ΓΑΛΛΙΑ

Παρί – Μπορντό 2-2: Της την έκανε τη «ζημιά» (vid)

Παρί - Μπορντό 2-2: Δεύτερο σερί ματς της Παρί Σεν Ζερμέν στο γαλλικό πρωτάθλημα που μένει μακριά από τη νίκη...

Παρί – Μπορντό 2-2: Την ευκαιρία στη Λιλ να ανέβει στην κορυφή, έδωσε η Μπορντό το Σάββατο!

Παρί – Μπορντό 2-2: Οι Γιρονδίνοι κατάφεραν να πάρουν τον βαθμό της ισοπαλίας μέσα στο Παρίσι απέναντι στην Παρί. Κάτι το οποίο δίνει το δικαίωμα στη Λιλ να ισοβαθμίση με την Παρί στην κορυφή, σε περίπτωση νίκης της σήμερα στην έδρα της Σεντ Ετιέν.

Με αυτό το ματς η Παρί Σεν Ζερμέν έμεινε για δεύτερο σερί μακριά από τη νίκη στο γαλλικό πρωτάθλημα. Μετά από την ήττα που είχε γνωρίσει εκτός έδρας από τη Μονακό με 3-2.

Στο 10′ ο Πεμπελέ σημείωσε το αυτογκόλ για το 0-1 του αγώνα. Ο Νεϊμάρ ισοφάρισε στο 27′ με πέναλτι και αμέσως ένα λεπτό μετά ο Κεν έκανε την ανατροπή και το 2-1!

Η Μπορντό όμως δεν το έβαλε κάτω και στο 60′ ο Αντλί, ο οποίος είχε μπει ένα λεπτό πριν ως αλλαγή, διαμόρφωσε το τελικό 2-2!

Παρί Σεν Ζερμέν: Ρίκο, Φλορέντσι, Πεμπελέ, Κιμπεμπέ, Μπάκερ, Παρέδες (85′ Ικάντι), Βεράτι (64′ Ερέρα), Ραφίνια (64′ Ραφίνια), Νεϊμάρ, Κεν (85′ Σαράμπια), Εμπαπέ.

Μπορντό: Κοστίλ, Κουατέγκ (46′ Μπενίτο), Μπαϊσέ, Κοσιελνί, Σαμπαλί, Ζερκάν (59′ Ουντίν), Οτάβιο, Μπάσιτς (59′ Αντλί), Χουάνγκ (59′ Ντεπρεβίλ), Μπεν Αρφά, Μάζα (81′ Μριάντ).