ΓΑΛΛΙΑ

Μονπελιέ – Παρί Σεν Ζερμέν 1-3: Η Παρί νίκησε, ο Εμπαπέ έγραψε ιστορία (vids)

Η Παρί Σεν Ζερμέν δυσκολεύτηκε αλλά πέρασε από την έδρα της Μονπελιέ, με τον Κιλιάν Εμπαπέ να φτάνει τα 100 γκολ

Η Παρί Σεν Ζερμέν πέρασε από την έδρα της Μονπελιέ, επικρατώντας με 1-3 και βρίσκεται στην κορυφή της ligue 1.

Η Παρί Σεν Ζερμέν διατηρεί απόσταση… ασφαλείας στην κορυφή της βαθμολογίας, αφού βρίσκεται τέσσερις βαθμούς πάνω από τη δεύτερη Μαρσέιγ, η οποία βέβαια έχει δύο ματς λιγότερα.

Το συγκεκριμένο ματς δεν θα ξεχάσει σίγουρα ο Κιλιάν Εμπαπέ, ο οποίος διαμόρφωσε το τελικό 1-3 στις καθυστερήσεις, πετυχαίνοντας το 100ο του γκολ με τη φανέλα της Παρί.

Ο Νταγκμπά άνοιξε το σκορ κι ο Μαβιντίντι ισοφάρισε για τους γηπεδούχους, ενώ στο 78′ ο Κεν βρήκε δίχτυα κάνοντας το 1-2, με τον Εμπαπέ να διαμορφώνει το τελικό σκορ στις καθυστερήσεις.

Μονπελιέ-Παρί 1-3
(41′ Μαβιντιντί – 33′ Νταγκμπά, 77′ Κεάν, 90+1′ Εμπαμπέ)

Μετς-Λιόν (22:00)

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Μονπελιέ – Παρί Σεν Ζερμέν 1-3: Η Παρί νίκησε, ο Εμπαπέ έγραψε ιστορία (vids)», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.