ΓΑΛΛΙΑ

Coupe de France: Στους «16» η Παρί Σεν Ζερμέν (vid)

Με τον Κιλιάν Εμπαπέ να σκοράρει δύο φορές, η Παρί επικράτησε 3-0 της Μπρεστ και πέρασε στους «16» του Coupe de France.

Με τον Κιλιάν Εμπαπέ να σκοράρει δύο φορές, η Παρί Σεν Ζερμέν επικράτησε 3-0 της Μπρεστ και πέρασε στους «16» του Coupe de France.

Ο Κιλιάν Εμπαπέ βρέθηκε σε καλή μέρα και η Παρί Σεν Ζερμέν δεν αντιμετώπισε δυσκολίες απέναντι στην Μπρεστ για τους «32» του Coupe de France.

Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν στο 9′ με τρομερή προσπάθεια του 22χρονου, ενώ στο 44′ ο Πάμπλο Σαράμπια διπλασίασε το προβάδισμα.

Η Μπρεστ βελτιώθηκε στο β’ ημίχρονο, όμως ο Εμπαπέ είχε κι άλλο… βέλος στη φαρέτρα, το εξαπέλυσε και έγραψε το τελικό 0-3 στο 73ο λεπτό.

Τα αποτελέσματα των αγώνων του Σαββάτου για τους «32»

Αλέ – Μονπελιέ 1-2

Ρεντ Σταρ – Λανς 3-2

GFA74 – Ανεσί 1-1 (6-5 στα πέναλτι)

Σεντ Λουίς Νιβέγκ – Σεντάν 0-2

Βαλενσιέν – Μετς 0-4

Λε Πουί – Λοριάν 1-0

Σομίρ – Μοντανιάρντ 3-3 (4-3 στα πέναλτι)

Λιόν – Σοσό 5-2

Μπρεστ – Παρί Σεν Ζερμέν 0-3

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Coupe de France: Στους «16» η Παρί Σεν Ζερμέν (vid)», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.