ΓΕΡΜΑΝΙΑ

Bundesliga: Με ανατροπή η Μπάγερν, εντός έδρας ήττα για Ντόρτμουντ (vids)

Bundesliga: Η Μπάγερν παρέμεινε στην κορυφή της Bundesliga ύστερα από εκτός έδρας 3-1 απέναντι στη Στουτγκάρδη.

Η ομάδα του Φλικ βρέθηκε πίσω στο σκορ στο 20ο λεπτό με σκόρερ τον Τανγκί Κουλιμπαλί.

Οι φιλοξενούμενοι, πάντως, απάντησαν στο 38ο λεπτό με τον Κίνγκσλεϊ Κομάν, ανέτρεψαν τα δεδομένα με τον Ρόμπερτ Λεβαντόφσκι στο 45+1′ και έγραψαν το τελικό αποτέλεσμα στο 87′ με τον Ντόουγκλας Κόστα.

Στην δεύτερη θέση με 20 πόντους σκαρφάλωσε η Λειψία που επικράτησε 2-1 της Μπίλεφελντ, ενώ έδαφος έχασε η Ντόρτμουντ, καθώς ηττήθηκε από την Κολωνία με το ίδιο σκορ εντός έδρας.

Η Μπορούσια έμεινε πίσω στο σκορ στο 9ο λεπτό από τον Σκίρι, ο οποίος ξαναχτύπησε στο 60′.

Οι γηπεδούχοι κατάφεραν να μειώσουν με τον Τοργκάν Αζάρ στο 74′, άγγιξαν το 2-2 με τον Έρλινγκ Χάαλαντ στο 90+5′, όμως έφυγαν ηττημένοι από το γήπεδο.

Τα αποτελέσματα της 9ης αγωνιστικής

Παρασκευή 27/11

Βόλφσμπουργκ – Βέρντερ 5-3 (22′ Μπακού, 25′ Μπρουκς, 37′, 76′ Βέγκχορστ, 90+5′ Μπίαλεκ – 13′ Μπίτενκουρ, 36′ Μόχβαλντ, 47′ αυτ. Μπρουκς)

Σάββατο 28/11

Άουγκσμπουργκ – Φράιμπουργκ 1-1 (80′ Βάργκας – 64′ Γκρίφο)

Λειψία – Αρμίνια Μπίλεφελντ 2-1 (29′ Ανχελίνιο, 47΄Ενκουνκού – 75′ Κλος)

Ντόρτμουντ – Κολωνία 1-2 (74′ Αζάρ – 9′, 60′ Σκίρι)

Ουνιόν Βερολίνου – Άιντραχτ 3-3 (2′ Άντριτς, 6′, 82′ Κρούζε – 27′, 36′ Αντρέ Σίλβα, 79′ Ντοστ)

Στουτγκάρδη – Μπάγερν 1-3 (20′ Κουλιμπαλί – 38′ Κομαν, 45+1′ Λεβαντόφσκι, 87′ Κόστα)

18 Σάλκε 8 3 5 24

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Bundesliga: Με ανατροπή η Μπάγερν, εντός έδρας ήττα για Ντόρτμουντ (vids)», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.