ΓΕΡΜΑΝΙΑ

Bundesliga: Ματσάρα χωρίς νικητή στο Μόναχο, νέα γκέλα η Ντόρτμουντ, ανίκητη η Βόλφσμπουργκ (vids)

Τα γκολ και τα αποτελέσματα των ματς της 10ης αγωνιστικής της Bundesliga

Με ντερμπάρα, πολλά γκολ και φουλ της… ισοπαλίας, συνεχίστηκε η 10η αγωνιστικής της Bundesliga.

Με πέντε ματς συνεχίστηκε η 10η αγωνιστική της Bundesliga, εκ των οποίων τα τέσσερα έληξαν ισόπαλα, με τις ομάδες να πετυχαίνουν 19 γκολ!

Μπάγερν Μονάχου – Λειψία 3-3

Ένα τρομερό ματς έλαβε χώρα στο Μόναχο, ανάμεσα σε Μπάγερν Μονάχου και Λειψία, με πολλές εναλλαγές του σκορ και τελικά κανέναν νικητή.

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ: Χέρτα Βερολίνου – Ουνιόν Βερολίνου 3-1: Πήρε το ντέρμπι με ανατροπή

Η Λειψία που έχει αποδειχθεί σκληρό καρύδι και έτοιμη να διεκδικήσει το πρωτάθλημα, άνοιξε το σκορ στο 19ο λεπτό με τον Νκουνκού.

Ο 17χρονος Άγγλος Τζαμάλ Μουσιάλα, που πέρασε ως αλλαγή στο ματς, ισοφάρισε στο 30′, ενώ ο Μίλερ έκανε το 2-1 τέσσερα λεπτά αργότερα. Η… βροχή των γκολ δεν σταμάτησε εκεί, με τον Κλάιφερτ να έχει την απάντηση δύο λεπτά μετά, φέρνοντας ξανά στα ίσια το ματς.

Στην αρχή της επανάληψης, η Λειψία κατάφερε και πάλι να μπει σε ρόλο οδηγού, με τον Φόρσμπεργκ να βρίσκει δίχτυα, όμως τον Τόμας Μίλερ να ισοφαρίζει σε 3-3 στο 75ο λεπτό.

Άιντραχτ Φρανκφούρτης – Ντόρτμουντ 1-1

Η Ντόρτμουντ πήγε με πολλές απουσίες στη Φρανκφούρτη και έκανε τη δεύτερη σερί της γκέλα, χάνοντας έδαφος στο δρόμο προς την κορυφή. Ο Καμάντα άνοιξε το σκορ στο 9ο λεπτό, ενώ ο Ρέιρα με ένα τρομερό γκολ ισοφάρισε σε 1-1 στο 56′, χαρίζοντας το βαθμό της ισοπαλίας στην ομάδα του.

Κολωνία – Βόλφσμπουργκ 2-2

Το αήττητο διατηρεί η Βόλφσμπουργκ, που πήρε την ισοπαλία στην έδρα της Κολωνίας με 2-2 και παραμένει σε τροχιά πεντάδας.

Φράιμπουργκ – Γκλάντμπαχ 2-2

Αρμίνια Μπίλεφελντ – Μάιντζ 2-1

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Bundesliga: Ματσάρα χωρίς νικητή στο Μόναχο, νέα γκέλα η Ντόρτμουντ, ανίκητη η Βόλφσμπουργκ (vids)», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.