Παρί Σεν Ζερμέν: «Τριάρα» χωρίς Νεϊμάρ (vid)

Οι πρωταθλητές επιβλήθηκαν 3-0 της Νιμ στο «Παρκ ντε Πρενς»

Παρί Σεν Ζερμέν: Επιβλήθηκε 3-0 της Νιμ στο «Παρκ ντε Πρενς».

Ο Νεϊμάρ ήταν το πρόσωπο της βραδιάς, ασχέτως αν είχε μείνει εκτός αποστολής.

Στο χορτάρι ο Κιλιάν Εμπαπέ απείλησε με τη συμπλήρωση του τετάρτου.

Επτά λεπτά αργότερα, το VAR… έδειξε πέναλτι και ο Έντινσον Καβάνι άνοιξε τον χορό των εφετινών γκολ της Παρί στο πρωτάθλημα.

Ο Πάμπλο Σαράμπια άγγιξε το 2-0 στο 33’, όμως ο Πολ Μπερναρντονί έδειξε αντανακλαστικά.

Ζήσε το πιο καυτό καλοκαίρι της ζωής σου. Απόκτησε σήμερα το MINI που πάντα ήθελες με όφελος έως €5.000 και προνομιακό επιτόκιο 2,9%* με το πρόγραμμα ALL IN MINI στη Σπανός ΑΕ. Μην αργείς. Οι MINI HOT DAYS διαρκούν για λίγες ημέρες και ισχύουν για περιορισμένο αριθμό ετοιμοπαράδοτων αυτοκινήτων**. Εσύ θα προλάβεις;

Ο Καβάνι πλησίασε στο δεύτερο γκολ στο 42’, εν αντιθέσει με τον Εμπαπέ που το έβαλε στο 56’.

Ο 20χρονος, μάλιστα, έχει σκοράρει στα πρώτα του ματς πρωταθλήματος και τις τρεις τελευταίες σεζόν.

Επιπλέον, έφτασε τα 21 γκολ στη Ligue 1 εν έτει 2019 (μόνο ο Λιονέλ Μέσι έχει τον ίδιο αριθμό φέτος στα πέντε κορυφαία ευρωπαϊκά πρωταθλήματα).

Στο 64’ ο Άνχελ ντι Μαρία πέρασε αλλαγή και 5 λεπτά αργότερα κλείδωσε τη νίκη των γηπεδούχων.

ΠΑΡΙ ΣΕΝ ΖΕΡΜΕΝ: Αρεολά, Κέρερ (75’ Μενιέ), Τιάγκο Σίλβα (80’ Παρέδες), Ντιαλό, Μπερνάτ, Ντράξλερ, Μαρκίνιος, Βεράτι, Σαράμπια (64’ Ντι Μαρία), Εμπαπέ, Καβάνι.

ΝΙΜ: Μπερναρντονί, Αλακούς, Μπριανσόν, Μαρτίνεζ, Μιγκέλ, Πακιέ (80’ Βαλδιβιά), Μπομπισόν, Βαλς (89’ Σεντ Λους), Φερχάτ, Ριπάρ, Φιλιποτό (73’ Ντούλιεβιτς).