ΓΑΛΛΙΑ

Ligue 1: Εύκολα και απλά η Μαρσέιγ, 3-1 την Σεντ Ετιέν

Νικηφόρο ήταν το πρώτο παιχνίδι της Μαρσέιγ μετά τα επεισόδια στο ντέρμπι με τη Νις.

Η Μαρσέιγ φάνηκε να μην είναι επηρεασμένη από τα επεισόδια και επέστρεψε στις νίκες κόντρα στη Σεντ Ετιέν.

Οι γηπεδούχοι μπήκαν μπροστά στο σκορ με το πρώτο τέρμα του Γκεντουζί στο πρωτάθλημα στο 22ο λεπτό.

Η απάντηση ωστόσο δεν άργησε να έρθει, καθώς στο 32′ με την κεφαλιά του Κολοτζέτζακ γράφτηκε το 1-1. Επτά λεπτά αργότερα, ο σκόρερ του πρώτου τέρματος είχε δοκάρι.

Η ομάδα του Σαμπάολι πήρε ξανά προβάδισμα στο 51ο λεπτό με το τέρμα του Ζέρσον μετά από ασίστ του Ρονζιέ.

Το τελικό σκορ διαμορφώθηκε στο 68ο λεπτό με τον Ουντέρ με υπέροχο σουτ από το ύψος της μεγάλης περιοχής.

Hλίας Μπόγδανος: Ξανά Survivor ο αγαπητός παίκτης (pic)

Ανεξάρτητη Λαϊκή Ορχήστρα «Μίκης Θεοδωράκης»: Συναυλία σε ποίηση Γιάννη Ρίτσου, Τάσου Λειβαδίτη και Μανόλη Αναγνωστάκη

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Ligue 1: Εύκολα και απλά η Μαρσέιγ, 3-1 την Σεντ Ετιέν», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.