ΓΑΛΛΙΑ

Αμιάν – Λιόν 2-2: «Έκλεψε» τον βαθμό στις καθυστερήσεις

Ωραίο ματς στη Γαλλία...

Αμιάν – Λιόν 2-2: Ωραίο ματς έγινε στη Γαλλία για την 5η αγωνιστική, με Αμιάν και Λιόν να παίρνουν από έναν βαθμό μετά το ισόπαλο 2-2. Οι δύο ομάδες πρόσφεραν καλό θέαμα, ενώ το τελικό αποτέλεσμα διαμορφώθηκε στις καθυστερήσεις.

Μόλις στο 7′ οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με τον Ζαλέ, αλλά δύο λεπτά μετά ο Ντεμπελέ ισοφάρισε σε 1-1.

Ο ίδιος παίκτης στο 34′ ολοκλήρωσε την ανατροπή για τη Λιόν, κάνοντας το 1-2 στο ματς. Το τελικό 2-2 όμως έγινε στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων με τον Μποντμέρ!

Αμιάν: Γκάρντνερ, Ζαλέ, Σετζού, Λεφόρ, Αλεσάμι, Κακουτά, Μπλιν, Νιαορέ, Ντιαμπατέ, Κονατέ, Γκιράς, ενώ αγωνίστηκαν και οι Μονκοντουί, Οτεγό, Μποντμέρ.

Λιόν: Λόπες, Τετέ, Ντιμπουά, Άντερσεν, Μαρτσέλο, Αντελαΐντ, Τουσάρ, Αουάρ, Τεριέρ, Τραορέρ, Ντεμπελέ, ενώ έπαιξαν και οι Λούκας, Σολέ, κορνέ.

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ – Μαγιόρκα – Αθλέτικ Μπιλμπάο 0-0: «Κόλλησαν»