ΓΑΛΛΙΑ

Λιόν – Μαρσέιγ 1-1: Όρθια η αντίπαλος του Ολυμπιακού (vid)

Για τέταρτο διαδοχικό ματς έμεινε μακριά από τη νίκη η Μαρσέιγ στη Ligue 1. Εν προκειμένω, η προσεχής αντίπαλος του Ολυμπιακού στο Champions League έμεινε στο 1-1 εκτός έδρας με τη Λιόν. Βέβαια, όταν μένεις με 10 παίκτες για 70+ λεπτά και δέχεσαι 24 τελικές, η ισοπαλία θεωρείται βάλσαμο. Ο αρχηγός Παγέ άνοιξε το σκορ...

Για τέταρτο διαδοχικό ματς έμεινε μακριά από τη νίκη η Μαρσέιγ στη Ligue 1.

Εν προκειμένω, η προσεχής αντίπαλος του Ολυμπιακού στο Champions League έμεινε στο 1-1 εκτός έδρας με τη Λιόν.

Βέβαια, όταν μένεις με 10 παίκτες για 70+ λεπτά και δέχεσαι 24 τελικές, η ισοπαλία θεωρείται βάλσαμο.

Ο αρχηγός Παγέ άνοιξε το σκορ στο 16′ και αποβλήθηκε στο 19′, προτού ο Αουάρ ισοφαρίσει με πέναλτι στο 28′.

Η ομάδα του Ρουντί Γκαρσιά βρίσκεται στους 7 βαθμούς μετά από 6 ματς, ενώ η Μαρσέιγ έχει 2 περισσότερους και βρίσκεται στο -5 από την κορυφή.

Τα αποτελέσματα της 6ης αγωνιστικής

Παρασκευή 2/10

Παρί Σεν Ζερμέν – Ανζέ 6-1 (7′ Φλορέντσι, 36′, 47′ Νεϊμάρ, 57′ Ντράξλερ, 71′ Γκουγιέ, 84′ Εμπαπέ – 52′ Τραορέ)

Σάββατο 3/10

Λανς – Σεντ Ετιέν 2-0 (15’ πεν. Κακουτά, 82’ Σοτόκα)

Νις – Ναντ 2-1 (27’ Ντάντε, 62’ Τουράμ-45+6’ πεν. Λουζά)

Κυριακή 4/10

Μονπελιέ – Νιμ 0-1 (84′ Ριπάρ)

Μπορντό – Ντιζόν 3-0 (11′ Ουντέν, 29′ Καλού, 89′ Μπάσιτς)

Μπρεστ – Μονακό 1-0 (8′ Φεβρ)

Στρασμπούρ – Λιλ 0-3 (21′ Τσελίκ, 54′ Σάντσες, 68′ Γιλμάζ)

Μετς – Λοριάν 3-1 (39′, πεν., 59′, 64′ Νιανέ – 36′ Αμέλ)

Ρεν – Ρεμς 2-2 (24′ Ραφίνια, 37′ Ντα Σίλβα – 11′ Αμπντελχαμίντ, 66′ Ντιά)

Λιόν – Μαρσέιγ 1-1 (28′ πέν. Αουάρ – 16′ Παγέ)