ΓΑΛΛΙΑ

Κύπελλο Γαλλίας: Εκδίκηση η Παρί, πέρασε η Λιόν (vids)

Δείτε σε videos τα highlights των αναμετρήσεων

Κύπελλο Γαλλίας: Η Παρί Σεν Ζερμέν και η Λιόν πήραν το εισιτήριο της ημιτελικής φάσης.

Η Ντιζόν έκανε το λάθος να ισοφαρίσει τους πρωταθλητές και τελικά το πλήρωσε.

Η Παρί Σεν Ζερμέν πήρε το προβάδισμα μόλις στο 1ο λεπτό με αυτογκόλ του Γουές Λοτοά, αλλά οι γηπεδούχοι έφεραν το ματς στα ίσα στο 13’ με τον Μουνίρ Σουιάρ.

Στη συνέχεια οι φιλοξενούμενοι θυμήθηκαν το 2-1 του περασμένου Νοεμβρίου από την Ντιζόν και την ταπείνωσαν.

Οι Κιλιάν Εμπαπέ (44’), Τιάγκο Σίλβα (50’), Πάμπλο Σαράμπια (56’, 90+1’) και Σενού Κουλιμπαλί (86’ αυτ.) έγραψαν το τελικό 1-6.

Λίγες ώρες αργότερα, ο Χουσέμ Αουάρ χάρισε στη Λιόν τη νίκη (1-0) πρόκριση επί της Μαρσέιγ με γκολ στο 81ο λεπτό.

Κάντε like στην σελίδα του Sportime στο Facebook

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Κύπελλο Γαλλίας: Εκδίκηση η Παρί, πέρασε η Λιόν (vids)», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.