ΓΑΛΛΙΑ

Μονακό – Παρί Σεν Ζερμέν 3-2: Πήγε να την… πληγώσει ο Εμπαπέ αλλά έκανε ανατροπάρα (vids)

Η Μονακό πέτυχε σπουδαία νίκη με 3-2 κόντρα στην Παρί Σεν Ζερμέν με ανατροπή

Η Μονακό έκανε μεγάλη ανατροπή κόντρα στην Παρί Σεν Ζερμέν παίρνοντας τη νίκη με 3-2. Από δύο γκολ οι Εμπαπέ και Φόλαντ. Το νικητήριο τέρμα ο Φάμπρεγας.

Η Μονακό έβαλε «στοπ» στην Παρί Σεν Ζερμέν με σούπερ ανατροπή, τελειώνοντας το νικηφόρο σερί οχτώ αγώνων που έχτιζαν οι φιλοξενούμενοι.

Όλα έμοιαζαν εύκολα, καθώς η Παρί Σεν Ζερμέν βρέθηκε μπροστά στο σκορ με 2-0 στο 37′ (το 1-0 στο 25′), με τον Κιλιάν Εμπαπέ να γράφει δις το όνομά του στον πίνακα του σκορ κόντρα στην παλιά του ομάδα. Μάλιστα, μέσα σε μόλις δύο λεπτά οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να πετύχουν ακόμα δύο γκολ, τα οποία ακυρώθηκαν με χρήση VAR ως οφσάιντ.

Η… αντεπίθεση ήρθε στο δεύτερο ημίχρονο με τον Φόλαντ να μειώνει στο 52ο λεπτό και στο 65′ διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του, αλλά και τα προσωπικά του, φέρνοντας στα ίσια το ματς.

Στο 84′ ήρθε και η ολική ανατροπή, με τον Φάμπρεγας να είναι εύστοχος από την άσπρη βούλα και να γράφει το τελικό 3-2.

Μονακό (Νίκο Κόβατς): Μανόνε, Ματσίμα, Ντισασί, Μπαντιασίλ, Μπάλο Τουρέ (46’ Ενρίκε), Ντιόπ (90+2’ Γιόβετιτς), Τσουαμενί (90’ Φλορεντίνο), Φοφανά, Μαρτίνς (90+3′ Ματάζο), Γκέμπελς (46’ Φάμπρεγας), Φόλαντ

Παρί Σεν Ζερμέν (Τόμας Τούχελ): Νάβας, Ντιαλό, Κιμπεμπέ, Κουρζαβά (68’ Κουρζαβά), Νταγκμπά, Περέιρα (68’ Παρέδες), Ραφίνια (85’ Φλορέντσι), Ντι Μαρία (60’ Νεϊμάρ), Σαράμπια, Μπαπέ (68’ Ρουίζ-Ατίλ), Κεν