ΓΑΛΛΙΑ

Παρί Σεν Ζερμέν: Kάζο από την Ντιζόν (vid)

Δείτε σε video τα highlights

Παρί Σεν Ζερμέν: Υπέστη ήττα-σοκ από τη μέχρι πρότινος ουραγό της βαθμολογίας Ντιζόν στο «Γκασόν Ζεράρ» με 2-1!

Οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ στο 19′ με τον Κιλιάν Εμπαπέ και όλα έδειχναν ότι θα έχουν ένα εύκολο βράδυ.

Η Ντιζόν, στον αντίποδα, έχασε με τραυματισμό τους Σενού Κουλιμπαλί και Φουάντ Σαφίκ.

Εντούτοις, στο 6ο λεπτό των καθυστερήσεων του α’ ημιχρόνου, οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν με τον Μουνίρ Σουιάρ και με την έναρξη του β’ ανέτρεψαν τα δεδομένα με τον Χοντέρ Καντίς!

Η Παρί πάλεψε για να σώσει την παρτίδα, όμως οι Μάουρο Ικάρντι και Χουάν Μπερνάτ σημάδεψαν δοκάρι.