ΓΕΡΜΑΝΙΑ

Bundesliga: Γκέλα για Μπάγερν, «αέρας» η Λειψία

Bundesliga: Η Μπάγερν Μοχάνου γκέλαρε εντός έδρας με την Ουνιόν Βερολίνου, ενώ η Λειψία έκανε επίδειξη δύναμης κόντρα στη Βέρνερ.

Bundesliga: Η Μπάγερν Μονάχου κόλλησε κόντρα στην Ουνιόν Βερόλινου στο 1-1, με τη Λειψία να πλησιάζει στους 5 βαθμούς. Η Ουνιόν Βερολίνου σταμάτησε το νικηφόρο σερί της Μπάγερν Μονάχου για την 28η αγωνιστική. Η Λειψία διέλυσε εκτός έδρας με 4-1 τη Βέρντερ Βρέμης.

Μπάγερν Μονάχου – Ουνιόν Βερολίνου 1-1

Το πρώτο ημίχρονο ολοκληρώθηκε χωρίς τέρματα, με τους γηπεδούχους να σπαταλάν ορισμένες ευκαιρίες. Στην ανάπαυλα ο Κομάν αποχώρησε από το γήπεδο με πρόβλημα τραυματισμού.

Στο δεύτερο μέρος ο Μουσιάλα έδειξε πως θα έδινε το τρίποντο στους Βαυαρούς, καθώς σκόρερε στο 68ο λεπτό. Τελικά, οι φιλοξενούμενοι «έκλεψαν» τον βαθμό, με γκολ του Ίνγκβαρτσεν στο 86ο λεπτό.

Βέρντερ Βρέμης – Λειψία 1-4

Την γκέλα της Μπάγερν εκμεταλλεύτηκε η δεύτερη της βαθμολογίας Λειψία, πλησιάζοντας στους πέντε βαθμούς. Ο Όλμο στο 20ο λεπτό άνοιξε το σκορ για τους φιλοξενούμενους, ενώ ο ο Σόρλοθ βρήκε δίχτυα δύο φορές (32’, 41’).

Ο Ράσιτσα μείωσε με πέναλτι στο 61ο για τους γηπεδούχους. Ο Σάμπιτσερ διαμόρφωσε το τελικό 1-4 στο 63ο λεπτό.