σιδηροχωρίου 5 0 0 5 2 14 -12 0

2ος όμιλος (6η αγωνιστική)

Αγροτικός Αστέρας – ΠΑΟ Κουφαλίων 2-0 (22′ Ματζίρης πεν, 90+3′ Στρουμπίνης)

Αναγέννηση Πλαγιάς – Μακεδονικός 0-0

Νίκη Αγκαθιάς – Μ.Αλεξ.Τρικάλων 0-2 (2′ Κοπάτσης, 7′ Κιρκιλιανίδης)

Εδεσσαϊκός – Εθνικός Γιαννιτσών 3-1 (53′ Κυζιρίδης, 70′ Πούπης / 16′ Αλμπάνης, 90+ αυτογκόλ)

ΠΑΟΚ Αλεξάνδρειας – Θύελλα Σαρακηνών 0-2 (1′ Γαρύφαλος, 75′ Ιωάννου)

Αναγ.Γιαννιτσών – Αετός Βαρβάρας 3-0 (28′-62′ Τσιάκαλος, 64′ Σαμαράς)

Θερμαϊκός Θέρμης – ΠΟ Ν.Καλλικράτειας 4-1 (37′, 83′ Αθανασιάδης, 43′ Κράββαρης πεν, 57′ Αγγελίδης 64′ Δραγάνης πεν)

Ρεπό : Ποσειδών Μηχανιώνας

Η βαθμολογία

ΑΓ Ν Ι Η ΓΥ ΓΚ +/- Β
1 Αγροτικός Αστέρας 5 5 0 0 11 0 11 15
2 Ποσειδών Μηχανιώνας 5 5 0 0 8 2 6 15
3 Εδεσσαϊκός 6 3 2 1 8 6 2 11
4 Θύελλα Σαρακηνών 4 3 1 0 7 2 5 10
5 Θερμαϊκός 6 3 1 2 11 8 3 10
6 Αναγέννηση Γιαννιτσών 6 3 1 2 9 6 3 10
7 Μακεδονικός 6 1 4 1 7 5 2 7
8 Μ.Αλεξ.Τρικάλων 4 2 1 1 6 5 1 7
9 Νίκη Αγκαθιάς 5 2 1 2 5 6 -1 7
10 Αναγέννηση Πλαγιάς 6 2 1 3 4 6 -2 7
11 ΠΑΟ Κουφαλίων 6 1 2 3 5 7 -2 5
12 Αετός Βαρβάρας 6 1 0 5 5 11 -6 3
13 Εθνικός Γιαννιτσών 6 1 0 5 4 11 -7 3
14 ΠΟ Ν.Καλλικράτειας 4 0 1 3 2 7 -5 1
15 ΠΑΟΚ Αλεξάνδρειας 5 0 1 4 2 12 -10 1

3ος όμιλος (6η αγωνιστική)

ΑΣ Μετέωρα – Ατρόμητος Παλαμά 1-1 (88′ Πολυζόπουλος / 78′ Κόκκινος)

Αετός Μακρυχωρίου – Μακεδονικός Φούφα 3-0 (61′-80 πεν Αλεξανδρής)

Κοζάνη – Ερμής Αμυνταίου 2-2 (38′-54′ Ιωάννου / 27′ Ρωμαίος, 51′ Σεκουλίδης)

Αναγέννηση Καρδίτσας – Οικονόμος Τσαριτσάνης 6-0 (3′-42′ Μπακρατσάς, 10′ Τζέκος, 73′ Πολίτης πεν, 78′ αυτογκόλ, 90′ Λώττας)

Δίας Δίου – ΑΕ Καρίτσας 0-0

ΠΟ Ελασσόνας – ΑΟ Σελλάνων 0-1 (37′ Γόρδιος) (78′ διακοπή)

ΠΟ Φήκης – Εθνικός Ν.Κεραμιδίου 1-0 (Ζέρβας)

Ρεπό : Ηρακλής Λάρισας

Η βαθμολογία

ΑΓ Ν Ι Η ΓΥ ΓΚ +/- Β
1 Αναγέννηση Καρδίτσας 6 4 2 0 16 4 12 14
2 ΑΕ Καρίτσας 5 3 2 0 7 2 5 11
3 Αετός Μακρυχωρίου 6 3 1 2 9 3 6 10
4 Εθνικός Ν.Κεραμιδίου 6 3 1 2 9 5 4 10
5 Ηρακλής Λάρισας 5 2 2 1 8 3 5 8
6 ΑΟ Σελλάνων 4 2 0 2 4 4 0 6
7 Ατρόμητος Παλαμά 5 1 3 1 4 4 0 6
8 ΠΟ Φήκης 4 2 0 2 3 5 -2 6
9 Δίας Δίου 4 1 2 1 1 1 0 5
10 ΠΟ Ελασσόνας 4 1 2 1 5 7 -2 5
11 Ερμής Αμυνταίου 5 1 2 2 5 8 -3 5
12 Οικονόμος Τσαριτσάνης 6 1 1 4 3 14 -11 4
13 Κοζάνη 3 0 2 1 3 6 -3 2
14 ΑΣ Μετέωρα 5 0 2 3 2 5 -3 2
15 Μακεδονικός Φούφα 4 0 0 4 1 11 -10 0

4ος όμιλος (6η αγωνιστική)

ΓΣ Αλμυρού – Φωκικός 2-1 (16′ Καραλούλης πεν, 90+5′ / 73′ Κωστακιώτης)

Θησέας Αγριάς – Αμβρυσσέας Διστόμου 1-0 (86′ Κοτζαθανάσης πεν)

ΑΟ Υπάτου – Διαγόρας Στεφανοβικείου 1-0 (63′ Καράι)

ΑΠΟ Αταλάντη – ΑΟ Νέας Αρτάκης 1-3 (58′ Δουβάρας / 54΄-69′-89′ Μεγάλος)

Ηρακλής Ψαχνών – Οπούντιος Μαρτίνου 3-0 α.α.

Ρεπό: Δημήτρα Ευξεινούπολης

Η βαθμολογία

ΑΓ Ν Ι Η ΓΥ ΓΚ +/- Β
1 Διαγόρας Στεφανοβικείου 6 4 1 1 11 3 8 13
2 Ηρακλής Ψαχνών 5 4 0 1 10 4 6 12
3 ΑΟ Υπάτου 6 2 4 0 5 2 3 10
4 ΑΟ Νέας Αρτάκης 5 2 2 1 8 7 1 8
5 Φωκικός 6 2 2 2 6 7 -1 8
6 Θησέας Αγριάς 6 1 4 1 7 7 0 7
7 Αμβρυσσέας Διστόμου 5 2 1 2 4 4 0 7
8 ΑΠΟ Αταλάντη 4 1 0 3 5 6 -1 3
9 ΓΣ Αλμυρού 4 1 0 3 2 6 -4 3
10 Οπούντιος Μαρτίνου 5 1 0 4 1 10 -9 3
11 Δήμητρα Ευξεινούπολης 4 0 2 2 2 5 -3 2

5ος όμιλος (5η αγωνιστική)

Θύελλα Κατσικάς – ΠΑΣ Πρέβεζα 0-0

Αχέρων Καναλακίου – Κτην.Αστ.Καληράχης 3-1

ΑΕ Μεσολογγίου – ΟΦ Αγίου Ματθαίου 0-1 (63′ )

Αμβρακικός Λουτρού – Παναγρινιακός 0-0

Τηλυκράτης – Μ.Αλεξ.Καλλιθέας 1-0 (83′)

Θύελλα Μοναστηρακίου – Κέρκυρα 2-4

ΑΕ Λευκίμμης – Αναγέννηση Άρτας 3-0 (2′ Γαστεράτος, 49′ Λούβρος, 59′ Θεοδωράκης)

Η βαθμολογία

ΑΓ Ν Ι Η ΓΥ ΓΚ +/- Β
1 Αχέρων Καναλακίου 5 4 1 0 13 2 11 13
2 Τηλυκράτης 5 4 0 1 7 3 4 12
3 ΟΦ Αγίου Ματθαίου 4 3 1 0 8 3 5 10
4 ΑΕ Λευκίμμης 5 3 1 1 9 5 4 10
5 Κτηνοτροφικός Αστέρας 5 3 0 2 8 5 3 9
6 ΠΑΣ Πρέβεζα 5 2 3 0 5 3 2 9
7 Παναγρινιακός 5 2 2 1 8 3 5 8
8 Κέρκυρα 5 2 0 3 6 16 -10 6
9 Αμβρακικός Λουτρού 5 1 1 3 2 5 -3 4
10 Αναγέννηση Άρτας 5 1 1 3 3 7 -4 4
11 Θύελλα Μοναστηρακίου 5 1 0 4 9 12 -3 3
12 Μ.Αλεξ.Καλλιθέας 4 0 2 2 2 6 -4 2
13 Θύελλα Κατσικάς 4 0 1 3 2 7 -5 1
14 ΑΕ Μεσολογγίου 4 0 1 3 1 6 -5 1

6ος όμιλος (5η αγωνιστική)

Πανιώνιος – ΓΣ Μαρκό 1-0 (53′ Γροντής)

Εθνικός – Αήττητος Σπάτων 0-0

ΓΣ Ηλιούπολης – Χαραυγιακός 2-0 (45′ Γεμιστός, 52′ Φάρος)

ΑΕ Μοσχάτου – Προοδευτική 0-0

Φωστήρας – Πανναξιακός 1-0 (71′ Μπερνιδάκης πεν)

Ρεπό: ΑΕ Μυκόνου

Η βαθμολογία

ΑΓ Ν Ι Η ΓΥ ΓΚ +/- Β
1 Πανιώνιος 5 5 0 0 10 3 7 15
2 ΓΣ Ηλιούπολης 5 4 0 1 11 5 6 12
3 Φωστήρας 5 3 0 2 5 3 2 9
4 Προοδευτική 4 2 1 1 7 2 5 7
5 Χαραυγιακός 5 2 1 2 6 6 0 7
6 Πανναξιακός 5 2 0 3 6 9 -3 6
7 Εθνικός 4 1 1 2 2 4 -2 4
8 Αήττητος Σπάτων 4 1 1 2 1 5 -4 4
9 ΓΣ Μαρκό 5 0 3 2 1 4 -3 3
10 ΑΕ Μοσχάτου 4 0 2 2 1 5 -4 2
11 ΑΕ Μυκόνου 4 0 1 3 2 6 -4 1

7ος όμιλος (6η αγωνιστική)

Ατρόμητος Χιλιομοδίου – Πανναυπλιακός 3-2 (34′ πεν-56′ Στασινόπουλος, 59′ Μυτακίδης / 13′ Ζίου, 60′ Αϊβαλιώτης πεν)

ΑΕ Ερμιονίδας – ΠΑΟ Ρουφ 0-1 (70′ Μάντζιος)

Άγιος Ιερόθεος – Παναρκαδικός 0-1 (17′ )

Μολαϊκός – Ερμής Μελιγούς 2-1 (42′, 82′ / 46′ )

Φοίνικας Ν.Επιδαύρου – Κορωνίδα Κοιλάδας 1-1 (63′ Γεωργίου / 48′ Μπιτζής)

(17/4) Άρης Σκάλας – Πανγυθεατικός 1-1

Ρεπό: ΑΕ Κηφισιάς

Η βαθμολογία

ΑΓ Ν Ι Η ΓΥ ΓΚ +/- Β
1 ΑΕ Κηφισιάς 5 5 0 0 8 0 8 15
2 ΠΑΟ Ρουφ 6 4 0 2 10 5 5 12
3 Άγιος Ιερόθεος 5 3 1 1 7 2 5 10
4 Παναρκαδικός 5 3 0 2 4 4 0 9
5 Άρης Σκάλας 6 2 2 2 6 9 -3 8
6 Πανγυθεατικός 6 2 1 3 5 4 1 7
7 Ερμής Μελιγούς 5 2 1 2 4 4 0 7
8 Πανναυπλιακός 6 1 3 2 6 6 0 6
9 ΑΕ Ερμιονίδας 6 1 3 2 3 5 -2 6
10 Μολαΐκός 5 1 2 2 5 8 -3 5
11 Ατρόμητος Χιλιομοδίου 5 1 2 2 6 10 -4 5
12 Φοίνικας Ν.Επιδαύρου 6 1 2 3 4 8 -4 5
13 Κορωνίδα Κοιλάδας 6 0 3 3 2 5 -3 3

8ος όμιλος (6η αγωνιστική)

Αετός Λουτρών – ΑΟ Καραβάς 0-0

Θύελλα Ραφήνας – Αστέρας Βάρης 0-0

Πανελευσινιακός – ΑΠΟ Κερατσίνι 3-0 (17′ Δουκάκης, 58′, 87′ )

ΑΟ Πυλίου – Αιολικός 1-0 (40′ Δρόσος)

Πυθαγόρας Κοντακαιίκων – Αίας Σαλαμίνας 0-6 (4′-42′ Πάβλιτς, 37′-50′ Τσέργας, 83′-85′ Τσαγκάρης)

Ακράτητος – Μικρασιατική Χίου 2-0

Η βαθμολογία

ΑΓ Ν Ι Η ΓΥ ΓΚ +/- Β
1 Αίας Σαλαμίνας 6 5 0 1 14 4 10 15
2 Αστέρας Βάρης 5 3 2 0 11 4 7 11
3 ΑΟ Πυλίου 6 3 1 2 10 6 4 10
4 Αιολικός 6 3 1 2 6 4 2 10
5 ΑΟ Καραβά 6 2 2 2 5 6 -1 8
6 Θύελλα Ραφήνας 5 1 4 0 5 4 1 7
7 Αετός Λουτρών 6 1 4 1 7 8 -1 7
8 ΑΠΟ Κερατσίνι 6 2 1 3 5 9 -4 7
9 Πανελευσινιακός 4 2 0 2 8 2 6 6
10 Ακράτητος 6 1 2 3 6 11 -5 5
11 Μικρασιατική Χίου 6 1 1 4 4 9 -5 4
12 Πυθαγόρας Κοντοκ. 6 0 2 4 8 22 -14 2

9ος όμιλος (6η αγωνιστική)

Θύελλα Πατρών – Πάμισος Μεσσήνης 0-0

Ναυπακτιακός Αστέρας – Αχαϊκή 1-1 (50′ Νάκας / 89′ Μητρόπουλος)

ΑΟ Διαβολιτσίου – ΠΑΟ Βάρδας 3-1 (61′ Μουλιάτος, 75′ Αθανασόπουλος, 90+1′ Τσουλάκος / 56′ Φερεκίδης)

Ζάκυνθος – ΑΟ Τσιλιβή 1-0 (45+1′ Κάρδαρης)

Παλληξουριακός – Παναιγιάλειος 0-2 (17′ Μπούνας, 41′ Μπακατσέλος)

Αίας Γαστούνης – Εθνικός Σκουλικάδου 2-3 (47′ Σταθάτος, 81′ Γεωργόπουλος / 4′-23′ Νικολακόπουλος, 36′ Μεταξάς)

Ρεπό: Διαγόρας Βραχνεΐκων

Η βαθμολογία

ΑΓ Ν Ι Η ΓΥ ΓΚ +/- Β
1 Ζάκυνθος 6 3 3 0 10 5 5 12
2 Παναιγιάλειος 6 3 2 1 8 6 2 11
3 Αίας Γαστούνης 5 3 1 1 9 4 5 10
4 ΠΑΟ Βάρδας 6 2 3 1 5 5 0 9
5 Ναυπακτιακός 5 2 2 1 9 5 4 8
6 Πάμισος Μεσσήνης 5 2 2 1 4 3 1 8
7 ΑΟ Διαβολιτσίου 4 2 0 2 5 5 0 6
8 Εθνικός Σκουλικάδου 4 2 0 2 6 7 -1 6
9 Αχαϊκή 5 1 3 1 2 3 -1 6
10 Θύελλα Πατρών 5 1 2 2 4 7 -3 5
11 Διαγόρας Βραχνεΐκων 4 1 1 2 7 6 1 4
12 Παλληξουριακός 5 1 0 4 3 7 -4 3
13 ΑΟ Τσιλιβή 6 0 1 5 1 10 -9 1

10ος όμιλος (6η αγωνιστική)

ΑΕ Νεάπολης – Γιούχτας 0-1 (17′ Πλουσής)

ΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑ – ΑΟ Πόρου 6-1 (1′-28′ Βαρουξάκης, 18′ Παληγεώργος, 33′-53′ πεν Κόλα, 62′ Γιαννακούρος / 90′ Ταγκίνης)

Αλμυρός Γαζίου – ΑΟ Δαμάστας 1-0 (64′ Κουράκης)

ΑΟ Αγίου Νικολάου – Ρεθυμνιακός 2-0 (22′-86′ Τζιλάι)

Άρης Σούδας – Αναγέννηση Ιεράπετρας 3-0 (17′ Παπαθανασίου, 68′-90+ Δρακάκης)

(17/4) Αστέρας Ρεθύμνου – Ατσαλένιος 1-2

Πλατανιάς – Άρης Ρεθύμνου 3-0 α.α.

ΑΟ Παλαιόχωρας – Ηρόδοτος  0-3 α.α.

Η βαθμολογία

ΑΓ Ν Ι Η ΓΥ ΓΚ +/- Β
1 ΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑ 6 5 0 1 17 5 12 15
2 Ηρόδοτος 6 4 1 1 11 3 8 13
3 ΑΟ Αγίου Νικολάου 6 4 1 1 13 8 5 13
4 Ατσαλένιος 6 4 1 1 12 8 4 13
5 Αλμυρός Γαζίου 6 3 2 1 15 7 8 11
6 Γιούχτας 6 3 2 1 8 4 4 11
7 ΑΟ Δαμάστας 6 3 1 2 11 5 6 10
8 Αναγέννηση Ιεράπετρας 6 3 1 2 14 11 3 10
9 Ρεθυμνιακός 6 3 0 3 8 6 2 9
10 Άρης Σούδας 6 2 2 2 9 7 2 8
11 ΑΟ Πόρου 6 2 1 3 5 11 -6 7
12 ΑΟ Παλαιόχωρας 6 2 0 4 6 15 -9 6
13 ΑΕ Νεάπολης 6 1 1 4 4 11 -7 4
14 Πλατανιάς 6 1 1 4 4 13 -9 4
15 Αστέρας Ρεθύμνου 6 1 0 5 5 12 -7 3
16 Άρης Ρεθύμνου 6 0 0 6 1 14 -13 0

 

Sportime Extras