ΓΑΛΛΙΑ

Μετς – Σεντ Ετιέν 2-0: Έχασε το παιχνίδι και τον Ρέτσο

Η Μετς κατάφερε να επιβληθεί στην έδρα της, κόντρα στην Σεντ Ετιέν, με σκορ 2-0, φτάνοντας τους 11 βαθμούς στο πρωτάθλημα. Από ένα γκολ σε κάθε ημίχρονο πέτυχε η Μετς (Φαρίτ Μπουλαγά 5′, Άλφα Σισοκό 78′ (αυτ.)) , που κέρδισε με 2-0 την Σέντ Ετιέν. Οι φιλοξενούμενοι γνώρισαν ακόμα μία ήττα και «κόλλησαν» στους 10...

Η Μετς κατάφερε να επιβληθεί στην έδρα της, κόντρα στην Σεντ Ετιέν, με σκορ 2-0, φτάνοντας τους 11 βαθμούς στο πρωτάθλημα.

Από ένα γκολ σε κάθε ημίχρονο πέτυχε η Μετς (Φαρίτ Μπουλαγά 5′, Άλφα Σισοκό 78′ (αυτ.)) , που κέρδισε με 2-0 την Σέντ Ετιέν. Οι φιλοξενούμενοι γνώρισαν ακόμα μία ήττα και «κόλλησαν» στους 10 βαθμούς.

Εκτός του αγώνα, η Σεντ Ετιέν έχασε και τον Ρέτσο που αποχώρησε ως τραυματίας με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου.