ΓΑΛΛΙΑ

Ligue 1: «Καθάρισε» από το ημίχρονο η Παρί

Η Παρί Σεν Ζερμέν έφυγε με τη νίκη 2-0 από την έδρα της Μετς στο πλαίσιο της 4ης αγωνιστικής της Ligue 1.

Οι πρωταθλητές Γαλλίας δεν συνάντησαν ιδιαίτερα προβλήματα στο «Stade Saint Symphorien» απέναντι στη γηπεδούχο Μετς, της οποίας επιβλήθηκαν με 2-0 στο πλαίσιο της 4ης αγωνιστικής του γαλλικού πρωταθλήματος και έφτασαν στην κορυφή τη Ρεν, με παιχνίδι περισσότερο.

Η ομάδα του Τόμας Τούχελ κατάφερε να εξασφαλίσει ουσιαστικά τη νίκη από το ημίχρονο.

Στο 11ο λεπτό άνοιξε το σκορ χάρη στο πέναλτι του Άνχελ Ντι Μαρία, ενώ στο 43′ διαμόρφωσε το τελικό σκορ με το γκολ του Έρικ Τσούπο Μότινγκ.

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ: Νεϊμάρ: «Προβάρει» τα μπλαουγκράνα!

Δείτε αυτή τη δημοσίευση στο Instagram.

⏳ Full time / Fin du match . FC Metz 0⃣ – 2⃣ Paris Saint-Germain ⚽ #DiMaría 11′ (PEN) ⚽ #ChoupoMoting 43′ . 🔴🔵 #AllezParis #ICICESTPARIS #FCMPSG #PSG #ParisSaintGermain #Paris #Football

Η δημοσίευση κοινοποιήθηκε από το χρήστη Paris Saint-Germain (@psg) στις

Τα αποτελέσματα της 4ης αγωνιστικής της Ligue 1

Παρασκευή 30/8

Μετς-Παρί Σεν Ζερμέν 0-2 (11′ Ντι Μαρία , 43′ Τσουπό-Μοτίνγκ)

20 Ντιζόν 3 0 1 5

Ζήσε το πιο καυτό καλοκαίρι της ζωής σου. Απόκτησε σήμερα το MINI που πάντα ήθελες με όφελος έως €5.000 και προνομιακό επιτόκιο 2,9%* με το πρόγραμμα ALL IN MINI στη Σπανός ΑΕ. Μην αργείς. Οι MINI HOT DAYS διαρκούν για λίγες ημέρες και ισχύουν για περιορισμένο αριθμό ετοιμοπαράδοτων αυτοκινήτων**. Εσύ θα προλάβεις;

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Ligue 1: «Καθάρισε» από το ημίχρονο η Παρί», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.