ΓΑΛΛΙΑ

Μαρσέιγ – Ναντ 3-1: Νίκη πριν από τον Ολυμπιακό (vid)

Μαρσέιγ: Λίγες ημέρες πριν από το ματς με τον Ολυμπιακό για τους ομίλους του Champions League, η Μαρσέιγ επικράτησε 3-1 της Ναντ.

Μόλις στο 2ο λεπτό οι γηπεδούχοι μπήκαν μπροστά στο σκορ με τον Τοβέν, ενώ στο 35′ ο Παγέ διπλασίασε τα γκολ και στο 60′ ο Μπενεντέτο βρήκε δίχτυα με πέναλτι.

Η Ναντ απλά κατάφερε να πετύχει το γκολ της τιμής στο 73’ με τον Μπλας.

Η Μαρσέιγ έφτασε τους 21 βαθμούς (με ματς λιγότερο) και βρίσκεται στην 3η θέση της βαθμολογίας.

Να σημειωθεί ότι πριν από τη σέντρα τηρήθηκε ενός λεπτού σιγή στη μνήμη του Ντιέγκο Μαραντόνα.

Μάλιστα, οι ποδοσφαιριστές των δύο ομάδων και οι διαιτητές σχημάτισαν το γράμμα Μ στο κέντρο του γηπέδου.

Η σύνθεση της Μαρσέιγ: Μανταντά, Σακάι, Γκονσάλες, Καλέτα, Αμαβί, Ρονζιέ (77′ Στρούτμαν), Καμαρά, Κουισάνς, Τοβέν, Μπενεντέτο (76′ Ζερμέν), Παγέ (85′ Άκε).

Το πρόγραμμα της 12ης αγωνιστικής

Παρασκευή 27/11
Στρασμπούρ-Ρεν 1-1 (24′ Toμασόν – 60′ Ουνού)

Σάββατο 28/11
Μαρσέιγ-Ναντ 3-1 (2′ Toβέν, 35′ Παγέ, 60′ πέν. Μπενεντέτο – 73′ Μπλας)

20 Ντιζόν 11 4 5 20

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Μαρσέιγ – Ναντ 3-1: Νίκη πριν από τον Ολυμπιακό (vid)», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.