Γ' ΕΘΝΙΚΗ

Γ’ εθνική: Τα τελικά αποτελέσματα της Κυριακής (6/6)

Αγωνιστική δράση την Κυριακή (6/6) και στους δέκα ομίλους στη Γ’ εθνική, όλα τα τελικά αποτελέσματα και οι βαθμολογίες.
Γ’ εθνική: Τα τελικά αποτελέσματα της Κυριακής (6/6)

Αγωνιστική δράση την Κυριακή (6/6) και στους δέκα ομίλους στη Γ’ εθνική, όλα τα τελικά αποτελέσματα και οι βαθμολογίες..

Ξεκαθάρισε σε μεγάλο βαθμό η μάχη σε άνοδο και υποβιβασμό στη Γ’ εθνική, με τον Ορφέα Ξάνθης, τον Διαγόρα Στεφανοβικείου, την ΑΕ Κηφισιάς και τη Θύελλα Ραφήνας να εξασφαλίζουν το πρωτάθλημα και μία θέση στα μπαράζ ανόδου.

Στον 1ο όμιλο, ο Ορφέας Ξάνθης επικράτησε 3-1 της Αναγέννησης Θαλασσιάς εκτός έδρας και πανηγύρισε την κατάκτηση του τίτλου και έτσι ο Ηρακλής έχασε την πρώτη θέση.

Στον 2ο όμιλο, ο Ποσειδών Μηχανιώνας έμεινε στο 0-0 με τον Εδεσσαϊκό, ενώ ο Μακεδονικός διέλυσε με 5-0 τον Μέγα Αλέξανδρο Τρικάλων.

Στον 3ο όμιλο, η Αναγέννηση Καρδίτσας επικράτησε 1-0 του Ηρακλή Λάρισας.

Στον 4ο όμιλο, ο Διαγόρας Στεφανοβικείου αναδείχτηκε ισόπαλος 3-3 με την Αταλάντη και τερμάτισε πρώτος, παρά τη νίκη του Ηρακλή Ψαχνών με 4-1 επί του Αμβρυσσέα Διστόμου.

Στον 5ο όμιλο, ο Αχέρων Καναλακίου επικράτησε 3-0 του Μεσολογγίου.

Στον 6ο όμιλο, η Μύκονος νίκησε 1-0 στη Νάξο τον Πανναξιακό και σώθηκε, ενώ ο Χαραυγιακός επικράτησε 4-2 του Μοσχάτου, το οποίο υποβιβάστηκε.

Στον 7ο όμιλο, η Κηφισιά έκανε το 10 στα 10 και κατέκτησε μαθηματικά τον τίτλο, επικρατώντας 2-0 του Ερμή Μελιγούς.

Στον 8ο όμιλο,  η Θύελλα Ραφήνας επιβλήθηκε 5-1 του Πυθαγόρα και κατέκτησε την κορυφή, με τη νίκη του Αιολικού με 2-0 επί του Ακράτητου να μην αρκεί.

Στον 9ο όμιλο, ο Παναιγιάλειος επικράτησε 1-0 του ΠΑΟ Βάρδας, ενώ η Ζάκυνθος νίκησε 2-1 τον Παλληξουριακό.

Στον 10ο όμιλο, ΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑ και Ηρόδοτος έμειναν στο 1-1, ενώ ο Πόρος πήρε νίκη παραμονής με 2-1 επί της Δαμάστας.

1ος όμιλος (15η αγωνιστική)

Απόλλων Παραλιμνίου – Πανδραμαϊκός 2-2 (13′ Γκούμας πεν, 89′ / 5′ πεν-6′ Μπερούκας)

Άρης Αβάτου – ΑΕ Διδυμοτείχου 4-1 (57′ Γκέκας, 61′ Γκουτσίδης, 82′ Τσάπαρης, 84′ Ισπιρλίδης / 87′ Τζελέπης)

Αλεξανδρούπολη FC – Μ.Αλεξ.Ορφανίου 2-0 (39′ Καρακασίδης, 51′ Παπάζογλου)

Νέστος Χρυσούπολης – Ελπίδα Σαπών 0-0

Αετός Οφρυνίου – Εθνικός Σοχού 1-1 (90+5′ / 42′ Θεοδωρίδης)

Αναγέννηση Θαλασσιάς – Ορφέας Ξάνθης 1-3 (3′ Ορφανίδης / 15′ Πασχαλάκης, 33′-60′ Μελισσόπουλος Α.)

ΑΕ Αμπελοκήπων – Ηρακλής Αμπελοκήπων 0-5 (10′ Μαντίκης, 14′ πεν-63′ Τσίτας, 22′ Ιωαννίδης, 65′ Ιορδανίδης)

Δόξα Νέου Σιδηροχωρίου – ΑΕ Ευόσμου 0-3 α.α.

2ος όμιλος (15η αγωνιστική)

Αναγ.Γιαννιτσών – Θερμαϊκός Θέρμης 4-0 (32′ Κατηριάδης, 58′ Σαμαράς, 59′ Βαταμίδης, 81′ Τασιώνας)

ΠΑΟΚ Αλεξάνδρειας – ΠΟ Ν.Καλλικράτειας 1-2 (88′ Αργυρόπουλος / 65′-90+4′ Παπάζογλου)

Εδεσσαϊκός – Ποσειδών Μηχανιώνας 0-0

Νίκη Αγκαθιάς – Αετός Βαρβάρας 3-2 (71′, 72′, 90′ πεν / 28′ Πετάλλι, 69′ Κουμαντσιώτης)

Αναγ.Πλαγιάς – Θύελλα Σαρακηνών 2-1 (21′ Μπακαλούδης, 31′ Γρηγοριάδης Μ. / 25′ Παρπουτσής πεν)

Μακεδονικός – Μ.Αλεξ.Τρικάλων 5-0 (16′ Τσουκάνης, 20′ αυτογκόλ, 33′ Δοϊρανλής, 38′ Ιγνατίδης, 69′ Προσκυνητόπουλος)

(5/6) Αγροτικός Αστέρας – Εθνικός Γιαννιτσών 3-2 (5′ Αβραμίδης, 82′ Σαλπιγγίδης, 90+6′ Μερτζανίδης / 2′ Ανδρονικίδης, 45′ Αλμπάνης)

Ρεπό : ΠΑΟ Κουφαλίων

3ος όμιλος (15η αγωνιστική)

ΠΟ Ελασσόνας – ΠΟ Φήκης 3-1

Δίας Δίου – Εθνικός Ν.Κεραμιδίου 0-1 (90+2′ Ξύδας)

Αναγ.Καρδίτσας – Ηρακλής Λάρισας 1-0 (3′ Μπακρατσάς)

Κοζάνη – ΑΟ Σελλάνων 1-0 (52′ Τσώτσος)

Αετός Μακρυχωρίου – ΑΕ Καρίτσας 1-2 (60′ / 35′ Μιρτολάρι, 67′ Ηλιόπουλος)

ΑΣ Μετέωρα – Οικονόμος Τσαριτσάνης 3-2

Μακεδονικός Φούφα – Ερμής Αμυνταίου 3-2 (6′-18′ πεν Σπανδωνίδης, 61′ Τσολάκης / 78′ πεν-87′ Γιορετζίδης)

Ρεπό : Ατρόμητος Παλαμά

4ος όμιλος (11η αγωνιστική)

Δημήτρα Ευξεινούπολης – ΑΟ Ν.Αρτάκης 2-1 (37′ Τζοβάρας, 71′ / 54′ Ζαχαρόπουλος)

ΑΠΟ Αταλάντη – Διαγόρας Στεφανοβικείου 3-3

Ηρακλής Ψαχνών – Αμβρυσσέας Διστόμου 4-1 (54′ Ζουλιώτης, 68′-75′ Μήτρου, 90+2′ / 4′ Τσιώλης)

Θησέας Αγριάς – ΓΣ Αλμυρού 1-1 (81′ / 2′ Πλαβός)

ΑΟ Υπάτου – Οπούντιος Μαρτίνου 3-0 α.α.

Ρεπό: Φωκικός

5ος όμιλος (13η αγωνιστική)

Αναγέννηση Άρτας – Μ.Αλεξ.Καλλιθέας 0-1 (73′ Χασάι)

Παναγρινιακός – Τηλυκράτης 1-0 (35′ Μήλιος)

ΟΦ Αγ.Ματθαίου – Θύελλα Μοναστηρακίου 1-1

Κτην.Αστ.Καληράχης – ΑΕ Λευκίμμης 0-2

ΠΑΣ Πρέβεζα – Αμβρακικός Λουτρού 0-0

ΑΕ Μεσολογγίου – Αχέρων Καναλακίου 0-3 (29′, 48′ Λαμπρόπουλος, 67′ Κυριάκης)

Θύελλα Κατσικάς – Κέρκυρα 1-0 (90+5′ Γούλας)

6ος όμιλος (11η αγωνιστική)

Πανναξιακός – ΑΕ Μυκόνου 0-1 (72′ Κωνσταντινίδης)

Προοδευτική – Φωστήρας 1-2

Χαραυγιακός – ΑΕ Μοσχάτου 4-2 (7′-76′ Κουτσούμπας, 16′ Πλούμης πεν, 38′ Αλσίνιο / 65′ Σουλελές, 84′ Πασαλίδης)

Αήττητος Σπάτων – ΓΣ Ηλιούπολης 1-2 (19′ / 11′, 68′ )

ΓΣ Μαρκό – Εθνικός 2-1

Ρεπό: Πανιώνιος

7ος όμιλος (11η αγωνιστική)

Πανναυπλιακός – Κορωνίδα Κοιλάδας 0-4 (20′-53′ Καράι, 30΄ Οψιμούλης, 85′ Κάλα Α.)

ΑΕ Κηφισιάς – Ερμής Μελιγούς 2-0 (29′, 78′ )

Φοίνικας Ν.Επιδαύρου – Παναρκαδικός 2-1 (20′ Πούτσι, 53′ Ζαφειράκης / 9′ )

Μολαϊκός – ΠΑΟ Ρουφ 1-1 (33′ Χατζησιμιώτης / 90′ Μάντζιος)

Άρης Σκάλας – Ατρόμητος Χιλιομοδίου 3-1 (18′ Ιατρού, 54′ Γουόρντεν, 70′ Μπριλάκης πεν / 64′ )

ΑΕ Ερμιονίδας – Άγιος Ιερόθεος 2-2 (61′ Τριμπόνιας, 90′ / 22′ Συρεγγέλας, 52′ )

Ρεπό: Πανγυθεατικός

8ος όμιλος (11η αγωνιστική)

Μικρασιατική Χίου – Αίας Σαλαμίνας 0-0

Ακράτητος – Αιολικός 0-2 (15′ Πρωτούλης, 23′ Μίλιτς)

ΑΟ Πυλίου – ΑΠΟ Κερατσίνι 1-0 (62′ Γεωργιάδης)

Πανελευσινιακός – ΑΟ Καραβάς 0-2 (77′, 90+ )

Αετός Λουτρών – Αστέρας Βάρης 0-0

Θύελλα Ραφήνας – Πυθαγόρας 5-1

 

9ος όμιλος (11η αγωνιστική)

Παναιγιάλειος – ΠΑΟ Βάρδας 1-0 (26′ Μπακατσέλος)

Διαγόρας Βραχνεΐκων – Αχαϊκή 3-0 (11′ Αλεξανδρής, 58′ Ντόμας, 90+5′ Γεωργαντόπουλος)

ΑΟ Διαβολιτσίου – Πάμισος Μεσσήνης 0-2 (52′ Ρουμελιώτης, 90+5′ Ακριστινέι)

Ναυπακτιακός – Εθνικός Σκουλικάδου 0-0

Ζάκυνθος – Παλληξουριακός 2-1 (28′ Τζατζανάς, 90+’ Σούρμπης / 86′ Μουρελάτος)

Αίας Γαστούνης – Θύελλα Πατρών

Ρεπό: ΑΟ Τσιλιβή

10ος όμιλος (15η αγωνιστική)

Αστέρας Ρεθύμνου – Άρης Σούδας 1-3 (81′ / 45′ Παπαθανασίου, 80′ , 84′)

Αλμυρός Γαζίου – Ατσαλένιος 4-3 (11′ Δαμιανάκης, 45+2′ Κουράκης, 66′ Ξενοκτιστάκης, 70′ Αζίζι / 1′-35′-76′ Καϊμακαμούδης)

ΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑ – Ηρόδοτος 1-1 (14′ Βαρουξάκης / 30′ Μυλωνάς πεν)

ΑΕ Νεάπολης – Ρεθυμνιακός 2-0 (62′ Διαμαντάκης, 84′ Νοκάι)

ΑΟ Πόρου – ΑΟ Δαμάστας 2-1 (30′ Φραγκουλάκης πεν, 64′ Καστελλιανάκης / 52′ Κεφαλούκος)

Γιούχτας – Πλατανιάς 2-1 (20′-64′ Κατσικοκέρης / 45′ Γελαδάρης)

ΑΟ Παλαιόχωρας – Αναγέννηση Ιεράπετρας 0-3 α.α.

ΑΟ Αγίου Νικολάου – Άρης Ρεθύμνου 3-0 α.α.

** Με πληροφορίες από το sportsup.gr

 

Facebook Twitter LinkEdin WhatsApp Viber E-mail Post
Εγγραφείτε στα Σελίδα του του Sportime στην πλατφόρμα των Google news για άμεση κι έγκυρη ενημέρωση.
Κώστας Λάππας

Αρθρογραφεί στο Sportime.GR και είναι συντάκτης του ιστότοπου αυτού.

ΣΧΟΛΙΑ