ΓΑΛΛΙΑ

Coupe de France: Άνετα η Λιόν – Αποτελέσματα & πρόγραμμα

Η Λιόν ξεπέρασε πολύ εύκολα το εμπόδιο της Αζαξιό στη φάση των «64» του Coupe de France, με σκορ 5-1. Δείτε τα αποτελέσματα και το πρόγραμμα.

Οι γηπεδούχοι έχασαν ευκαιρία μόλις στο 1ο λεπτό με τον Κορνέ και στο 10′ προηγήθηκαν με τον Ντεπάι.

Δώδεκα λεπτά αργότερα ο Σλιμανί διπλασίασε το προβάδισμα της Λιόν, η οποία ξανασκόραρε με τον Κορνέ στο 24′.

Ο Σερκί πήρε τη σκυτάλη στο 38′, ενώ ο χορός των γκολ των γηπεδούχων ολοκληρώθηκε στο 78′ με πέναλτι που κέρδισε κι εκτέλεσε ο Αουάρ.

Η Αζαξιό απλά μείωσε στο 90′ με πέναλτι του Νουρί.