ΓΑΛΛΙΑ

Παρί Σεν Ζερμέν – Μονπελιέ 4-0: Την… καθάρισε μέσα σε τέσσερα λεπτά

Η Παρί Σεν Ζερμέν διέλυσε την Μονπελιέ επικρατώντας με 4-0, «καθαρίζοντας» το ματς μέσα σε τέσσερα λεπτά και ανεβαίνοντας μόνη στην κορυφή της βαθμολογίας.

Η Παρί Σεν Ζερμέν συνεχίζει το αήττητο σερί που χτίζει εδώ και έναν μήνα, μετρώντας επτά ματς χωρίς ήττα. Αυτή τη φορά, ήταν η σειρά της Μονπελιέ, η οποία δεν κατάφερε να πάρει κάτι καλό και γνώρισε βαριά ήττα με 4-0.

Οι φιλοξενούμενοι έμειναν με παίκτη λιγότερο στο 16’ μετά την αποβολή του Γιόνας Όμλιν, με τον Κιλιάν Εμπαπέ να είναι αυτός που άνοιξε το σκορ στο 34’.

Οι γηπεδούχοι «καθάρισαν» το ματς μετά από ένα μαγικό τετράλεπτο, με τον Νεϊμάρ να κάνει το 2-0 και τους Ικάρντι (61’) και Εμπαπέ (63’) να διαμορφώνουν το τελικό 4-0.

Η 21η αγωνιστική:

Παρασκευή 22/01

Παρί Σεν Ζερμέν-Μονπελιέ 4-0 (34′, 63’Εμπαπέ, 60 Νεϊμάρ, 61′ Ικάρντι)

Magbox. Κάντε δικά σας με ένα κλικ όλα τα αγαπημένα σας περιοδικά

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Παρί Σεν Ζερμέν – Μονπελιέ 4-0: Την… καθάρισε μέσα σε τέσσερα λεπτά», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.