ΓΑΛΛΙΑ

Κύπελλο Γαλλίας: Μετά από 38 χρόνια στον τελικό η Σεντ Ετιέν! (vid)

Ο Ριάντ Μπουντεμπούζ χάρισε στους «στεφανουά» την πρόκριση επί της Ρεν

Κύπελλο Γαλλίας: Στο 4ο λεπτό των καθυστερήσεων ήρθε η πρόκριση της Σεντ Ετιέν (2-1 τη Ρεν) στον τελικό.

Στο 33’ ο Μπάιγ Νιάνγκ άνοιξε το σκορ για τους φιλοξενούμενους με πέναλτι, όμως 10 λεπτά αργότερα ο Τιμοτέ Κολοτζέτζακ ισοφάρισε.

Όλα έδειχναν παράταση, όμως στο 4ο λεπτό των καθυστερήσεων ο Ριάντ Μπουντεμπούζ έγραψε το τελικό 2-1.

Η Σεντ Eτιέν πέρασε στον τελικό για πρώτη φορά μετά από 38 χρόνια.

Και το 1982 αντίπαλος των «στεφανουά» ήταν η Παρί Σεν Ζερμέν, η οποία τότε είχε επικρατήσει στα πέναλτι.

Κύπελλο Γαλλίας: Ο τελικός θα διεξαχθεί στις 25 Απριλίου στο «Σταντ ντε Φρανς».

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Κύπελλο Γαλλίας: Μετά από 38 χρόνια στον τελικό η Σεντ Ετιέν! (vid)», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.