ΓΕΡΜΑΝΙΑ

Bundesliga: Συνεχίζει απτόητη η Λειψία, νίκη με Ρόις η Ντόρτμουντ (vids)

Στην κορυφή της Bundesliga η Λειψία, ακολουθεί η Ντόρτμουντ

Στην κορυφή της Bundesliga φιγουράρει η Λειψία.

Με την Ντόρτμουντ να ακολουθεί κατά πόδας, αν και πήρε μία δύσκολη νίκη για την 4η αγωνιστική του γερμανικού πρωταθλήματος.

Η Λειψία επικράτησε στο Άουγκσμπουργκ με 2-0 της τοπικής ομάδας.

Ο Ανχελίνιο άνοιξε το σκορ με κεφαλιά και στο 66′ ο Πούλσεν που είχε περάσει στο ματς… δευτερόλεπτα πριν, έκανε με φοβερό μονοκόμματο σουτ στην κίνηση«κλείδωσε» το τρίποντο.

Η Μπορούσια πήρε δεύτερο διαδοχικό «τρίποντο», 1-0 εκτός έδρας επί της Χόφενχαϊμ.

Ο Χάαλαντ ήρθε από τον πάγκο στο 64′ και 12 λεπτά μετά έδωσε την ασίστ στον Ρόις που επίσης είχε μπει αλλαγή στο ίδιο λεπτό κι έκανε… σεφτέ για φέτος.

Σπουδαίο «διπλό» πήρε η Στουτγκάρδη μέσα στο Βερολίνο, καθώς κέρδισε με 2-0 την Χέρτα.

Φράιμπουργκ και Βέρντερ Βρέμης ήρθαν ισόπαλες με 1-1.

Τα αποτελέσματα της 4ης αγωνιστικής

Σάββατο 17/10

Χόφενχαϊμ – Μπορούσια Ντόρτμουντ 0-1 (76’ Ρόις)
Φράιμπουργκ – Βέρντερ Βρέμης 1-1 (15’ Λίχαρντ – 25’ (πεν.) Φίλκρουγκ)
Χέρτα Βερολίνου – Στουτγκάρδη 0-2 (9΄ Κεμπφ, 68’ Κάστρο)
Μάιντς – Μπάγερ Λεβερκούζεν 0-1 (30’ Αλάριο)
Άουγκσμπουργκ – Λειψία 0-2 (45’ Ανχελίνιο, 66’ Πούλσεν)

18 Σάλκε 3 0 1 15

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Bundesliga: Συνεχίζει απτόητη η Λειψία, νίκη με Ρόις η Ντόρτμουντ (vids)», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.