ΓΑΛΛΙΑ

Σεντ Ετιέν – Λιόν 0-5: Ντέρμπι μόνο στα…χαρτιά!

Η Λυόν επικράτησε άνετα της Σεντ Ετιέν με 0-5 στο ντέρμπι μίσους, με τους φιλοξενούμενους να ξεσπάν με εντυπωσιακή εμφάνιση.  Η Λυόν επέστρεψε στις νίκες, μετά από δύο παιχνίδια χωρίς τρίποντο με…ξέσπασμα στη μισητή αντίπαλο, Σεντ Ετιέν. Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 16ο λεπτό με κοντινό πλασέ του Καντεβερέ μετά από κόρνερ. Στο 36ο...

Η Λυόν επικράτησε άνετα της Σεντ Ετιέν με 0-5 στο ντέρμπι μίσους, με τους φιλοξενούμενους να ξεσπάν με εντυπωσιακή εμφάνιση.

Η Λυόν επέστρεψε στις νίκες, μετά από δύο παιχνίδια χωρίς τρίποντο με…ξέσπασμα στη μισητή αντίπαλο, Σεντ Ετιέν.

Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 16ο λεπτό με κοντινό πλασέ του Καντεβερέ μετά από κόρνερ. Στο 36ο λεπτό ο Μαρσέλο έκανε το 0-2 με κεφαλιά.

Ο ίδιος παίκτης σημείωσε και το 0-3 στο 59ο λεπτό με πανομοιότυπο τρόπο ενώ στο 68ο λεπτό ο Καντεβερέ με όμορφο πλασέ από το ύψος του πέναλτι έκανε το 0-4.

Το τελικό βαρύ και…ασήκωτο 0-5 ήρθε στο 82ο λεπτό με αυτογκόλ του Μπουανγκά.