ΓΑΛΛΙΑ

Μαρσέιγ: Απέφυγε παρά τρίχα το σοκ (vid)

Η ομάδα του Αντρέ Βίλας-Μπόας επικράτησε 2-1 της Μπρεστ

Μαρσέιγ: Επικράτησε 2-1 της Μπρεστ και διεύρυνε στους 4 βαθμούς τη διαφορά από την 3η Ανζέ.

Η ομάδα του Αντρέ Βίλας-Μπόας ισοφαρίστηκε στο 88’, αλλά απάντησε άμεσα και πήρε τη νίκη.

Στο 5ο λεπτό η Mαρσέιγ απείλησε με τον Τσαλέτα-Τσαρ και στο 13ο με τον Μπενεντέτο, ενώ στο 14ο η Μπρεστ είχε δοκάρι.

Οι γηπεδούχοι συνέχισαν να απειλούν, όμως ο Γκοτιέ Λαρσονέρ βρέθηκε σε καλή μέρα, δικαιολογώντας τον τίτλο του Νο1 σε αποκρούσεις στη Ligue 1.

Ο «γόρδιος δεσμός» λύθηκε στο 56ο λεπτό με τον Μπουνά Σαρ, αλλά η Μαρσέιγ δεν μπόρεσε να καθαρίσει το ματς.

Στο 62’ είχε δοκάρι ο Παγέτ και στο 64’ ο Ρονζιέ, δείγμα της εικόνας του αγώνα.

Η Μαρσέιγ είχε συνολικά 34 τελικές (οι 10 προς την εστία), δεύτερη καλύτερη επίδοση μετά τις 35 της Παρί επί της Αζαξιό από τον Αύγουστο του 2013.

Όλα αυτά δεν είχαν καμία σημασία στο 88’, όταν ο Ερβέν Καρντονά ισοφάρισε για την Μπρεστ.

Θα έλεγε κανείς ότι αυτό το γκολ μπήκε μόνο και μόνο για να σκοράρει ξανά η Μαρσέιγ.

Ο Νεμάνια Ράντονιτς απάντησε στο 89’ και χάρισε τη νίκη στην ομάδα του Βίλας-Μπόας.