ΓΑΛΛΙΑ

Ναντ – Παρί Σεν Ζερμέν 0-3: Μόνη πρώτη (vid)

Υπόθεση ενός ημιχρόνου ήταν το Ναντ – Παρί Σεν Ζερμέν. Για ένα ημίχρονο οι γηπεδούχοι βρήκαν τον τρόπο να κρατήσουν στο μηδέν τους Παριζιάνους. Μετά, όμως, υπήρχε… κατηφόρα. Ούτως ή άλλως η απόσταση ανάμεσα σε Ναντ και Παρί Σεν Ζερμέν είναι μεγάλη. Με το που ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο ο Ερέρα άνοιξε το σκορ και...

Υπόθεση ενός ημιχρόνου ήταν το Ναντ – Παρί Σεν Ζερμέν. Για ένα ημίχρονο οι γηπεδούχοι βρήκαν τον τρόπο να κρατήσουν στο μηδέν τους Παριζιάνους. Μετά, όμως, υπήρχε… κατηφόρα.

Ούτως ή άλλως η απόσταση ανάμεσα σε Ναντ και Παρί Σεν Ζερμέν είναι μεγάλη. Με το που ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο ο Ερέρα άνοιξε το σκορ και αυτό ήταν το κλειδί για τη συνέχεια. Με πέναλτι ο Εμπαπέ στο 67′ έκανε το 0-2 και το κερασάκι στην τούρτα μπήκε από τον Σανάμπρια με ωραίο σκάψιμο.

ΝΑΝΤ: Λαφάν, Απιά, Καστελέτο, Αμπέντ, Τραορέ, Τσιριβέγια (73′ Τουρέ), Λουζά, Κοκό (73′ Αγκουστέν), Σιμόν (25′ Μπαμπά), Μπλας (85′ Περέιρα ντε Σα), Κολό.

ΠΑΡΙ ΣΕΝ ΖΕΡΜΕΝ: Νάβας, Νταγκμπά, Ντανίλο Περέιρα, Ντιαλό, Μπάκερ, Γκουέιγ (66′ Μαρκίνιος), Σαράμπια, Αντέρ Ερέρα, Ραφίνια (74′ Κουρζαβά), Εμπαπέ (74′ Φαντιγκά), Κιν (46′ Ρουίζ-Ατίλ).