ΓΑΛΛΙΑ

Μαρσέιγ – Μετς 1-1: Την έσωσε ο Σανσόν στο 90+5′!

Φινάλε βγαλμένο από σενάριο του Άλφρεντ Χίτσκοκ στη Μασσαλία, όπου Μαρσέιγ και Μετς μοιράστηκαν βαθμούς (1-1). Με γκολ του Ιμπραχίμα Νιανέ στο 70ό λεπτό, η ομάδα του Βενσάν Ονιόν έκανε την αρχή για μία σπουδαία νίκη. Οι φιλοξενούμενοι είχαν πανηγυρίσει μόλις τρία τρίποντα στα προηγούμενα 15 ματς στη συγκεκριμένη έδρα. Μάλιστα, η Μετς είχε να...

Φινάλε βγαλμένο από σενάριο του Άλφρεντ Χίτσκοκ στη Μασσαλία, όπου Μαρσέιγ και Μετς μοιράστηκαν βαθμούς (1-1).

Με γκολ του Ιμπραχίμα Νιανέ στο 70ό λεπτό, η ομάδα του Βενσάν Ονιόν έκανε την αρχή για μία σπουδαία νίκη.

Οι φιλοξενούμενοι είχαν πανηγυρίσει μόλις τρία τρίποντα στα προηγούμενα 15 ματς στη συγκεκριμένη έδρα.

Μάλιστα, η Μετς είχε να φύγει νικήτρια από τις 28 Αυγούστου 2004, όμως το Σάββατο (26/9) πλησίασε όσο ποτέ άλλοτε στο σπάσιμο της δυσμενούς αυτής παράδοσης.

Τελικά, η Μασσαλία παρέμεινε απόρθητη χάρη στον Μοργκάν Σανσόν, ο οποίος ισοφάρισε στο 5ο λεπτό των καθυστερήσεων και έγραψε το τελικό 1-1.