ΓΑΛΛΙΑ

Γαλλία: Σταθερά στο «κυνήγι» της Παρί η 2η Λανς

Μετά το μεγάλο «διπλό» επί της Μαρσέιγ, η Λανς νίκησε και τη Ρεμς για να παραμείνει στο... κατόπι της Παρί Σεν Ζερμέν.

Το 3-2 της Λανς μέσα στη Μαρσέιγ είχε και συνέχεια, καθώς στο πλαίσιο της 9ης αγωνιστική της Ligue 1, η ομάδα του Φρανκ Χες νίκησε και την Ρεμς με 2-0.

Πρωταγωνιστής της νίκης ο Αρνό Καλιμουεντό Μουανγκά που πέτυχε και τα δύο γκολ της Λανς. Συγκεκριμένα ο 19χρονος διεθνής Γάλλος φορ, άνοιξε το σκορ στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου και έκανε το 2-0 επτά λεπτά μετά την έναρξη του δευτέρου (52′).

Με τη νίκη που ήταν η 5η της στο πρωτάθλημα, αυτή η Λανς έφτασε τους 18 βαθμούς και εδραιώθηκε ακόμη περισσότερο στη 2η θέση. Η Ρεμς από την πλευρά της έμεινε στους 10 βαθμούς μετά την 3η της ήττα.

Γαλλία: Τα αποτελέσματα της 9ης αγωνιστικής