ΓΕΡΜΑΝΙΑ

Μπάγερν – Αρμίνια Μπίλεφελντ 3-3: Γλίτωσε το «έμφραγμα»

Η Μπάγερν Μονάχου τα βρήκε «σκούρα» κόντρα στην Αρμίνια Μπίλεφελντ, φέρνοντας ισοπαλία με 3-3, σε ένα «χορταστικό» παιχνίδι.  Η Μπάγερν δεν κατάφερε να κερδίσει εντός έδρας την Αρμίνια Μπίλεφελντ, καθώς γλίτωσε το «έμφραγμα», ισοφαρίζοντας στο τέλος για το πρωτάθλημα της Bundesliga. Λίγες μέρες πίσω, επικρατούσε της Τίγκρες με 1-0 και ανέβηκε στην κορυφή του παγκοσμίου...

Η Μπάγερν Μονάχου τα βρήκε «σκούρα» κόντρα στην Αρμίνια Μπίλεφελντ, φέρνοντας ισοπαλία με 3-3, σε ένα «χορταστικό» παιχνίδι.

Η Μπάγερν δεν κατάφερε να κερδίσει εντός έδρας την Αρμίνια Μπίλεφελντ, καθώς γλίτωσε το «έμφραγμα», ισοφαρίζοντας στο τέλος για το πρωτάθλημα της Bundesliga.

Λίγες μέρες πίσω, επικρατούσε της Τίγκρες με 1-0 και ανέβηκε στην κορυφή του παγκοσμίου ποδοσφαίρου, κάνοντας το 6 στα 6 στους τίτλους. Κατέκτησε το 2020 πρωτάθλημα (Bundesliga), Κύπελλο (DFB Pokal), Champions League, γερμανικό Super Cup, ευρωπαϊκό Super Cup και τώρα το Παγκόσμιο Κύπελλο Συλλόγων.

Ειδικότερα, οι Βαυαροί αιφνιδιάστηκαν και έμειναν νωρίς πίσω στο σκορ με 0-2. Συγκεκριμένα, ο Φλαπ στο 9ο λεπτό άνοιξε το σκορ με όμορφη προσπάθεια και ψύχραιμο τελείωμα.

Οι φιλοξενούμενοι έφτασαν και σε δεύτερο τέρμα με τον Φλαπ να γίνεται δημιουργός αυτή τη φορά και τον Πιεπέρ στο 37’ να γράφει με κεφαλιά το 0-2.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι πρωταθλητές Γερμανίας επιχείρησαν την ολική ανατροπή. Ο Λεβαντόφσκι μείωσε άμεσα σε 1-2 στο 48ο λεπτό, με ιδανικό τελείωμα της φάσης.

Η Αρμίνια έπισα στους…πανηγυρισμούς τους γηπεδούχους και έκαναν στο επόμενο λεπτό το 1-3 με τον Γκεμπάουερ.

Η Μπάγερν πάτησε γκάζι και εν τέλη πήρε την ισοπαλία, χάρη σε γκολ τν Τολισό στο 57′ και Ντέιβις στο 70′.