ΓΕΡΜΑΝΙΑ

Μπράουνσβαϊγκ – Ντόρτμουντ 0-2: Ζορίστηκε αλλά…πέρασε!

Η Ντόρτμουντ «κλείδωσε» τη νίκη της κόντρα στην Μπράουνσβαϊγκ στις καθυστερήσεις του αγώνα με τον Σάντσο, για το κύπελλο Γερμανίας.  Η Μπορούσια Ντόρμουντ ζορίστηκε, αλλά τελικά κατάφερε να επικρατήσει της Μπράουνσβαϊγκ με 0-2. Το σκορ άνοιξε νωρίς για τους φιλοξενούμενους ο Χούμελς, μόλις στο 12ο λεπτό. Μάλιστα, ένα σουτ του Μπέλιγχαμ κατέληξε στο δοκάρι, στο...

Η Ντόρτμουντ «κλείδωσε» τη νίκη της κόντρα στην Μπράουνσβαϊγκ στις καθυστερήσεις του αγώνα με τον Σάντσο, για το κύπελλο Γερμανίας.

Η Μπορούσια Ντόρμουντ ζορίστηκε, αλλά τελικά κατάφερε να επικρατήσει της Μπράουνσβαϊγκ με 0-2. Το σκορ άνοιξε νωρίς για τους φιλοξενούμενους ο Χούμελς, μόλις στο 12ο λεπτό. Μάλιστα, ένα σουτ του Μπέλιγχαμ κατέληξε στο δοκάρι, στο 34ο λεπτό.

Η «κιτρινόμαυροι» μπορεί να ήταν ανώτεροι σε ολόκληρο το παιχνίδι, χάνοντας σημαντικές ευκαιρίες, αλλά δεν έβρισκαν το γκολ που θα τους καθησύχαζε από νωρίς.

Τελικά, οι γηπεδούχοι υπέκυψαν στην πίεση των Βεστφαλών που πήραν την πρόκριση με γκολ του Σάντσο στο 92ο λεπτό της συνάντησης.