ΓΕΡΜΑΝΙΑ

Bundesliga: Έντεκα γκολ στα ματς των Μπάγερν και Ντόρτμουντ! (vids)

Άνετες νίκες για Μπάγερν Μονάχου και Ντόρτμουντ...

Εντυπωσιακές οι Μπορούσια Ντόρτμουντ και Μπάγερν Μονάχου στο πλαίσιο της 15ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Bundesliga. Στα ματς που έδωσαν οι δύο ομάδες σημειώθηκαν συνολικά 11 γκολ!

Συγκεκριμένα, από τη μία η Μπάγερν Μονάχου νίκησε στο γήπεδό της με 6-1 τη Βέρντερ Βρέμης, ενώ από την άλλη η Ντόρτμουντ πέρασε από την έδρα της Μάιντς με 4-0!

Στο ματς της Μπάγερν οι γηπεδούχοι κατάφεραν να ανατρέψουν το σκορ. Η Βέρντερ προηγήθηκε στο 24′ με τον Ρασίκα, αλλά στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου η ομάδα του Μονάχου σημείωσε δύο γκολ! Στο 45′ ο Κουτίνιο και στο 45+4′ ο Λεβαντόφσκι. Στο δεύτερο ημίχρονο τα πράγματα ήταν πιο εύκολα για την Μπάγερν, με τους Κουτίνιο (63′ και 78′), Λεβαντόφσκι (72′) και Μιούλερ (75′) να διαμορφώνουν το 6-1.

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ – Bundesliga: Τρομερό ματς, τρομερή Άουγκσμπουργκ

Μπάγερν Μονάχου: Νόιερ, Παβάρ, Μπόατενγκ, Αλάμπα, Ντέιβις, Τιάγκο, Κίμιχ, Γκνάμπρι, Γκορέτσκα, Κουτίνιο, Λεβαντόφσκι, ενώ έπαιξαν και οι Πέρισιτς, Μιούλερ, Σινγκ.

Βέρντερ Βρέμης: Παβλένκα, Γκροβ, Βέλκοβιτς, Γκεμπρέ Σελασιέ, Σαχίν, Κλάασεν, Εγκεστέιν, Αουγκουστίνσον, Λανγκ, Οσάκο, Ρασίκα, ενώ αγωνίστηκαν και οι Μπίτενκουρ, Μπάρτελς, Φριντλ.

Στο άλλο ματς η Ντόρτμουντ επίσης πήρε μία εύκολη νίκη, εκτός έδρας. Στο ημίχρονο προηγούταν με 0-1 χάρη στο γκολ του Ρόις στο 33′. Στο δεύτερο μέρος ανέβασε ρυθμό και οι Σάντσο (66′), Αζάρ (69′) και Σουλτς (84′) έκαναν το 0-4.

Μάιντς: Ζέντνερ, Σεντ Τζουστ, Φερνάντες, Νιακατέ, Εζτουνάλι, Μπακού, Κουντέ, Καρικόλ, Μποέτιους, Κουέισον, Σαλάι, ενώ αγωνίστηκαν και οι Ματετά, Μαξίμ, Μπροσίνσκι.

Ντόρτμουντ: Μπούρκι, Ζαγκαντού, Χούμελς, Ακαντζί, Χακίμι, Βάιγκλ, Μπραντ, Σουλτς, Αζάρ, Ρόις, Σάντσο, ενώ έπαιξαν και οι Νταχούντ, Αλκάθερ, Γκέτσε.

Το πρόγραμμα της 15ης αγωνιστικής

Παρασκευή 13/12
Χόφενχαϊμ – Άουγκσμπουργκ 2-4 (14′ Σκοβ, 80′ Λοκάντια – 11′, 51′ πεν. Μαξ, 56′ Γένσεν, 85′ Ιάγκο)

Σάββατο 14/12
Μπάγερν – Βέρντερ 6-1 (45′, 63′, 78′ Κουτίνιο, 45+4′, 72′ Λεβαντόφσκι, 75′ Μιούλερ – 24′ Ρασίκα)
Χέρτα – Φράιμπουργκ 1-0 (53′ Νταρίντα)
Μάιντς – Ντόρτμουντ 0-4 (32′ Ρόις, 66′ Σάντσο, 69′ Αζάρ, 84′ Σουλτς)
Κολωνία – Λεβερκούζεν 16:30
Πάντερμπορν – Ουνιόν 1-1 (33′ Πρόγκερ – 7′ Ινγκβάρτσεν)

18 Πάντερμπορν 9 15 18 33

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Bundesliga: Έντεκα γκολ στα ματς των Μπάγερν και Ντόρτμουντ! (vids)», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.