ΓΑΛΛΙΑ

Αμιάν – Παρί 4-4: Απίστευτη ματσάρα (vid)

Τρομερό ματς με την Παρί να χάνει βαθμούς...

Αμιάν – Παρί 4-4: Ένα απίστευτο ματς έγινε στην έδρα της Αμιάν, όπου η Παρί Σεν Ζερμέν έχασε δύο βαθμούς στο πρωτάθλημα της Γαλλία, Ligue 1.

Οι γηπεδούχοι ήταν αυτοί οι οποίοι αιφνιδίασαν την Παρί στο ματς. Προηγήθηκαν μόλις στο 5′ με τον Γκιράς, ενώ στο 29′ ο Κακουτά σημείωσε το 2-0! Μάλιστα στο 40′ ο Ντιαμπατέ «έγραψε» το 3-0 στο ματς!

Η Παρί μείωσε στο 45′ με τον Ερέρα, ενώ στο δεύτερο ημίχρονο αντέδρασε. Και μέσα σε πέντε λεπτά 60′ και 65′ ο Κουασί ισοφάρισε σε 3-3! Ο Ικάρντι ολοκλήρωσε την ανατροπή σημειώνοντας στο 74′ το 3-4. Και ενώ όλα έδειχναν ότι θα έπαιρνε η Παρί το τρίποντο με μία μεγάλη ανατροπή, η Αμιάν είχε άλλη άποψη.

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ – Μπαρτσελόνα: Βόμβα επιστροφής Νεϊμάρ μέσω… χάκερ!

Στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων ο Γκιράς με το δεύτερο προσωπικό του γκολ διαμόρφωσε το τελικό 4-4!

Αμιάν: Γκάρντνερ, Καλαμπρεσί, Οπόκου, Σετζού, Αλεσάμι, Ζούγκου, Μπλιν, Οτερό, Κακουτά, Ντιαμπατέ, Γκιράς, ενώ έπαιξαν και οι Ζαλέ, Εμπενζά, Κορνέτ.

Παρί Σεν Ζερμέν: Νάβας, Ερέρα, Κουασί, Σίλβα, Μπάκερ, Γκεγέ, Παρέντες, Ντράξλερ, Ντι Μαρία, Ικάρντι, Καβάνι, ενώ αγωνίστηκαν και οι Κορέα, Βεράτι, Μπερνάτ.

25η αγωνιστική

Παρασκευή (14/2)
Μονακό – Μονπελιέ 1-0 (52′ Σλιμανί)

Σάββατο (15/2)
Αμιάν – Παρί Σεν Ζερμέν 4-4 (5′, 90′ Γκιρασί, 29′ Κακουτά, 40′ Ντιαμπατέ – 45′ Ερέρα, 60′, 65′ Κουασί, 74′ Ικάρντι)
Μπορντό – Ντιζόν 2-2 (35′ Χουάνγκ, 64′ Μπριάν – 16′, 72′ Μουνίρ)
Ναντ – Μετς 0-0
Τουλούζ – Νις 0-2 (12′ Μελο, 90′ Ερέλ)
Νιμ – Ανζέ 1-0 (80′ Κονέ)