ΓΑΛΛΙΑ

Σεντ Ετιέν – Ρεμς 1-1: Σοκ στο 90+4’!

Οι «στεφανουά» ισοφαρίστηκαν σε «νεκρό» χρόνο

Σεντ Ετιέν: Η πάλαι ποτέ κραταιά ομάδα της Ligue 1 καταβάλλει μάχη για την παραμονή στη Ligue 1.

Έπειτα από 4 διαδοχικές ήττες, οι «στεφανουά» άγγιξαν την επιστροφή στις επιτυχίες, όμως το 1-1 με τη Ρεμς την κρατά στα… χαμηλά.

Καταρχάς, ένα μεγαλοπρεπέστατο coreo προς τιμήν του οπαδού «Paname» έκλεψε την παράσταση.

Έπειτα, η Σεντ Ετιέν πήρε τα ηνία στο χορτάρι και απείλησε με τους Λοΐς Ντιονί, Ντένις Μπουάνγκα στο πρώτο 25λεπτο.

Το 0-0 παρέμενε, δεδομένου ότι στο 57’ ο Ριάντ Μπουντεμπού δεν κατάφερε να σκοράρει με μακρινό σουτ.

Τελικά, στο 73ο λεπτό ο Μπουάνγκα έλυσε τον «γόρδιο δεσμό» και έδωσε σαφές προβάδισμα στη Σεντ Ετιέν.

Όλα έδειχναν ότι αυτό θα είναι και το τελικό αποτέλεσμα, ωστόσο η Ρεμς ανέβασε ρυθμούς και στο 4ο λεπτό των καθυστερήσεων έφτασε στην ισοφάριση.

Ο Μπουλάιγ Ντιά εκτέλεσε εύστοχα το πέναλτι που κέρδισε η ομάδα του, διαμορφώνοντας το τελικό 1-1.