ΓΑΛΛΙΑ

Νις – Παρί 1-4: Αγχώθηκε, αλλά ήρθαν οι κόκκινες

Δεν ήταν τόσο εύκολη η νίκη της Παρί μέσα στην έδρα της Νις...

Νις – Παρί 1-4: Ναι μεν η Παρί Σεν Ζερμέν στο ημίχρονο είχε το προβάδισμα με 0-2 στην έδρα της Νις, αλλά η νίκη δεν ήρθε τόσο εύκολα.

Οι πρωταθλητές Γαλλίας μπόρεσαν να πάρουν κεφάλι στο σκορ με 0-2, χάρη σε δύο γκολ του Ντι Μαρία στο 15′ και 21′. Με το δεύτερο μάλιστα να είναι… γκολάρα!

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ – Ντι Μαρία: «Χορεύοντας» τη Νις (vid)

Στο δεύτερο ημίχρονο όμως η Νις αντέδρασε. Μείωσε στο 67′ με τον Γκανάγο και άγχωσε την Παρί. Παρόλα αυτά όμως οι γηπεδούχοι έμειναν με δέκα παίκτες εξαιτίας αποβολής του Τσιπριέν με δεύτερη κίτρινη κάρτα. Και σα να μην έφτανε αυτό στο 77′ έμεινε και με εννέα, καθώς αποβλήθηκε με απευθείας κόκκινη ο Ερέλε.

Κάτι το οποίο η Παρί εκμεταλλεύτηκε. Στο 88′ ο Εμπαπέ «έγραψε» το 1-3 και στις καθυστερήσεις ο Ικάρντι διαμόρφωσε το 1-4.